Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. WOODSTOCK – ZAGROŻENIA DEFINIOWANE PRZEZ POLICJĘ

  Lubuska Policja przygotowuje się do zabezpieczenia XXIII edycji „Przystanku Woodstock”. Przewidując poważne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas festiwalu, podjęła szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom tej imprezy. W opinii Policji największe zagrożenie stanowią potencjalne zamachy terrorystyczne, z którymi dziś mierzy się Europa, a także skala popełnianych przestępstw i wykroczeń podczas trwania festiwalu. Dlatego też Lubuska Policja w oparciu o te zagrożenia określiła status imprezy o podwyższonym ryzyku.

 2. Ćwiczymy, aby było bezpiecznie - działania sztabowe na jeziorze Sławskim

  Policjanci ze Wschowy, wraz z innymi służbami ratowniczymi przeprowadzili działania sztabowe, zorganizowane pod kątem poszukiwania osób zaginionych. Scenariusz ćwiczeń zakładał poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy zaginęli na wodach Jeziora Sławskiego. Dla jednego z nich pobyt nad jeziorem zakończył się tragicznie. Takie ćwiczenia są niezmiernie istotne i pozwalają przećwiczyć działanie i koordynacje służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

 3. Wiedza, skuteczność, profesjonalizm – lubuski Turniej Par Patrolowych rozstrzygnięty

  W Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie odbył się wojewódzki finał Turnieju Par Patrolowych. Brali w nim udział finaliści etapów powiatowych z komend garnizonu lubuskiego. Policjanci zmagali się w trzech konkurencjach: teście wiedzy, teście sprawności fizycznej oraz teście strzeleckim. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Lubuską Policję w finale krajowym.

 4. „Z nami bezpieczniej” – Policja i Wojewoda wspólnie o bezpiecznych wakacjach

  Bezpieczeństwo odmienione przez wszystkie przypadki. Tak jednym zdaniem opisać można festyn zorganizowany przez Lubuski Urząd Wojewódki oraz służby mundurowe. W spotkanie poświęcone bezpieczeństwu dzieci podczas wakacji włączyli się także lubuscy policjanci. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach promocyjnych dla najmłodszych mieszkańców przygotowano wiele atrakcji.

 5. Turniej „Policjant Ruchu Drogowego 2017” za nami – najlepsi w lubuskim

  W Gorzowie Wlkp. policjanci drogówki rywalizowali o miano najlepszego w województwie lubuskim. Mundurowi musieli wykazać się na strzelnicy, udzieleniu pierwszej pomocy, teście wiedzy, torze przeszkód oraz regulacji ruchem na skrzyżowaniu. W tegorocznej edycji konkursu bezkonkurencyjny okazał się st. sierż. Łukasz Zalewski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. To on, wraz ze zdobywcą II miejsca, będzie reprezentował lubuski garnizon w finale ogólnopolskim, który zostanie rozegrany w Warszawie i Legionowie.

 6. Policjanci zabezpieczali wizytę pielgrzymów w Rokitnie

  Ponad pięć tysięcy pielgrzymów mogło liczyć na bezpieczeństwo, o które dbali policjanci z lubuskiego. Uroczystości w Rokitnie związane ze świętem Matki Bożej Rokitniańskiej przyciągnęły tłumy wiernych. Dzięki doskonałemu przygotowaniu stróżów prawa, dzisiejsze święto przebiegło nie tylko uroczyście ale i bezpiecznie.

Dzielnicowi
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Nietrzeźwy kierujący zatrzymany „na zakazie” i… bez ubrań

  Dyżurny świebodzińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o roznegliżowanym i będąc pod wpływem alkoholu mężczyźnie, który wyszedł ze sklepu, wsiadł do pojazdu i odjechał. Skierowany na miejsce patrol błyskawicznie odnalazł i zatrzymał kierowcę, który miał na sobie tylko koszulkę. Na dodatek okazało się, że jest on nietrzeźwy i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna spędził noc na komendzie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

 2. Na wakacyjne wyjazdy – tylko sprawnym autokarem

  Lubuska drogówka kontroluje busy i autokary, którymi dzieci i młodzież podróżują w miejsca letniego wypoczynku. Stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty i zezwolenia, trzeźwość oraz czas pracy kierowcy to główne elementy sprawdzane podczas policyjnej kontroli. Wszystko po to, aby wakacyjne wyjazdy najmłodszych Lubuszan były komfortowe, a co najważniejsze bezpieczne.

 3. Niebezpieczne potrącenie rowerzystki w obiektywie samochodowej kamery

  Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który ominął samochód ciężarowy stojący przed wyznaczonym przejściem i przejazdem rowerowym, po czym potrącił jadącą prawidłowo rowerzystkę. Kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 4. O kilkunastu pasażerów za dużo - policjanci przerwali niebezpieczną podroż

  Zgodnie z przepisami mógł przewozić 17 osób. Tymczasem w kierowanym przez 36-latka autobusie podróżowało 34 dzieci, plus opiekunka. Część młodych ludzi siedziała, jednak większość musiała stać, bo autobus nie miał więcej miejsc. Taka sytuacja wydarzyła się w środę /21 czerwca/ w Dobiegniewie. Dzięki czujności mundurowych ze strzeleckiej drogówki w porę udało się przerwać tę niebezpieczną jazdę.

 5. Lubuskie ma łapki na kierownicy

  Lubuscy policjanci włączają się w ogólnopolską kampanię „Łapki na kierownicę”. Aby uwydatnić tę niezwykle istotną w kontekście bezpieczeństwa inicjatywę, w środę w Gorzowie Wlkp. zorganizowano briefing prasowy oraz wzmożone działania ruchu drogowego w ramach informowania kierowców o wadze zagadnienia związanego z korzystaniem z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Wioska Policyjna 2017
KONKURS BEZPIECZNE WAKACJE 2017
Policjant, który mi pomógł
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Podziękowania i życzenia z okazji Święta Policji 2016
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"