Ważna informacja
Aktualności
-
Wakacje – radosne, aktywne, ale przede wszystkim bezpieczne. Lubuscy policjanci gotowi do działań
Rozpoczynające się wakacje to czas odpoczynku, podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu. Dla lubuskich policjantów oznacza to jednak okres wzmożonej służby i działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów odwiedzających region. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach, akwenach oraz w miejscach letniego wypoczynku dzieci i młodzieży, jednocześnie przypominając o podstawowych zasadach odpowiedzialnego zachowania.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zawsze na pierwszej linii - lubuski „Patrol Roku” wyłoniony
W czwartek (25 czerwca) w Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie oraz w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbył się wojewódzki finał Turnieju Par Patrolowych. Do rywalizacji stanęło 12 najlepszych par patrolowych reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe lubuskiego garnizonu. Celem zawodów było wyłonienie funkcjonariuszy służby patrolowej o najwyższych kwalifikacjach zawodowych, sprawności fizycznej oraz umiejętnościach taktycznych. Zwyciężyli reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze — sierżant Jakub Strukało i starszy posterunkowy Kacper Bartkowiak.
KWP Gorzów Wlkp. -
Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa nad wodą
Wybierasz się nad wodę? Pamiętaj o kilku zasadach bezpieczeństwa! Obserwuj swoje dziecko na plaży i podczas kąpieli - telefon i książka mogą poczekać. Nie wchodź do wody bez wcześniejszego schłodzenia organizmu i nigdy nikogo nie wpychaj. Nie pływaj, ani nie korzystaj z wodnych środków transportu będąc pod wpływem alkoholu.
KPP Świebodzin -
Nadchodzą upały. Reagujmy, gdy ktoś potrzebuje pomocy w rozgrzanym aucie
Wysokie temperatury, przekraczające nawet 30 stopni Celsjusza mogą stać się śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi i zwierząt pozostawionych w zamkniętych pojazdach. Policjanci apelują o rozsądek i natychmiastową reakcję. Pamiętajmy, że wnętrze samochodu nagrzewa się błyskawicznie – nawet do 60 stopni Celsjusza. W takich warunkach wystarczy zaledwie chwila, by doszło do tragedii. Dlatego nigdy, nie zostawiajmy nikogo w zamkniętym samochodzie nawet jeśli planujemy opuścić pojazd tylko na chwilę.
KWP Gorzów Wlkp. -
Wakacje ruszają! Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych
Rozpoczynamy pierwszy wakacyjny weekend, który zapowiada się wyjątkowo gorąco. Nad Polskę napłynęła fala upałów, a prognozy wskazują, że najbliższe dni będą słoneczne i bardzo ciepłe. To idealna pogoda na wypoczynek, ale również czas, w którym na drogach pojawia się wielu kierowców wyruszających na wakacyjne wyjazdy. W takich warunkach szczególnie ważne jest zachowanie rozwagi i dbałość o bezpieczeństwo - zarówno własne, jak i innych uczestników ruchu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zlikwidowana plantacja narkotyków i trzy osoby zatrzymane efektem skutecznych działań policjantów
Doskonała znajomość środowiska przestępczego, skuteczna praca operacyjna oraz szybka reakcja policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową doprowadziły do ujawnienia nielegalnej plantacji konopi w rejonie Zielonej Góry. Policjanci zabezpieczyli łącznie 167 krzewów konopi i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o prowadzenie nielegalnej działalności narkotykowej, a także pomocnictwo w uprawie i posiadanie znacznej ilości substancji zabronionych.
KMP Zielona Góra -
Podejrzany o kradzież przyczepki zatrzymany przez sulechowskich kryminalnych
Kryminalni z Komisariatu Policji w Sulechowie, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież przyczepki samochodowej. To znany policjantom i wcześniej wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa 33-latek. Usłyszał już zarzuty.
KMP Zielona Góra -
Kryminalni zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież auta, włamanie i kradzież sklepową
Dzięki skutecznej pracy operacyjnej słubickich kryminalnych, zatrzymano 37-latka podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży samochodu, kradzieży z włamaniem oraz kradzieży sklepowej.
KPP Słubice -
Policyjne działania na drodze z użyciem drona i wideorejestratora
Policyjne działania „Bezpieczny Powiat” z wykorzystaniem drona i wideorejestratora to skuteczna metoda eliminowania nieprawidłowych zachowań na drogach. Funkcjonariusze dokumentują wykroczenia w czasie rzeczywistym, co pozwala na natychmiastowe zatrzymanie kierowców. Celem akcji, jest zmniejszenie ilości wypadków drogowych oraz minimalizacja ich negatywnych skutków, zarówno dla zdrowia i życia ludzi, jak i dla strat materialnych.
KPP Krosno Odrzańskie -
Policjanci uczestniczą w międzynarodowej akcji RAILPOL „Active Shield”
Policjanci przeprowadzili działania w ramach międzynarodowej operacji „Active Shield”, koordynowanej przez RAILPOL. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na obszarach kolejowych, przeciwdziałanie przestępczości oraz ochrona podróżnych korzystających z transportu kolejowego.
KMP Gorzów Wlkp. -
Bezpieczne wakacje 2026
Rozpoczyna się sezon wakacyjno-urlopowy – czas rodzinnych wyjazdów, podróży oraz letniego wypoczynku. W najbliższych tygodniach na drogach pojawi się znacznie więcej pojazdów, dlatego policjanci w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
„Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
Lato to czas odpoczynku, przygód i nowych doświadczeń. Dla wielu dzieci i młodzieży wakacje oznaczają wyjazdy na kolonie, obozy, festiwale czy spotkania z rówieśnikami. To również okres większej swobody, nowych znajomości i pierwszych samodzielnych decyzji. Niestety, właśnie wtedy młodzi ludzie mogą zetknąć się z sytuacjami, które niosą za sobą poważne zagrożenia, w tym z propozycjami sięgania po narkotyki i inne substancje psychoaktywne.
-
ABC Bezpiecznych Wakacji - Aktywnie, Bezpiecznie, Czujnie. To prosty przepis na udany i bezpieczny wypoczynek
Wakacje to czas, na który czekamy przez cały rok. To okazja do odpoczynku, podróży, spotkań z bliskimi i odkrywania nowych miejsc. Letnia swoboda nie powinna jednak oznaczać rezygnacji z ostrożności. Niezależnie od tego, czy planujemy daleką podróż, weekendowy wyjazd, wypoczynek nad wodą czy górską wędrówkę, warto pamiętać o zasadach, które pomagają uniknąć zagrożeń i sprawiają, że urlop przebiega spokojnie i bezpiecznie.
-
Chcesz zwalczać przestępczość zorganizowaną w Warszawie? Szukamy najlepszych!
Zarząd w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi rekrutację na stanowiska policyjne detektywa (5 grupa), specjalisty (6 grupa) i eksperta (9 grupa) do pełnienia służby w komórkach organizacyjnych przeznaczonych do zwalczania zorganizowanej przestępczości kryminalnej, narkotykowej i ekonomicznej, a także wywiadu kryminalnego, których celem będzie realizowanie zadań w zakresie czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz dochodzeniowo-śledczych w zakresie rozpoznawania i zwalczania przestępczości zorganizowanej.
-
Kierowcy nie zawiedli i pamiętali o korytarzu życia na S3
Korytarz życia to sposób ustawienia pojazdów, który w sytuacji zatoru pozwala na utworzenie wolnego pasa, a tym samym umożliwia służbom ratunkowym na szybki i bezpieczny przejazd do miejsca wypadku. Jest to niezwykle ważne postępowanie, gdyż krótki czas dojazdu służb zwiększa szanse poszkodowanych na przeżycie.
KMP Zielona Góra -
Pijany rowerzysta zatrzymany przez dzielnicowego po służbie i jego syna
Dzielnicowy z Iłowy, spędzając czas wolny z synem, zauważył jadącego na rowerzystę, którego zachowanie i styl jazdy wskazywało, że może być nietrzeźwy. Ojciec z synem wspólnie ujęli mężczyznę, a następnie zadzwonili na numer alarmowy. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że 67-latek jest nietrzeźwy - miał ponad 1,5 promila alkoholu.
KPP Żagań -
Zwalczamy przestępczość narkotykową – pięciu zatrzymanych, ponad 11 kilogramów zabezpieczonych substancji odurzających
Nowosolscy policjanci prowadzili skuteczne działania operacyjne, które dotyczyły sprawy narkotykowej. Ich rezultatem było zatrzymanie pięciu osób oraz zabezpieczenie ponad 11 kilogramów substancji odurzających – marihuany i haszyszu. Zatrzymani decyzją sądu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli ma na celu szczegółowe wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy.
KPP Nowa Sól -
Czterech poszukiwanych zatrzymanych przez policjantów. Jeden z nich „za kratki” trafi na 13 lat
Policjanci z Lubska zatrzymali czterech mężczyzn, którzy byli poszukiwani w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Wśród nich był 41-latek, który za popełnione przestępstwa do więzienia trafi na 13 lat.
KPP Żary -
Jechał ponad 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „czterdziestka”
Policjanci ruchu drogowego, prowadząc kontrole z wykorzystaniem laserowego miernika prędkości, ujawnili kierującego Volkswagenem, który w miejscu objętym ograniczeniem do 40 km/h poruszał się z prędkością 101 km/h Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i otrzymał 14 punktów karnych.
KPP Międzyrzecz -
Za oknem upalna pogoda – ważne zalecenia dla mieszkańców
W związku z wysokimi temperaturami apelujemy do mieszkańców, którzy korzystając ze sprzyjającej aury odwiedzają akweny, aby zachowali szczególną ostrożność, bowiem długie przebywanie na słońcu może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.
KPP Wschowa -
Policjanci edukują dzieci przed wakacjami
W piątek (26 czerwca) uczniowie po raz ostatni usłyszą dzwonek, odbiorą świadectwa i rozpoczną wakacje. Ostatnie dni roku szkolnego wykorzystują także policjanci, którzy spotykają się z dziećmi w szkołach i przedszkolach by porozmawiać o bezpieczeństwie w trakcie wakacji. Pamiętaj, że przerwa w szkole nie zwalnia nikogo od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie.
KPP Krosno Odrzańskie
Najczęściej czytane
-
Upały w Lubuskiem – konferencja prasowa służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
Sytuacja pogodowa w nadchodzący weekend i możliwe zagrożenia z nią związane były głównymi tematami środowej konferencji prasowej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. O przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie zdrowego rozsądku na wodą i społeczną reakcję na zagrożenia czy niebezpieczne sytuacje apelował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Tomasz Zgirski. Lubuscy policjanci są przygotowani do działań, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu.
-
Najlepsi policyjni „wodniacy” wyłonieni – finał IX Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym
Pływanie, umiejętności ratownicze, manewrowanie łodzią motorowa czy wiedza teoretyczna z zakresu przepisów prawa – w tych konkurencjach wykazywali się policyjni „wodniacy” z całej Polski. W położonej w województwie lubuskim Sławie, nad urokliwym Jeziorem Sławskim rozgrywane były IX Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. O miano najlepszego „wodniaka” i najlepszej drużyny w kraju rywalizowało 34 funkcjonariuszy. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył młodszy aspirant Przemysław Rosiak reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, a drużynowo również najlepsi okazali się policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego – młodszy aspirant Miłosz Bernatajtys i młodszy aspirant Przemysław Rosiak.
-
Kontrole trzeźwości na A2. Policjanci zatrzymali 12 nieodpowiedzialnych kierowców
Lubuscy policjanci przeprowadzili na autostradzie A2 szeroko zakrojoną akcję kontrolną ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa podróżnych. Funkcjonariusze ustawieni w rejonie punktu poboru opłat w Tarnawie Rzepińskiej prowadzili badania trzeźwości, wykorzystując urządzenia pozwalające kontrolować kierowców bez tamowania ruchu. Podczas działań ujawniono aż 12 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.
-
Rusza ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
Położona w województwie lubuskim Sława stała się miejscem inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem profilaktycznym, podczas którego dzieci, młodzież oraz mieszkańcy regionu mogli poznać zasady bezpiecznego wypoczynku i spotkać się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w innych miejscach letniego wypoczynku. Akcja będzie prowadzona przez policjantów w całym kraju przez cały sezon letni.
-
Policjanci cały czas zaangażowani w poszukiwania zaginionego 20-latka
Słubiccy funkcjonariusze kontynuują intensywne działania w związku z zaginięciem 20-letniego Mariusza Małyszka. Mężczyzna był widziany po raz ostatni w sobotę (17 stycznia) w rejonie miejscowości Pamięcin (powiat słubicki).
-
Nietrzeźwy kierowca doprowadził do zderzenia i próbował uciekać pieszo. W aucie narkotyki
Nietrzeźwy kierowca wjechał z dużą prędkością w tył innego auta, a po zdarzeniu, wraz z pasażerem, próbował uciekać z miejsca zdarzenia. Ich zatrzymanie było możliwe dzięki policjantowi po służbie, który był w okolicy oraz osób postronnych. Kierowca nie miał uprawnień, a w aucie zabezpieczono narkotyki. Kierowca, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany.
Ruch drogowy
-
Wakacje ruszają! Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych
Rozpoczynamy pierwszy wakacyjny weekend, który zapowiada się wyjątkowo gorąco. Nad Polskę napłynęła fala upałów, a prognozy wskazują, że najbliższe dni będą słoneczne i bardzo ciepłe. To idealna pogoda na wypoczynek, ale również czas, w którym na drogach pojawia się wielu kierowców wyruszających na wakacyjne wyjazdy. W takich warunkach szczególnie ważne jest zachowanie rozwagi i dbałość o bezpieczeństwo - zarówno własne, jak i innych uczestników ruchu.
-
Policyjne działania na drodze z użyciem drona i wideorejestratora
Policyjne działania „Bezpieczny Powiat” z wykorzystaniem drona i wideorejestratora to skuteczna metoda eliminowania nieprawidłowych zachowań na drogach. Funkcjonariusze dokumentują wykroczenia w czasie rzeczywistym, co pozwala na natychmiastowe zatrzymanie kierowców. Celem akcji, jest zmniejszenie ilości wypadków drogowych oraz minimalizacja ich negatywnych skutków, zarówno dla zdrowia i życia ludzi, jak i dla strat materialnych.
-
Kierowcy nie zawiedli i pamiętali o korytarzu życia na S3
Korytarz życia to sposób ustawienia pojazdów, który w sytuacji zatoru pozwala na utworzenie wolnego pasa, a tym samym umożliwia służbom ratunkowym na szybki i bezpieczny przejazd do miejsca wypadku. Jest to niezwykle ważne postępowanie, gdyż krótki czas dojazdu służb zwiększa szanse poszkodowanych na przeżycie.
-
Działania policjantów na rzecz bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg. Funkcjonariusze apelują o rozwagę
Policjanci międzyrzeckiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się na hulajnogach. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi użytkowników tych pojazdów na konieczność przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze.
-
Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie – kobieta straciła prawo jazdy za najechanie na rowerzystę
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującej samochodem, która potrąciła rowerzystę, gdy ten zjeżdżał z przejazdu dla rowerów. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. 51-letnia kierująca próbowała przekonać policjantów, że to nie jej wina, ale wszelkie wątpliwości rozwiało nagranie incydentu zarejestrowane przez kamery monitorujące miasto. Kobieta straciła prawo jazdy.
Materiały wideo
-
Działania ratunkowe na polu walki. Ćwiczenia kontrterrorystów i medyków
-
Najlepsi policyjni „wodniacy” wyłonieni – finał IX Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym
-
Policyjny rajd rowerowy dla uczczenia 100-lecia sportu w Policji i wsparcia akcji „Wiosna na sportowo”
-
„Gdy służba spotyka sport – rodzi się historia” – lubuska gala z okazji 100-lecia sportu w Policji
Galerie zdjęć
-
Kontrole trzeźwości na A2. Policjanci zatrzymali 12 nieodpowiedzialnych kierowców
-
Rusza ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
-
Sport, wiedza i pasja – uczniowie rywalizowali o puchar komendanta
-
„Forma w mundurze – krew w życiu” – lubuscy policjanci podzielili się darem ratującym życie
































