Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. KOMUNIKAT POLICJI

  Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. prowadzą czynności związane z odnalezieniem osoby zaginionej.

 2. Zorganizowana grupa przestępcza rozpracowana przez lubuskich policjantów

  Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwóch mężczyzn i kobieta, mieszkańcy Gorzowa Wlkp., usłyszeli zarzuty i decyzją sądu zostali aresztowani. Sprawa jest rozwojowa.

 3. Terroryści zaatakowali szkołę – ćwiczenia Policji

  „Dwaj uzbrojeni terroryści zaatakowali Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku, zastrzelili kilkoro uczniów i wzięli zakładników. Po kilku godzinach policyjni Antyterroryści odbili uwięzionych uczniów, a podczas szturmu zastrzelili napastników” – to główne założenie ćwiczeń, które przeprowadzili zielonogórscy policjanci, aby w warunkach bezpiecznych sprawdzić współdziałanie służb, skorygować ewentualne błędy i dopracować procedury reakcji w razie zaistniałej sytuacji.

 4. "Bałtyk-Karkonosze Tour" zabezpieczali lubuscy policjanci

  Lubuscy policjanci zabezpieczali jeden z etapów kolarskiego wyścigu "Bałtyk-Karkonosze Tour". Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo sportowców i kibiców, którzy liczne pojawili się na trasie rywalizacji. Nie odnotowano żadnych zdarzeń, które mogły wpłynąć na rozegranie wyścigu.

 5. Wyróżnij najlepszych. Trwa plebiscyt „Lubuski dzielnicowy bliżej nas”

  Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. jest partnerem plebiscytu „Lubuski dzielnicowy bliżej nas” organizowanego przez Gazetę Lubuską. Mieszkańcy województwa mają szansę wskazać dzielnicowego, który zasługuje na szczególne wyróżnienie.

 6. Mł. insp. Tomasz Zgirski Komendantem Powiatowym Policji w Strzelcach Krajeńskich

  W obecności Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka oraz szefa lubuskich policjantów insp. Jarosława Janiaka odbyło się uroczyste objęcie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Kajeńskich. Od czwartku /25 maja br/ jest nim mł. insp. Tomasz Zgirski.

Dzielnicowi
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. Kierując po narkotykach niszczył bariery na A2

  38-letni kierujący samochodem ciężarowym zatrzymany przez policjantów Sekcji Zabezpieczenia Autostrady WRD KWP w Gorzowie Wlkp. usłyszał zarzuty: kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadania. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

 2. Skuteczny pościg za pijanym kierowcą

  Nocą spędzoną w policyjnej celi, zakończyła się ucieczka kierowcy Mercedesa przed policyjnym radiowozem. Jak się okazało mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Odpowie on także za uszkodzenie radiowozu, w który uderzył podejmując ucieczkę.

 3. Społeczeństwo reaguje – nietrzeźwy kierowca w rękach Policji

  Zachowaniem godnym naśladowania wykazali się trzej mężczyźni, którzy w Głuchowie (pow. sulęciński) ujęli nietrzeźwego kierowcę. Widzą zataczającego się kierowcę, który wysiadł z samochodu, zabrali mu kluczyki i nie dopuścili do dalszej jazdy. Nieodpowiedzialny 31-latek za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

 4. Na majowy weekend jedźmy bezpiecznie

  Pierwszy tegoroczny długi weekend w połączeniu z dobrą pogodą może oznaczać jedno – wzmożony ruch na drogach. Lubuscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców i pieszych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na lubuskich drogach mają jeden, główny cel – aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na „majówkę”, wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami – bezpiecznie, cało i zdrowo.

 5. W Lubuskiem też „Kręci mnie bezpieczeństwo”

  Policjanci w województwie lubuskim aktywnie włączają się w kampanię MSWiA. Zajęcia w gorzowskiej Szkole Podstawowej nr 4 były okazją, by mówić o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. To początek cyklu spotkań i festynów, które będą prowadzić funkcjonariusze.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
XVIII edycja Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Profilaktyka a Ty
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Konkurs pn. „Antynarkotyczny MEM”
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Podziękowania i życzenia z okazji Święta Policji 2016
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"