Aktualności
-
Kierowcy nie zawiedli i pamiętali o korytarzu życia na S3
Korytarz życia to sposób ustawienia pojazdów, który w sytuacji zatoru pozwala na utworzenie wolnego pasa, a tym samym umożliwia służbom ratunkowym na szybki i bezpieczny przejazd do miejsca wypadku. Jest to niezwykle ważne postępowanie, gdyż krótki czas dojazdu służb zwiększa szanse poszkodowanych na przeżycie.
KMP Zielona Góra -
Pijany rowerzysta zatrzymany przez dzielnicowego po służbie i jego syna
Dzielnicowy z Iłowy, spędzając czas wolny z synem, zauważył jadącego na rowerzystę, którego zachowanie i styl jazdy wskazywało, że może być nietrzeźwy. Ojciec z synem wspólnie ujęli mężczyznę, a następnie zadzwonili na numer alarmowy. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że 67-latek jest nietrzeźwy - miał ponad 1,5 promila alkoholu.
KPP Żagań -
Zwalczamy przestępczość narkotykową – pięciu zatrzymanych, ponad 11 kilogramów zabezpieczonych substancji odurzających
Nowosolscy policjanci prowadzili skuteczne działania operacyjne, które dotyczyły sprawy narkotykowej. Ich rezultatem było zatrzymanie pięciu osób oraz zabezpieczenie ponad 11 kilogramów substancji odurzających – marihuany i haszyszu. Zatrzymani decyzją sądu zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli ma na celu szczegółowe wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy.
KPP Nowa Sól -
Czterech poszukiwanych zatrzymanych przez policjantów. Jeden z nich „za kratki” trafi na 13 lat
Policjanci z Lubska zatrzymali czterech mężczyzn, którzy byli poszukiwani w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Wśród nich był 41-latek, który za popełnione przestępstwa do więzienia trafi na 13 lat.
KPP Żary -
Jechał ponad 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „czterdziestka”
Policjanci ruchu drogowego, prowadząc kontrole z wykorzystaniem laserowego miernika prędkości, ujawnili kierującego Volkswagenem, który w miejscu objętym ograniczeniem do 40 km/h poruszał się z prędkością 101 km/h Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i otrzymał 14 punktów karnych.
KPP Międzyrzecz -
Za oknem upalna pogoda – ważne zalecenia dla mieszkańców
W związku z wysokimi temperaturami apelujemy do mieszkańców, którzy korzystając ze sprzyjającej aury odwiedzają akweny, aby zachowali szczególną ostrożność, bowiem długie przebywanie na słońcu może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.
KPP Wschowa -
Policjanci edukują dzieci przed wakacjami
W piątek (26 czerwca) uczniowie po raz ostatni usłyszą dzwonek, odbiorą świadectwa i rozpoczną wakacje. Ostatnie dni roku szkolnego wykorzystują także policjanci, którzy spotykają się z dziećmi w szkołach i przedszkolach by porozmawiać o bezpieczeństwie w trakcie wakacji. Pamiętaj, że przerwa w szkole nie zwalnia nikogo od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie.
KPP Krosno Odrzańskie -
Upały w Lubuskiem – konferencja prasowa służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
Sytuacja pogodowa w nadchodzący weekend i możliwe zagrożenia z nią związane były głównymi tematami środowej konferencji prasowej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. O przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie zdrowego rozsądku na wodą i społeczną reakcję na zagrożenia czy niebezpieczne sytuacje apelował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Tomasz Zgirski. Lubuscy policjanci są przygotowani do działań, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kąpiel w miejscach strzeżonych to ochrona przed tragedią
Lato ma swój nieodparty urok, a upalna pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą. Niestety, tam gdzie czeka na nas relaks, czyha również niewidoczne zagrożenie. Każdego roku w Polsce życie w wodzie traci nawet kilkaset osób, często w miejscach, które wydawały się zupełnie bezpieczne. Tragiczne historie nad wodą mają zwykle ten sam początek - chwilę lekkomyślności, która zmienia czyjeś życie na zawsze.
KMP Zielona Góra -
Sukces wspólnych działań policjantów i leśniczego na rzecz ochrony lokalnego dziedzictwa
Dzięki doskonałej znajomości terenu przez lokalnego leśniczego oraz szybkiej i skutecznej reakcji sulęcińskich policjantów, zatrzymano osoby podejrzane o kradzież miedzianej blachy z dachu zabytkowego pałacu. To kolejne potwierdzenie, jak kluczowa dla bezpieczeństwa regionu jest stała współpraca mundurowych z leśnikami.
KPP Sulęcin -
Czy rozpoznajesz te osoby?
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim prowadzą czynności w kierunku ustalenia tożsamości mężczyzn, którzy mogą posiadać informacje dotyczące przestępstwa rozboju, do którego doszło w dniu 11 lutego 2025 roku w Gubinie. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzn.
KWP Gorzów Wlkp. -
Działania policjantów na rzecz bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg. Funkcjonariusze apelują o rozwagę
Policjanci międzyrzeckiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się na hulajnogach. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi użytkowników tych pojazdów na konieczność przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze.
KPP Międzyrzecz -
Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie – kobieta straciła prawo jazdy za najechanie na rowerzystę
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującej samochodem, która potrąciła rowerzystę, gdy ten zjeżdżał z przejazdu dla rowerów. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. 51-letnia kierująca próbowała przekonać policjantów, że to nie jej wina, ale wszelkie wątpliwości rozwiało nagranie incydentu zarejestrowane przez kamery monitorujące miasto. Kobieta straciła prawo jazdy.
KMP Zielona Góra -
Mundurowi przypominali dzieciom o bezpieczeństwie podczas wakacji
We wtorek (23 czerwca) w Szkole Podstawowej w Otyniu (powiat nowosolski) zainaugurowano tegoroczną akcję „Bezpieczne wakacje”. Przedsięwzięcie skierowane jest do przedszkolaków oraz uczniów klas podstawowych, a jego głównym celem jest promowanie zasad rozważnego spędzania czasu podczas zbliżającego się letniego wypoczynku.
KPP Nowa Sól -
Nadmierna prędkość i wyprzedzenie na podwójnej ciągłej zakończone mandatem
Nie ma taryfy ulgowej dla osób łamiących przepisy ruchu drogowego. Przekonał się o tym kierujący BMW, który w Dąbiu (powiat krośnieński) przekroczył dozwoloną prędkość i wyprzedzał na łuku drogi, ignorując podwójną linię ciągłą. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Dodatkowo za brak aktualnych badań technicznych pojazdu, policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny.
KPP Krosno Odrzańskie -
Sukces policjanta w Mistrzostwach Polski Policji w Tenisie Stołowym
Mistrzostwa Polski Policji w Tenisie Stołowym zakończyły się dla aspiranta Rafała Dębczyńskiego zdobyciem wysokiego, III miejsca. Funkcjonariusz gorzowskiej Komendy Miejskiej Policji od wielu lat związany jest z tą dyscypliną, ale w zawodach z mundurowymi wystartował pierwszy raz. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki.
KMP Gorzów Wlkp. -
Ukradli blisko 800 litrów paliwa. Podejrzani zatrzymani przez kryminalnych
Słubiccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, który w czerwcu na terenie powiatu słubickiego, dokonywali kradzieży paliwa ze stacji benzynowych. Łącznie ukradli ponad 786 litrów oleju napędowego o wartości blisko pięciu tysięcy złotych. Teraz podejrzani staną przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.
KPP Słubice -
Bezpieczny sezon motocyklowy zaczyna się od odpowiedzialnych decyzji
Wraz z nadejściem lata na drogach pojawia się coraz więcej użytkowników jednośladów. Sprzyjająca pogoda, dłuższe dni oraz wysokie temperatury zachęcają do korzystania z motocykli, motorowerów, skuterów i rowerów. Dla wielu osób jest to czas realizacji swojej pasji oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze powinno być zawsze priorytetem każdego uczestnika ruchu drogowego.
KPP Międzyrzecz -
Słoneczna aura i wypoczynek nad wodą - policjanci dbają o bezpieczeństwo letników
Sezon wakacyjny w pełni, a termometry w całym województwie lubuskim wskazują wysokie temperatury. Upalne dni przyciągają nad akweny wielu mieszkańców oraz turystów szukających ochłody. Aby letni wypoczynek kojarzył się wyłącznie z relaksem i miłymi wspomnieniami, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie prowadzą intensywne działania profilaktyczne oraz kontrolne w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
KPP Sulęcin -
Awanturował się na SOR-ze i utrudniał pracę medykom. 41-latek stanął przed sądem
Policjanci ze Świebodzina zatrzymali mężczyznę, który swoim zachowaniem zakłócał funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mężczyzna wszczynał awantury, był agresywny i nie stosował się do poleceń personelu medycznego. Jego zachowanie nie tylko zakłócało spokój innym pacjentom, ale przede wszystkim utrudniało udzielanie pomocy przez lekarzy i ratowników medycznych.
KPP Świebodzin -
Intensywne działania służb na Jeziorze Sławskim. Zaginął 57-letni mężczyzna
W niedzielne (21 czerwca) przedpołudnie dyżurny wschowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wyskoczył z łódki motorowej do Jeziora Sławskiego, aby się schłodzić. Do tej pory nie wypłynął z wody. Od wczoraj trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny.
KPP Wschowa
Najczęściej czytane
-
Kontrole trzeźwości na A2. Policjanci zatrzymali 12 nieodpowiedzialnych kierowców
Lubuscy policjanci przeprowadzili na autostradzie A2 szeroko zakrojoną akcję kontrolną ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa podróżnych. Funkcjonariusze ustawieni w rejonie punktu poboru opłat w Tarnawie Rzepińskiej prowadzili badania trzeźwości, wykorzystując urządzenia pozwalające kontrolować kierowców bez tamowania ruchu. Podczas działań ujawniono aż 12 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.
-
Najlepsi policyjni „wodniacy” wyłonieni – finał IX Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym
Pływanie, umiejętności ratownicze, manewrowanie łodzią motorowa czy wiedza teoretyczna z zakresu przepisów prawa – w tych konkurencjach wykazywali się policyjni „wodniacy” z całej Polski. W położonej w województwie lubuskim Sławie, nad urokliwym Jeziorem Sławskim rozgrywane były IX Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. O miano najlepszego „wodniaka” i najlepszej drużyny w kraju rywalizowało 34 funkcjonariuszy. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył młodszy aspirant Przemysław Rosiak reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, a drużynowo również najlepsi okazali się policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego – młodszy aspirant Miłosz Bernatajtys i młodszy aspirant Przemysław Rosiak.
-
Rusza ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
Położona w województwie lubuskim Sława stała się miejscem inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem profilaktycznym, podczas którego dzieci, młodzież oraz mieszkańcy regionu mogli poznać zasady bezpiecznego wypoczynku i spotkać się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w innych miejscach letniego wypoczynku. Akcja będzie prowadzona przez policjantów w całym kraju przez cały sezon letni.
-
Upały w Lubuskiem – konferencja prasowa służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
Sytuacja pogodowa w nadchodzący weekend i możliwe zagrożenia z nią związane były głównymi tematami środowej konferencji prasowej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. O przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie zdrowego rozsądku na wodą i społeczną reakcję na zagrożenia czy niebezpieczne sytuacje apelował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Tomasz Zgirski. Lubuscy policjanci są przygotowani do działań, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu.
-
Policjanci cały czas zaangażowani w poszukiwania zaginionego 20-latka
Słubiccy funkcjonariusze kontynuują intensywne działania w związku z zaginięciem 20-letniego Mariusza Małyszka. Mężczyzna był widziany po raz ostatni w sobotę (17 stycznia) w rejonie miejscowości Pamięcin (powiat słubicki).
-
Nietrzeźwy kierowca doprowadził do zderzenia i próbował uciekać pieszo. W aucie narkotyki
Nietrzeźwy kierowca wjechał z dużą prędkością w tył innego auta, a po zdarzeniu, wraz z pasażerem, próbował uciekać z miejsca zdarzenia. Ich zatrzymanie było możliwe dzięki policjantowi po służbie, który był w okolicy oraz osób postronnych. Kierowca nie miał uprawnień, a w aucie zabezpieczono narkotyki. Kierowca, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany.
Ruch drogowy
-
Kierowcy nie zawiedli i pamiętali o korytarzu życia na S3
Korytarz życia to sposób ustawienia pojazdów, który w sytuacji zatoru pozwala na utworzenie wolnego pasa, a tym samym umożliwia służbom ratunkowym na szybki i bezpieczny przejazd do miejsca wypadku. Jest to niezwykle ważne postępowanie, gdyż krótki czas dojazdu służb zwiększa szanse poszkodowanych na przeżycie.
-
Działania policjantów na rzecz bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg. Funkcjonariusze apelują o rozwagę
Policjanci międzyrzeckiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa osób poruszających się na hulajnogach. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi użytkowników tych pojazdów na konieczność przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze.
-
Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie – kobieta straciła prawo jazdy za najechanie na rowerzystę
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującej samochodem, która potrąciła rowerzystę, gdy ten zjeżdżał z przejazdu dla rowerów. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. 51-letnia kierująca próbowała przekonać policjantów, że to nie jej wina, ale wszelkie wątpliwości rozwiało nagranie incydentu zarejestrowane przez kamery monitorujące miasto. Kobieta straciła prawo jazdy.
-
Sezon na jednoślady, sezon na bezpieczeństwo
Policjanci lubuskiej drogówki przez całą środę (17 czerwca) prowadzili intensywne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Motocykliści, rowerzyści czy użytkownicy hulajnóg to szczególna grupa uczestników ruchu – w przeciwieństwie do kierowców nie chronią ich rozwiązania techniczne, takie jak poduszki powietrzne czy elementy konstrukcyjne auta, dlatego tak ważną kwestią jest ich bezpieczeństwo na drogach. Mundurowi prowadzili kontrole prędkości, stanu technicznego pojazdów czy uprawnień do kierowania, zwracając szczególną uwagę na przypadki łamania przepisów czy niebezpiecznego zachowania się za kierownicą.
-
Autokar sprawny, kierowca trzeźwy, dzieci bezpieczne
Nowosolska drogówka sprawdza autokary, którymi dzieci jeżdżą na wycieczki szkolne. O to, by pociechy mogły bezpiecznie dojechać do celu, dbają nie tylko rodzice, ale także organizatorzy wypoczynków. Taki stan rzeczy bardzo cieszy, ponieważ świadczy o poczuciu odpowiedzialności zarówno ze strony organizatorów, jak i samych rodziców. Przy tego typu kontrolach policjanci sprawdzają czy wszystko jest zgodne z wymogami bezpieczeństwa.
Materiały wideo
-
Działania ratunkowe na polu walki. Ćwiczenia kontrterrorystów i medyków
-
Najlepsi policyjni „wodniacy” wyłonieni – finał IX Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym
-
Policyjny rajd rowerowy dla uczczenia 100-lecia sportu w Policji i wsparcia akcji „Wiosna na sportowo”
-
„Gdy służba spotyka sport – rodzi się historia” – lubuska gala z okazji 100-lecia sportu w Policji
Galerie zdjęć
-
Kontrole trzeźwości na A2. Policjanci zatrzymali 12 nieodpowiedzialnych kierowców
-
Rusza ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
-
Sport, wiedza i pasja – uczniowie rywalizowali o puchar komendanta
-
„Forma w mundurze – krew w życiu” – lubuscy policjanci podzielili się darem ratującym życie
































