Policja Lubuska

Ważne informacje

Połącz pasję ze służbą
 
Zostań policantem
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
E-USŁUGI
DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS
 

Najczęściej czytane

  1. Kontrole trzeźwości na A2. Policjanci zatrzymali 12 nieodpowiedzialnych kierowców

    Lubuscy policjanci przeprowadzili na autostradzie A2 szeroko zakrojoną akcję kontrolną ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa podróżnych. Funkcjonariusze ustawieni w rejonie punktu poboru opłat w Tarnawie Rzepińskiej prowadzili badania trzeźwości, wykorzystując urządzenia pozwalające kontrolować kierowców bez tamowania ruchu. Podczas działań ujawniono aż 12 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

  2. Najlepsi policyjni „wodniacy” wyłonieni – finał IX Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym

    Pływanie, umiejętności ratownicze, manewrowanie łodzią motorowa czy wiedza teoretyczna z zakresu przepisów prawa – w tych konkurencjach wykazywali się policyjni „wodniacy” z całej Polski. W położonej w województwie lubuskim Sławie, nad urokliwym Jeziorem Sławskim rozgrywane były IX Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. O miano najlepszego „wodniaka” i najlepszej drużyny w kraju rywalizowało 34 funkcjonariuszy. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył młodszy aspirant Przemysław Rosiak reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, a drużynowo również najlepsi okazali się policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego – młodszy aspirant Miłosz Bernatajtys i młodszy aspirant Przemysław Rosiak.

  3. Policjanci cały czas zaangażowani w poszukiwania zaginionego 20-latka

    Słubiccy funkcjonariusze kontynuują intensywne działania w związku z zaginięciem 20-letniego Mariusza Małyszka. Mężczyzna był widziany po raz ostatni w sobotę (17 stycznia) w rejonie miejscowości Pamięcin (powiat słubicki).

  4. Rusza ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat

    Położona w województwie lubuskim Sława stała się miejscem inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem profilaktycznym, podczas którego dzieci, młodzież oraz mieszkańcy regionu mogli poznać zasady bezpiecznego wypoczynku i spotkać się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w innych miejscach letniego wypoczynku. Akcja będzie prowadzona przez policjantów w całym kraju przez cały sezon letni.

  5. Nietrzeźwy kierowca doprowadził do zderzenia i próbował uciekać pieszo. W aucie narkotyki

    Nietrzeźwy kierowca wjechał z dużą prędkością w tył innego auta, a po zdarzeniu, wraz z pasażerem, próbował uciekać z miejsca zdarzenia. Ich zatrzymanie było możliwe dzięki policjantowi po służbie, który był w okolicy oraz osób postronnych. Kierowca nie miał uprawnień, a w aucie zabezpieczono narkotyki. Kierowca, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany.

  6. Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

    W sobotę (13 czerwca), będąc w czasie wolnym od służby funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał w pościgu pieszym nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję. Jadący Audi 27-latek uderzył w Volkswagena, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna miał dwa promile alkoholu w organizmie.

 
Poradnik weterana-funkcjonariusza (weterana poszkodowanego-funkcjonariusza)
Unia Europejska
Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy
JESTAKCJA
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Służba Cywilna
Zamówienia publiczne
Platforma zakupowa
Aplikacja mobilna e-Granica
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Cyber Lubuszanie - świadomi w necie
Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025
Stowarzyszenie "SOS dla Rodziny"
 

Ruch drogowy

  1. Działania policjantów na rzecz bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg. Funkcjonariusze apelują o rozwagę

    Policjanci międzyrzeckiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się na hulajnogach. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi użytkowników tych pojazdów na konieczność przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze.

  2. Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie – kobieta straciła prawo jazdy za najechanie na rowerzystę

    Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującej samochodem, która potrąciła rowerzystę, gdy ten zjeżdżał z przejazdu dla rowerów. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. 51-letnia kierująca próbowała przekonać policjantów, że to nie jej wina, ale wszelkie wątpliwości rozwiało nagranie incydentu zarejestrowane przez kamery monitorujące miasto. Kobieta straciła prawo jazdy.

  3. Sezon na jednoślady, sezon na bezpieczeństwo

    Policjanci lubuskiej drogówki przez całą środę (17 czerwca) prowadzili intensywne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Motocykliści, rowerzyści czy użytkownicy hulajnóg to szczególna grupa uczestników ruchu – w przeciwieństwie do kierowców nie chronią ich rozwiązania techniczne, takie jak poduszki powietrzne czy elementy konstrukcyjne auta, dlatego tak ważną kwestią jest ich bezpieczeństwo na drogach. Mundurowi prowadzili kontrole prędkości, stanu technicznego pojazdów czy uprawnień do kierowania, zwracając szczególną uwagę na przypadki łamania przepisów czy niebezpiecznego zachowania się za kierownicą.

  4. Autokar sprawny, kierowca trzeźwy, dzieci bezpieczne

    Nowosolska drogówka sprawdza autokary, którymi dzieci jeżdżą na wycieczki szkolne. O to, by pociechy mogły bezpiecznie dojechać do celu, dbają nie tylko rodzice, ale także organizatorzy wypoczynków. Taki stan rzeczy bardzo cieszy, ponieważ świadczy o poczuciu odpowiedzialności zarówno ze strony organizatorów, jak i samych rodziców. Przy tego typu kontrolach policjanci sprawdzają czy wszystko jest zgodne z wymogami bezpieczeństwa.

  5. Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026

    W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będę prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.

 

Polecane strony

 
Stop agresji drogowej
Konkurs na hasło promującego bezpieczne zachowanie osób starszych
1% dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Oddziały o profilu mundurowym
Bezpieczne Wakacje 2026
#ZnamTeNumery
Potrzebujesz wsparcia? Ważne telefony
KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK PRZY KWP W GORZOWIE WLKP.
Zielona Strefa
Ochroń swoje mieszkanie/dom przed włamywaczami
Niebieska Linia
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ,  ZGŁOŚ!"
 
Powrót na górę strony