Policja Lubuska

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Dowódca, który mówił „Za mną", a nie „Naprzód". Człowiek - ikona, kończy swoją policyjną misję

  28 lat w policyjnym mundurze, które stworzyły niezwykłą historię. Historię, z której płynie wyraźny sygnał dla społeczeństwa, że może liczyć na stróżów prawa oraz tę wewnątrz policyjnej rodziny, dla której mł. insp. Sławomir Łukaszewicz zawsze kojarzyć się będzie z profesjonalizmem, charyzmą i skutecznością. Teraz cechy te wykorzystane będą poza służbą.

 2. Samochód „widmo” potrącił kobietę na deptaku. Z pomocą ruszyli mieszkańcy

  We wtorek (9 października) miejski monitoring na zielonogórskim deptaku zarejestrował bardzo niebezpieczną sytuację. Osobowy ford pozostawiony przez nieostrożnego kierowcę stoczył się na zielonogórzankę, która odpoczywała przy jednej z ławek.

 3. Pościg strzeleckich policjantów. 30-latek z zarzutami

  Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-latkowi, który nie zatrzymywał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna próbując uniknąć odpowiedzialności uciekał przez las i pole. Zatrzymał się dopiero w momencie, kiedy rozbił auto uderzając w inny pojazd. Do zdarzenia doszło w czwartek /4 października/, po tym jak osobowy mercedes nie zatrzymał się do kontroli na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich. Powód dla jakiego uciekał przed policjantami 30-latek, to brak uprawnień do kierowania.

 4. Telewizory warte 200 tysięcy złotych odzyskane przez policjantów

  Policjanci podejrzewali, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy, gdy ten gwałtownie zwolnił na widok radiowozu i jechał bardzo wolno na lubuskim odcinku S-3. Jednak okazało się, że nie alkohol był powodem jego „podejrzanego” zachowania, a przewożony ładunek pochodzący z kradzieży. Na pokładzie było 450 telewizorów wartych blisko 200 tys.zł. Kierowca usłyszał zarzuty i został już aresztowany.

 5. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście sztuk broni palnej pochodzącej z czasów II Wojny Światowej

  Policjanci z Posterunku Policji w Cybince odkryli w mieszkaniu 33-letniego mężczyzny 17 sztuk broni palnej oraz elementy broni. Funkcjonariusze ustalają jak mężczyzna wszedł w posiadanie arsenału oraz jakie było jego przeznaczenie. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 6. Wandal zdemolował park. Szybko ustalony i zatrzymany przez Policję

  Sprawa uszkodzenia mienia w Lubniewicach spotkała się z bardzo dużym oburzeniem zarówno ze strony włodarzy miasta jak i samych mieszkańców. Dla Policji ta sprawa stała się priorytetem. Już kilka dni po zdarzeniu kryminalni ustalili kto stoi za nocnym maratonem zniszczeń. Zatrzymany 26–latek usłyszał zarzuty.

Zostań policantem
Dzielnicowi
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Unia Europejska
KU PRZESTRODZE...
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Stop agresji drogowej
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025

Ruch drogowy

 1. „Mistrzowie dwóch kółek”. Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek w klipie o bezpieczeństwie motocyklistów

  We wtorek /16 października/ Lubuska Policja wspólnie z Policją Branderburgii podsumowała realizowany projekt pn.: „Mistrzowie dwóch kółek”. Ten poświęcony był bezpieczeństwu motocyklistów i motorowerzystów. Dzięki takim gwiazdom jak Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek, przekaz był niezwykle atrakcyjny i cieszył się ogromną popularnością.

 2. Ciężkie pojazdy do kontroli. Działania „Bus & Truck”

  Policjanci ze słubickiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego w poniedziałek (15 października) przeprowadzili działania pod nazwą „Bus & Truck”. Funkcjonariusze zwracali uwagę na sposób przewożenia osób, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

 3. Nietrzeźwa matka wiozła roczne dziecko. Zatrzymana dzięki skutecznej koordynacji działań Policji

  Nawet 2 lata pozbawienia wolności grozi 28-latce, która wiozła swoją roczną córeczkę mimo, że znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Została zatrzymana dzięki wzorowo przeprowadzonej i skoordynowanej interwencji policjantów ze Strzelec Krajeńskich i Gorzowa Wielkopolskiego. Jak się okazało kobieta jechała wspólnie ze swoją siostrą i roczną córeczką. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło podejrzenia mundurowych – nieodpowiedzialna matka była nietrzeźwa, miała promil alkoholu w organizmie.

 4. Mieszkańcy zgłaszają, policjanci reagują, drogowi piraci tracą prawa jazdy

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to skuteczne narzędzie, które oprócz numeru alarmowego, służy mieszkańcom do zgłaszania niepokojących sytuacji. W podgorzowskim Wawrowie kilkadziesiąt razy zgłosili przekraczanie prędkości. Tylko w ciągu dwóch ostatnich miesięcy funkcjonariusze zatrzymali tam kilkanaście praw jazdy.

 5. 80-latka leżała na jezdni. Kobiecie pomogli policjanci

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie patrolu Nowego Miasteczka zauważyli kobietę, która leżała przy przejściu dla pieszych. Poszkodowana przewróciła się i nie miała siły się podnieść. Policjanci szybko i skutecznie udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali Panią załodze karetki pogotowia. Na szczęście życiu 80-latki już nic nie zagraża.

Polecane strony

1% dla FPWISPPP
Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. „Dzieciństwo nie boli-wspólna lubuska sprawa”
Policjant, który mi pomógł
Imprezy sportowe
Lubuska Niebieska Tarcza
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Zgłoś rasizm na Policję
Dopalacze to też narkotyk!
Stop seksturystyce
Niebieska Linia
Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać!
Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"