Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. GODZINA „W”. HOŁD DLA BOHATERÓW OD POLICJANTÓW ZABEZPIECZAJĄCYCH POL’AND’ROCK

  Wstrzymany ruch kierowców i oddany honor. Wszystko punktualnie o godzinie 17.00 w Kostrzynie nad Odrą. Ale nie było to spowodowane wciąż napływającymi miłośnikami festiwalu Pol’And’Rock, tylko hołdem oddanym przez policjantów Powstańcom Warszawskim w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Cześć i chwała bohaterom tamtych wydarzeń, które stały się symbolem walki o wolność.

 2. Ukradł blisko 10 tys. złotych. Kryminalni zatrzymali go jeszcze przed oficjalnym zgłoszeniem

  W ostatnim czasie sulęcińscy kryminalni zatrzymali 26-latka podejrzanego o włamanie do kościoła i kradzież kasetki z datkami. Policyjne czynności w tej sprawie pokazały jednak, że to nie jedyne przestępstwo popełnione przez mężczyznę. Kryminalni w wyniku skutecznych działań operacyjnych ustalili, że jest on także podejrzany o kradzież blisko 10 tys. złotych z jednej z posesji. Właściciel pieniędzy nie zdawał sobie sprawy, że gotówka zniknęła.

 3. Trwają poszukiwania Agaty Łońskiej

  Agata Łońska 13 lipca 2018r. o godz. 19:00 opuściła mieszkanie przy ul. Emilii Plater w Żarach i zabrała ze sobą rower typu damka koloru czerwonego z napisem "Jubilat". Ostatni raz kontaktowała się telefonicznie z osobami najbliższymi około godziny 23:00. Od tej pory brak jest kontaktu z zaginioną i nie jest znane jej miejsce pobytu.

 4. Te wskazówki mogą uratować ludzkie życie. Policyjni wodniacy na służbie podczas Pol’And’Rock

  Wysokie temperatury wręcz zachęcają do schłodzenia się w wodzie. Mieszkańcy i goście Kostrzyna licznie korzystają z płynącej tu Warty. Prąd rzeki i wciąż zmieniające się dno mogą być jednak groźne. Dlatego są tu policyjni wodniacy, którzy dbają o bezpieczeństwo. Przestrzegają by zachować wszelkie możliwe środki ostrożności. Pomagają także osobom, które na kajakach nie mogą poradzić sobie z nurtem rzeki.

 5. OPERACJA „KOSTRZYN 2018”- POLICYJNY RAPORT ZE ZDARZEŃ

  Zakończyła się Policyjna Operacja prowadzona pod nazwą „KOSTRZYN 2018”, która polegała na zabezpieczeniu bezpieczeństwa mieszkańcom Kostrzyna n/O oraz miłośnikom festiwalu Pol'And'Rock. W trwających ponad tydzień działaniach brało udział 1541 policjantów z całej Polski. Niżej przedstawiamy informację o zdarzeniach, które do tej pory zostały zarejestrowane przez stróżów prawa w związku z imprezą.

 6. DOWÓDCA OPERACJI POLICYJNEJ „KOSTRZYN 2018” DZIĘKUJE POLICJANTOM BIORĄCYM UDZIAŁ W ZABEZPIECZENIU

  Insp. Krzysztof Sidorowicz - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., który przez ostatni tydzień był dowódcą Operacji Policyjnej „Kostrzyn 2018”, dziękuje wszystkim policjantom biorącym udział w zabezpieczeniu festiwalu Pol’And’Rock.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. WZMOŻONE DZIAŁANIA LUBUSKIEJ DROGÓWKI

  Ruszają wzmożone działania policjantów ruchu drogowego w Lubuskiem. Spowodowane jest to faktem, że wielu zmotoryzowanych wykorzysta świąteczny dzień do wyjazdu chociażby do nadmorskich kurortów. Zatem kierowcy- pełna mobilizacja, koncentracja i zdrowy rozsądek. Wiele zależy od Was.

 2. Uciekał, próbował potrącić policjantkę, kierował na zakazie i pod działaniem narkotyków – skuteczny pościg za piratem drogowym

  Nowosolscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali kierowcę, który chcąc uniknąć kontroli próbował uciekać, łamiąc przy tym szereg przepisów i stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Swoją niebezpieczną jazdą o mało nie potrącił policjantki. Po zatrzymaniu okazało się, że znajdował się on pod działaniem narkotyków, posiadał zakaz kierowania pojazdami, a jego pasażerka była… w ciąży.

 3. Kierowca potrącił śmiertelnie 45-latka i odjechał. Policja szuka świadków tego wypadku

  Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku poszukują świadków wypadku drogowego do którego doszło 12 sierpnia br. w miejscowości Budziechów. 45- letni mieszkaniec Jasienia został potrącony przez nieznanej marki samochód, którego kierujący nie zatrzymał się i nie udzielił mężczyźnie pomocy.

 4. Zlekceważyli przepisy i ostrzeżenia. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy

  Strzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą konsekwentne działania, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu. Skuteczną metodą jest zatrzymywanie praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Tylko w czasie minionego weekendu, za takie przewinienia na drodze prawa jazdy straciło dwóch kierowców.

 5. TIR'om wolno więcej? Nie w Lubuskiem

  Lubuska Policja wnikliwie kontroluje zachowania kierowców samochodów ciężarowych. Tranzytowe województwo, krajowe oraz ekspresowe drogi A2 i S3 sprawiają, że pojazdów tych na lubuskich arteriach komunikacyjnych jest sporo. Tylko duże zaangażowanie policjantów oraz odpowiedzialność kierowców może prowadzić do bezpieczeństwa na drogach. Choć w wielu momentach zdrowego rozsądku po prostu brakuje.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Bezpieczne wakacje 2018
Policjant, który mi pomógł
Imprezy sportowe
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"