Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W Jarnatowie w powiecie sulęcińskim 31-latek potrącił dwie kobiety. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń 59-latka zginęła na miejscu, 24-latka w stanie ciężkim trafiła do gorzowskiego szpitala. Mężczyzna oddalił się miejsca zdarzenia, jednak po kilkunastu minutach został zatrzymany przez policjantów. Przeprowadzone badanie wykazało, iż miał niemal 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Gdy wytrzeźwieje zostaną z nim wykonane dalsze czynności. Rodzina ofiar objęta została policyjną pomocą psychologiczną. Śledczy cały czas pracują nad ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia.
Dodano: 30.06.2025Śmiertelnie potrącił i uciekł – policjanci zatrzymali 31-letniego kierującego
-
Jak pokazuje bieżąca rzeczywistość, przestępcy nie mają wakacji. Bardzo dotkliwie przekonała się o tym 71-latenia mieszkanka powiatu sulęcińskiego. Kobietę zainteresowała reklama oferty inwestycyjnej w waluty i surowce naturalne. Jej uwierzytelnieniem miało być podszycie się pod jedną ze znanych spółek skarbu państwa, która sygnowana była nawet zdjęciem głównego prezesa. Według zapewnień „brokerów” zarobek miał być spory, przy proporcjonalnie niewielkim wkładzie finansowym. Niestety, wszystko okazało się przestępczą legendą, a pokrzywdzona straciła ponad 12 tysięcy złotych.
Dodano: 28.06.2025 Przestępcy nie mają wakacji – seniorka straciła ponad 12 tysięcy złotych na fałszywej inwestycji -
Komendanci sulęcińskiej jednostki spotkali się z przedstawicielami banku, aby podziękować im za pełną profesjonalizmu, ale i empatii postawę, dzięki której oszukana kobieta odzyskała oszczędności życia. Doradca klienta Pani Ewelina Dąbrowska, w porę zablokowała środki w kwocie przeszło 94 tysięcy złotych, które miały trafić do przestępców podszywających się za funkcjonariuszy Policji.
Dodano: 18.06.2025 Oszukana kobieta odzyskała oszczędności życia. Ponad 94 tysiące złotych wróciło do właścicielki -
Laura Wolniewicz to córka zielonogórskiego policjanta. Dziewczynka cierpi na poważną chorobę, jaką jest Zespół Retta. Powstrzymać może ją tylko bardzo drogi lek. Policjanci i pracownicy sulęcińskiej jednostki, postanowili dołączyć do walki o zdrowie 3-latki. W miniony piątek pokonali dystans pięciu kilometrów, a następnie wpłacili środki na rzecz leczenia małej wojowniczki. Rzeczowa inicjatywa była nawiązaniem do biegu z okazji 100-lecia Kobiet w Policji, który odbył się 14 czerwca w Zielonej Górze, a dochód z wydarzenia zasilił zbiórkę. Państwa również zachęcamy do wsparcia Laurki.
Dodano: 16.06.2025 Policjanci i pracownicy cywilni pobiegli, aby wesprzeć leczenie Laury -
Policyjna aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to sprawdzone i skuteczne narzędzie kontaktu społeczeństwa z funkcjonariuszami. Zakres znaczników informujących o występujących problemach jest naprawdę szeroki. Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. Dlaczego? Dzięki KMZB możliwie jest zgłoszenie mundurowym o miejscach niebezpiecznych nad wodą czy też dzikich kąpieliskach. To pozwoli na odpowiednią reakcję mundurowych i zajęcie się sprawą. Sezon letni tuż, tuż – wspólnie zadbajmy, aby był on przede wszystkim bezpieczny.
Dodano: 13.06.2025 Bezpieczne wakacje? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa -
Na sulęcińskich dzielnicowych zawsze można liczyć. To policjanci najbliżej ludzkich trosk i spraw. Są oni również aktywni w zakresie edukacji na rzecz najmłodszych. Tuż przed rozpoczęciem wakacji goszczą oni na przedszkolach i szkołach, gdzie podczas prowadzonych spotkań odpowiadają na bardzo ważne pytanie – jak być bezpiecznym. Jest to również doskonała okazja, aby zachęci dzieci do udziału w policyjnym konkursie plastycznym pod nazwą „Gdy zasady znasz, super zabawę masz”.
Dodano: 12.06.2025 Dzielnicowi zawsze służbą dobrą radą – edukacyjne spotkania przed wakacjami -
Przestępstwo, a właściwie zbrodnia handlu ludźmi, to bardzo poważny temat. Sulęcińscy policjanci uznali, iż tuż przed rozpoczynającymi się wakacjami, należy poruszyć go z młodzieżą. W miniony wtorek odbyła się kolejna debata społeczna, której głównym celem było uzmysłowienie uczniom I Liceum Ogólnokształcącego imienia Adama Mickiewicza w Sulęcinie, czym jest handel ludźmi, a przede wszystkim jak nie stać się jego ofiarą. Po wygłoszonej przez funkcjonariuszkę prelekcji nadszedł czas na pytania. Przeprowadzona na ich bazie dyskusja udowodniła, że debata była najlepszą formą zagłębienia się w problematykę.
Dodano: 11.06.2025 Człowiek to nie towar – policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat przestępstwa handlu ludźmi -
W związku z trwającym sezonem wycieczek szkolnych lubuscy policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież. Takie działania mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Podejmowane działania mogą mieć charakter doraźny, ale najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze zgłoszenie wyjazdu mundurowym.
Dodano: 03.06.2025 Bezpieczna podróż zaczyna się jeszcze przed odjazdem – policyjne kontrole autokarów -
W ostatnich tygodniach, podczas prowadzonych spotkań profilaktycznych, sulęcińscy policjanci skupili się na bardzo ważnych społecznie kwestiach, takich jak przeciwdziałanie agresji rówieśniczej, promowanie postaw opartych na szacunku oraz uświadamiania dzieciom i młodzieży, jak szkodliwym zjawiskiem jest hejt. Nasz przekaz spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem samych uczniów, ale również nauczycieli i rodziców. Pamiętaj: hejt to nie opinia, hejt to nie wolność słowa! Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.
Dodano: 02.06.2025 Profilaktyka przeciwko agresji i hejtowi – policjanci prowadzą spotkania w szkołach -
W ostatnich kilku tygodniach zauważalny jest wzrost aktywności oszustów, którzy powrócili do dobrze znanej już metody, na tak zwaną „dopłatę”. W skrócie, przestępcy podszywają się pod firmy kurierskie lub operatorów pocztowych. Na przypadkowe numery telefonów wysyłają wiadomości o konieczności uiszczenia dodatkowej płatności za przesyłkę. Treść sms-a wygląda wiarygodnie, jednak kliknięcie w załączony link może prowadzić do utraty pieniędzy lub wycieku istotnych danych.
Dodano: 29.05.2025 Uwaga na oszustów! Fałszywe sms-y o dopłacie do paczki powróciły -
W dobie narastających problemów związanych z uzależnieniami wśród młodzieży, rola profilaktyki i edukacji społecznej staje się niezwykle istotna. Jednym z narzędzi prewencyjnych są debaty społeczne organizowane przez Policję we współpracy między innymi ze szkołami i samorządami. Ostatnia z nich odbyła się 27 maja bieżącego roku w Szkole Podstawowej imienia Przyjaźni Narodów w Słońsku. Odbiorcami byli uczniowie klas VI oraz VII. To kolejna inicjatywa w ostatnim czasie, która ma ogromne znaczenie w zapobiegniu uzależnieniom od narkotyków, dopalaczy, czy też alkoholu.
Dodano: 29.05.2025 Debata społeczna – skuteczne narzędzie edukacji i wymiany doświadczeń -
Było gwarnie i wesoło, a to oznacza tylko jedno – wizytę przedszkolaków w sulęcińskiej jednostce. 5-latki poznały tajniki pracy policjantów. Zasiadły za kierownicą radiowozu, mierzyły prędkość, zwiedziły między innymi stanowisko kierowania oraz strzelnicę. Dziecięcej radności i ciekawości nie było końca. Najmłodsi otrzymali odblaski, a w ramach podziękowania stworzyli piękne prace plastyczne.
Dodano: 24.05.2025 Przedszkolaki przejęły komendę – wesoła wizyta maluchów w sulęcińskiej jednostce -
Za nami niezwykle wartościowa i ważna debata społeczna, w której na tapet wzięliśmy temat związany z uzależnieniami – od narkotyków, dopalaczy i alkoholu. Policjanci, samorządowcy, grono pedagogiczne oraz uczniowie, spotkali się, aby wspólnie porozmawiać o tym, jak skutecznie unikać zagrożeń. Wydarzenie podzielone zostało na dwie części, merytoryczną oraz panel dyskusyjny. Było to niezwykle istotne, aby mundurowi poznali punkt widzenia młodych ludzi.
Dodano: 22.05.2025 „Bezpieczni i wolni od nałogów” – sulęcińscy policjanci debatowali z młodzieżą -
Sulęcińscy policjanci przypominają o obowiązującym zakazie korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych. To nie tylko kwestia przepisów prawa, ale przede wszystkim troski o zdrowie i życie uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie znacznie ogranicza percepcję. Bezpieczeństwo zaczyna się od Ciebie. Nie ryzykuj – patrz na drogę, nie na ekran.
Dodano: 19.05.2025 Telefon komórkowy i pasy – to „nie idzie” w parze z bezpieczeństwem -
Młodszy aspirant Piotr Sławiak to doskonały przykład policjanta zaangażowanego w służbie i poza nią. Sulęciński dzielnicowy wielokrotnie udowodnił, iż maksyma „Pomagamy i Chronimy” obowiązuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Mundurowy, będąc w czasie wolnym, ujął mężczyznę, który dokonał kradzieży sklepowej. Jego uwagę zwróciło zachowanie „klienta”, który nie zamierzał zapłacić za towar. Funkcjonariusz skutecznie pokrzyżował niezgodne z prawem plany 41-latka.
Dodano: 16.05.2025 Czujny także po służbie – dzielnicowy w czasie wolnym udaremnił kradzież -
Wraz z nadejściem cieplejszych dni coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z roweru jako środka transportu w mieście. To ekologiczna, zdrowa i wygodna forma przemieszczania się. Jednak, aby odbywała się ona bezpiecznie, zarówno dla cyklistów, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego, należy przestrzegać obowiązujących przepisów prawa i zawsze „kierować się” wzmożoną ostrożnością. Policja przypomina o najważniejszych zasadach poruszania się rowerem, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.
Dodano: 14.05.2025 Jak poruszać się rowerem w mieście – Policja przedstawia najważniejsze zasady -
Przejazd kolejowy, bez względu na to czy jest on strzeżony, czy też nie, to miejsce w którym każdy użytkownik drogi musi zachować szczególną ostrożność. Policjanci dokładają wszelkich starań, aby incydentów i wypadków drogowych w pobliżu infrastruktury kolejowej było jak najmniej. Zasada jest prosta: zwolnij, zatrzymaj się, a następnie dokładnie spójrz w prawą i lewą stronę. Wolne? Możesz bezpiecznie kontynuować podróż.
Dodano: 07.05.2025 Szlaban na ryzyko! Przejazdy kolejowe pod szczególnym nadzorem policjantów -
Sulęcińscy policjanci dokładają wszelkich starań, aby prężnie działać w zakresie promocji zawodu policjanta. Dlaczego jest to tak ważny temat? Przede wszystkim, większa liczba funkcjonariuszy realnie wpływa na bezpieczeństwo obywateli. To jednak nie wszystko, wstąpienie w szeregi formacji daje ogrom możliwości, stabilne zatrudnienie i atrakcyjne zarobki. Po prostu warto zostać jednym z nas! Aby przybliżyć Państwu naszą profesję organizujemy cykliczne giełdy pracy i konsultacje zawodowe.
Dodano: 06.05.2025 Porozmawiajmy dlaczego warto zostać policjantem – giełdy pracy są doskonałą ku temu okazją -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która od 9 lat z powodzeniem służy jako narzędzie do kontaktu społeczeństwa z Policją. Jak to działa? W bardzo prostych 3 krokach: zgłoszenie, weryfikacja i reakcja. Temat jest szczególnie ważny w odniesieniu do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za pomocą mapy możecie zgłaszać Państwo przekroczenia dozwolonej prędkości, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie czy też niewłaściwą infrastrukturę na drodze. Dzięki temu ostatniemu znacznikowi, funkcjonariusze mogą zwrócić się do zarządcy, na przykład o naprawę nawierzchni lub dodatkowe oznakowanie. To naprawdę działa!
Dodano: 25.04.2025 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - twój realny wpływ na bezpieczeństwo drogowe -
Wbrew powszechnie powielanemu mitowi, Polska Policja nie wymaga upływu 48 godzin, aby rozpocząć poszukiwania osoby zaginionej. Informacja ta, na przestrzeni lat, bardzo często pojawia się w filmach i serialach (głównie kryminalnych), jednak nie znajduje żadnego odzwierciedlenia w obowiązujących przepisach i praktyce. Fakt zaginięcia osoby należy zgłosić niezwłocznie po jego stwierdzeniu. W takich przypadkach to właśnie czas gra kluczową rolę
Dodano: 23.04.2025 Mit 48 godzin – Policja obala fałszywą informację o tym, kiedy należy zgłosić zaginięcie osoby