Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Pościg, zatrzymanie, areszt – skradziona toyota warta 134 tys. złotych powróci do właściciela

  Policjanci z powiatu krośnieńskiego, zatrzymali po pościgu kierującego Toyotą Prius. Jak się okazało, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, gdyż auto którym kierował zostało skradzione z terenu Niemiec. Ponadto 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a w samochodzie przewoził substancje psychotropowe. Decyzją Sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Pojazd wartości blisko 134 tys. złotych powróci do właściciela.

 2. Odprawa kadry kierowniczej lubuskiej Policji

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się narada kadry kierowniczej podsumowująca pracę lubuskiej Policji w III kwartale 2017 roku. Spotkaniu przewodniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak. Szef lubuskich policjantów wyróżnił funkcjonariuszy za wzorową postawę i wyjątkowe osiągnięcia w służbie.

 3. Doskonalimy przyszłych policjantów

  Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. była inicjatorem doskonalenia umiejętności sprawnościowych dla wszystkich tych, którzy wiążą swą przyszłość z Policją. W auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. policyjni instruktorzy demonstrowali prawidłowe pokonanie toru przeszkód, który jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego.

 4. Przywrócony Posterunek Policji w Lubniewicach w służbie lokalnemu społeczeństwu

  Garnizon lubuski powiększył się o kolejny, przywrócony posterunek Policji. To potrzeba, płynąca wprost od społeczeństwa, które sygnalizowało ją podczas licznych konsultacji i debat społecznych. W Lubniewicach Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Helena Michalak, Komendant Wojewódzki Policji, insp. Jarosław Janiak oraz przedstawiciele władz samorządowych dokonali otwarcia posterunku.

 5. Sukces gorzowskiej policji w walce z narkobiznesem

  Gorzowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali profesjonalnie przygotowana plantację konopi indyjskich. W ukrytym pomieszczeniu było niemal 350 krzewów. Do sprawy, we współpracy z lubuskimi antyterrorystami, zatrzymano cztery osoby. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i są w areszcie.

 6. Ustalony, zatrzymany i aresztowany za handel ludźmi

  Lubuska Policja ustaliła i zatrzymała 35-letniego obywatela Bułgarii podejrzanego o handel ludźmi i czerpanie korzyści majątkowych z nakłaniania do uprawiania prostytucji przez inne osoby. Mężczyzna wykorzystując pokrzywdzone bezprawnie wzbogacił się o milion dwieście tysięcy złotych. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Do sprawy zatrzymano także jego żonę pod zarzutem prania brudnych pieniędzy.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Lubuskie świeci przykładem. Policjanci rozdawali odblaski

  Lubuska Policja dba o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Aby w jesiennej aurze być bardziej widocznym, policjanci przekazują odblaski. W piątek docieraliśmy z nimi do najmłodszych przedstawicieli naszego społeczeństwa. Uczniowie z powiatu gorzowskiego w drodze powrotnej ze szkoły z pewnością rzucą się już w oczy kierowcom.

 2. Nośmy odblaski! Zapewnią nam widoczność i bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo pieszych na drodze, zwłaszcza poza terenem zabudowanym, zależy od ich dobrej widoczności. Policjanci od wielu już lat mówią o tym jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności pieszych i rowerzystów. Dobra widoczność jest jednym z najistotniejszych czynników bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 3. Kieruj bezpiecznie - nie przekraczaj dozwolonej prędkości

  Na drogach powiatu krośnieńskiego przez cały poniedziałek (16 września) trwały działania „Prędkość”,w trakcie których policjanci sprawdzali z jaką prędkością poruszają się pojazdy. Policyjne działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkowników ruchu, gdyż niedostosowywanie prędkości do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

 4. Policyjne działania Bus & Truck

  Żagańscy policjanci ruchu drogowego prowadzą kolejne działania pn. „BUS & TRUCK’’. Działania ukierunkowane są na kontrolę pojazdów wykonujących transport drogowy, krajowy i międzynarodowy osób i rzeczy.

 5. Skuteczny pościg policjantów za pijanym kierowcą

  Szprotawscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego prowadzili pościg za kierowca samochodu osobowego, który w Małomicach nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu kierowcy okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania i był pod wpływem alkoholu. Uciekającemu kierowcy grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
LUPAT
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"