Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

  Z ogromnym żalem informujemy o śmierci naszego Kolegi, aspiranta sztabowego Adama Pawlaka, policjanta pełniącego obowiązki Dowódcy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. To wielka strata dla najbliższych, a także całego środowiska policyjnego. W tych trudnych chwilach łączymy się z rodziną w bólu.

 2. Komendanci na inauguracji Roku Jubileuszowego 350-lecia Sanktuarium w Rokitnie

  W poniedziałek (18 czerwca) w Rokitnie rozpoczęto obchody Roku Jubileuszowego 350-lecia Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. W uroczystej mszy świętej wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak wraz ze swoim zastępcą podinsp. Piotrem Fabijańskim.

 3. Pijany kierowca miał problemy z zaparkowaniem... pod komendą

  Kilkanaście minut po północy zastępca dyżurnego gorzowskiej Policji wraz z operatorem monitoringu zauważyli dziwnie zachowujące się auto. Na prawie pustym parkingu przy Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. bardzo długo, z problemami próbowało zaparkować. Po sprawdzeniu tej sytuacji okazało się, że problemy kierowcy z zaparkowaniem wynikają z jego stanu psychofizycznego. Mężczyzna miał promil alkoholu w swoim organizmie.

 4. Ciężkie treningi – profesjonalne pościgi

  Służba w Policji nakłada na policjantów różne wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć każdego dnia. Dlatego też funkcjonariusze stale podnoszą swoje kwalifikacje oraz doskonalą umiejętności. Tym razem policjanci pod okiem ekspertów trenowali dynamiczną jazdę radiowozem, niezbędną podczas policyjnych pościgów.

 5. Spowodował kolizję, uciekał kradzionym samochodem. Został zatrzymany

  Gorzowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki informacjom od zgłaszającego i koordynacji działań, skutecznie zajechali mu drogę na ulicy jednokierunkowej. Po sprawdzeniu okazało się, że pojazd został skradziony na terenie Niemiec.

 6. „MISTRZOWIE DWÓCH KÓŁEK II”- kolejny międzynarodowy projekt w drodze

  Umowa o finansowanie drugiej części projektu „Mistrzowie dwóch kółek II” z podpisami Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie oraz Dyrektora Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina”. Wszystko po to, aby promować bezpieczeństwo motocyklistów i motorowerzystów.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Jazda pod prąd zakończona tragedią. Policjanci ustalają przyczyny wypadku

  W sobotnie popołudnie, 23 czerwca, doszło do kolejnego już w tym roku tragicznego zdarzenia na drodze ekspresowej S3. W wyniku czołowego zderzenia się dwóch pojazdów zginęły dwie osoby. Przyczyną zdarzenia była jazda „pod prąd” jednego z uczestników. Policja wraz Prokuraturą Rejonową ze Świebodzina prowadzą czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia. Mundurowi apelują aby nie lekceważyć przepisów i wzmożyć koncentrację zwłaszcza na takich trasach, ponieważ ich skutki mogą tragiczne.

 2. „Bezpieczne wakacje na drodze”

  W szkołach zabrzmiał już ostatni dzwonek. To czas odpoczynku dla najmłodszych, który bez wątpienia musi iść w parze z bezpieczeństwem. Nad tym czuwają już lubuscy policjanci, którzy dbają m.in. aby dojazd na upragnione wakacje był spokojny i bezpieczny. Jedźmy ostrożnie. Nie ma się co spieszyć.

 3. Nieodpowiedzialna jazda zakończona przez policjantów – nietrzeźwy kierowca i 112 km/h w terenie zabudowanym

  Policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali 58-letniemu kierowcy prawo jazdy za niebezpieczną jazdę w obszarze zabudowanym. Mężczyzna pędził przez miejscowość Osów /pow. strzelecko-drezdenecki/ 112 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną, w tym miejscu prędkość o ponad 60 km/h. To jednak nie koniec konsekwencji dla nieodpowiedzialnego kierowcy, bo jak się okazało miał w organizmie niemal promil alkoholu. Niebezpieczną sytuacja nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

 4. Niesprawny autokar miał zawieźć dzieci na wycieczkę – policjanci nie dopuścili go do jazdy

  Policjanci nowosolskiej drogówki przyjmują kolejne zgłoszenia związane z kontrolą autokarów, sprawdzając czy dzieci bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli mundurowi kontrolują przede wszystkim stan techniczny autobusu - zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice. Wszelkie nieprawidłowości i usterki techniczne mogą zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i niedopuszczeniem autokaru do dalszej jazdy.

 5. „MISTRZOWIE DWÓCH KÓŁEK II”- kolejny międzynarodowy projekt w drodze

  Umowa o finansowanie drugiej części projektu „Mistrzowie dwóch kółek II” z podpisami Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie oraz Dyrektora Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina”. Wszystko po to, aby promować bezpieczeństwo motocyklistów i motorowerzystów.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
Imprezy sportowe
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"