Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

  1. Skuteczna obława za napastnikami. Trójka zatrzymanych przez policjantów

    Kilkudziesięciu policjantów, psy tropiące, antyterroryści, oddziały prewencji, funkcjonariusze kryminalni i dochodzeniowi z kilku jednostek, to obraz działań, które miały miejsce w rejonie Sulechowa. Cel? Szybkie wytypowanie i zatrzymanie napastników odpowiedzialnych za uprowadzenie i pobicie 25-latka. Zaangażowanie policjantów skutkowało tym, że cała trójka podejrzewanych o to zdarzenie jest już osadzonych w celach.

  2. Dzielnicowy ustalił i zatrzymał podejrzanych o kradzież

    Dzięki skutecznej i wnikliwej pracy dzielnicowego z komisariatu Policji w Rzepinie doszło do ustalenia i zatrzymania dwóch sprawców kradzieży telewizora i kina domowego. Czynności podjęte przez policjanta i funkcjonariusza SOK doprowadziły do odzyskania skradzionego mienia.

  3. 77 rocznica Zbrodni Katyńskiej. Policjanci oddali hołd zamordowanym

    Pielęgnowanie pamięci o tych, którzy w Katyniu, Charkowie, Twerze i wielu innych miejscach kaźni polegli za Ojczyznę, szczególnie o policjantach okrutnie zamordowanych w Miednoje, wpisuje się już na stałe w naszą policyjną służbę. Składamy dziś kwiaty pod „Krzyżem- Pomnikiem Ofiar Katynia” na gorzowskim cmentarzu, oddając w ten sposób hołd wszystkim funkcjonariuszom, dla których Ojczyzna, honor i wierność policyjnej przysiędze stanowiła wartość nadrzędną. Chcemy zapewnić, że o nich pamiętamy i pamiętać będziemy zawsze.

  4. Bezpieczna Wielkanoc z lubuską Policją

    Lubuscy policjanci rozpoczęli działania związane ze Świętami Wielkanocnymi. Jak co roku w czasie ich trwania na drogach pojawi się więcej patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą dbali o to, by najbliższy weekend był bezpieczny.

  5. Napastnicy szybko ustaleni i zatrzymani

    Zielonogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w jednym z lokali w centrum miasta. Do sprawy zatrzymani zostali trzej mężczyźni – dwaj z nich usłyszeli zarzuty, a jednego przesłuchano w charakterze świadka. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

  6. Policja zatrzymała podejrzanego o cztery napady na sklepy

    Policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty mężczyźnie, który odpowie łącznie za cztery napady na sklepy, do których doszło w ciągu kilku dni na terenie Gorzowa Wlkp. 20-latek posługiwał się przy tym przedmiotem przypominającym broń i gazem pieprzowym. Wniosek o jego areszt trafił już do sądu.

Dzielnicowi
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

  1. W Lubuskiem też „Kręci mnie bezpieczeństwo”

    Policjanci w województwie lubuskim aktywnie włączają się w kampanię MSWiA. Zajęcia w gorzowskiej Szkole Podstawowej nr 4 były okazją, by mówić o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. To początek cyklu spotkań i festynów, które będą prowadzić funkcjonariusze.

  2. „Kręci mnie bezpieczeństwo”- ruszamy z akcją także w lubuskiem

    Na sobotę /22 kwietnia/ przypadła inauguracja ogólnopolskiej akcji profilaktycznej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Działania policjantów ukierunkowane będą na promowanie i poprawę bezpieczeństwa rowerzystów w całym regionie. Inicjatywa ta potrwa do 22 września. W tym czasie kierujący jednośladami mają mieć poczucie, że na drodze są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu.

  3. Działania „Prędkość” sulęcińskiej drogówki

    Sulęcińska drogówka włączyła się do krajowych działań policyjnych pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci w białych czapkach kontrolują prędkość i sprawdzają czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. Ich przestrzeganie znacznie zmniejsza zagrożenie powstania kolizji i wypadków drogowych. Osoby, które zdecydują się na łamanie prawa muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

  4. Bezpieczna Wielkanoc z lubuską Policją

    Lubuscy policjanci rozpoczęli działania związane ze Świętami Wielkanocnymi. Jak co roku w czasie ich trwania na drogach pojawi się więcej patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą dbali o to, by najbliższy weekend był bezpieczny.

  5. Międzynarodowe działania Policji na lubuskim odcinku autostrady A2

    Lubuscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Niemiec oraz innych służb mundurowych kontrolowali pojazdy i kierowców na autostradzie A2 w ramach działań "Trasa - E 30". Bezpieczeństwo na tej drodze jest niezwykle istotne Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
XVIII edycja Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie  pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Podziękowania i życzenia z okazji Święta Policji 2016
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ,  ZGŁOŚ!"