Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Pies był głodny i wychłodzony, miał zaszronioną sierść – z pomocą przyszli policjanci

  Nie tylko bezdomni mogą liczyć na policyjną pomoc w czasie zimy. Ryzyko wychłodzenia w czasie niskich temperatur dotyczy również zwierząt, szczególnie tych bezpańskich. Dzięki czujności policjantów ze Strzelec Krajeńskich, udało się pomóc wychłodzonemu owczarkowi niemieckiemu. Zwierzę leżało przy temperaturze poniżej minus 10 stopni w zaroślach i prawdopodobnie interwencji czujnych policjantów zawdzięcza życie.

 2. SPOTKANIE MINISTRA JOACHIMA BRUDZIŃSKIEGO Z PRZEDSTAWICIELAMI SŁUŻB MUNDUROWYCH W LUBUSKIEM

  Realizacja założeń programu modernizacji oraz bezpieczeństwo i praca służb mundurowych województwa lubuskiego były głównym tematem odprawy, jaka w poniedziałek /12 lutego/ odbyła się siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wysłuchał meldunków komendantów Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej.

 3. Oficerowie Dyżurni wyróżnieni przez Wojewodę Lubuskiego

  Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 wyróżnili oficerów dyżurnych i podziękowali za profesjonalizm w czasie realizowania codziennych obowiązków.

 4. KONFERENCJA WOJEWODY LUBUSKIEGO I PRZEDSTAWICIELI SŁUŻB O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS FERII

  Na najbliższe dwa tygodnie, szkolne plecaki zostały odłożone. Lubuscy uczniowie zaczynają ferie zimowe. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na specjalnie zwołanej konferencji prasowej z szefami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, przedstawił przygotowania funkcjonariuszy do służby w tym właśnie czasie.

 5. Wielka akcja rozbicia grup przestępczych, których członkowie są podejrzani o włamania do bankomatów na „wybuch”

  Blisko 200 policjantów z CBŚP, z KWP w Gorzowie Wielkopolskim, z KWP w Poznaniu, BOA, a nawet z Niemiec brało udział we wczorajszej akcji skierowanej przeciwko dwóm grupom przestępczym. Śledztwo dotyczy kradzieży z włamaniem do bankomatów przy użyciu metody „na wybuch”. Podczas działań zatrzymano 8 osób i zabezpieczono przedmioty mogące służyć do wysadzenia bankomatów. Śledztwo prowadzą policjanci CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

 6. Policjanci z Międzyrzecza podsumowali 2017 rok

  Międzyrzeccy stróże prawa podsumowali swoją pracę w 2017 roku. Komendant Powiatowy Policji podziękował za ciężką pracę i przedstawił założenia i priorytety na 2018 rok.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025
Bezpieczne ferie 2018

Ruch drogowy

 1. Międzynarodowe działania, trzy kraje, jeden cel - BEZPIECZEŃSTWO

  Policjanci wraz funkcjonariuszami KAS, ITD, Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej prowadzili na lubuskim odcinku autostrady A2 działania kontrolne pn. TRASA E-30. Działania, zlokalizowane na międzynarodowym szlaku komunikacyjnym E-30 (Holandia, Niemcy, Polska), mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i będą organizowane cyklicznie. Policjanci podczas prowadzonych kontroli zwracali szczególną uwagę na trzeźwość i uprawnienia kierujących oraz na stan techniczny, zwłaszcza pojazdów ciężarowych.

 2. Policyjne STOP dla alkoholu i narkotyków za kierownicą

  Gorzowska komenda współpracuje z wieloma instytucjami, którym tak jak Policji zależy na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przekazane narkotestery i urządzenia do badania trzeźwości pozwalają mundurowym wyeliminować kolejnych niebezpiecznych kierowców. Podczas porannych działań zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy siedli za „kółko” po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracili prawo jazdy, a ich sprawa trafi do sądu.

 3. Polsko-niemiecki pościg za skradzionym volkswagenem – 21-latek w rękach Policji

  Odzyskany samochód marki Volkswagen Touran skradziony na terenie Niemiec oraz zatrzymany jego 21-letni kierowca pod wpływem narkotyków – to efekt wczorajszych działań policjantów z Polski i Niemiec oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Miejskiej. Wartość odzyskanego samochodu to około 40 tysięcy złotych.

 4. Kierowcy i piesi pod lupą policyjnego wideorejestratora

  W piątek (16 lutego) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy od godzin porannych prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” oraz „Prędkość”. Podczas tych akcji szczególną uwagę zwracali na zachowania zmotoryzowanych w stosunku do pieszych i rowerzystów, a także dyscyplinowali kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość.

 5. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa – nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to skuteczne narzędzie dzięki któremu policjanci jeszcze skuteczniej dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Tym razem dzięki zgłoszeniu naniesionemu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
Konkurs plastyczno-graficzny "Ja też będę Policjantem"
LUPAT
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"