Aktualności
-
Bezpieczny sezon motocyklowy zaczyna się od odpowiedzialnych decyzji
Wraz z nadejściem lata na drogach pojawia się coraz więcej użytkowników jednośladów. Sprzyjająca pogoda, dłuższe dni oraz wysokie temperatury zachęcają do korzystania z motocykli, motorowerów, skuterów i rowerów. Dla wielu osób jest to czas realizacji swojej pasji oraz aktywnego spędzania wolnego czasu. Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze powinno być zawsze priorytetem każdego uczestnika ruchu drogowego.
KPP Międzyrzecz -
Słoneczna aura i wypoczynek nad wodą - policjanci dbają o bezpieczeństwo letników
Sezon wakacyjny w pełni, a termometry w całym województwie lubuskim wskazują wysokie temperatury. Upalne dni przyciągają nad akweny wielu mieszkańców oraz turystów szukających ochłody. Aby letni wypoczynek kojarzył się wyłącznie z relaksem i miłymi wspomnieniami, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie prowadzą intensywne działania profilaktyczne oraz kontrolne w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
KPP Sulęcin -
Awanturował się na SOR-ze i utrudniał pracę medykom. 41-latek stanął przed sądem
Policjanci ze Świebodzina zatrzymali mężczyznę, który swoim zachowaniem zakłócał funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mężczyzna wszczynał awantury, był agresywny i nie stosował się do poleceń personelu medycznego. Jego zachowanie nie tylko zakłócało spokój innym pacjentom, ale przede wszystkim utrudniało udzielanie pomocy przez lekarzy i ratowników medycznych.
KPP Świebodzin -
Intensywne działania służb na Jeziorze Sławskim. Zaginął 57-letni mężczyzna
W niedzielne (21 czerwca) przedpołudnie dyżurny wschowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wyskoczył z łódki motorowej do Jeziora Sławskiego, aby się schłodzić. Do tej pory nie wypłynął z wody. Od wczoraj trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny.
KPP Wschowa -
Chciała zainwestować, straciła ponad 100 tysięcy złotych
Wielokrotnie przestrzegaliśmy przed inwestowaniem swoich pieniędzy poprzez nieznane lub niesprawdzone platformy. Niestety wciąż znajdują się osoby, które w szybki sposób chcą pomnożyć swoje oszczędności. Często zupełnie też nie mają wiedzy na temat inwestowania oraz tego, jak robić to w bezpieczny sposób, dlatego oszustwa przy takich inwestycjach są coraz powszechniejsze i często prowadzą do utraty dużych sum pieniędzy.
KMP Zielona Góra -
Jechał motocyklem na jednym kole – stracił prawo jazdy
Ulice to nie miejsce do ćwiczenia umiejętności kaskaderskich. Do tego przeznaczone są specjalne tory wyścigowe, lotniska czy Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy. Tylko tam możliwe jest legalne i bezpieczne driftowanie samochodem czy jazda na jednym kole motocyklem. Zapomniał o tym pewien 20-latek, który w środku nocy, w centrum Zielonej Góry, ćwiczył jazdę motocyklem właśnie na jednym kole. Nieodpowiedzialne zachowanie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Młody kierowca stracił prawo jazdy.
KMP Zielona Góra -
21-latek uciekał przed policjantami na skradzionym rowerze. Został zatrzymany i usłyszał pięć zarzutów
Policjanci zatrzymali podejrzanego o liczne kradzieże sklepowe i zuchwałą na terenie Iłowej. Z koszyka rowerowego, którym jechała pokrzywdzona ukradł torebkę wraz z pieniędzmi, a w innym miejscu z otwartego busa zabrał elektronarzędzia. Łączna wartość strat to prawie 13 tysięcy złotych. 21-latek uciekał przed policjantami na skradzionym wcześniej rowerze i został zatrzymany po pościgu. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Usłyszał pięć zarzutów i został tymczasowo aresztowany.
KPP Żagań -
Funkcjonariusze ewakuowali ludzi podczas burzy nad jeziorem
W miniony weekend (20 i 21 czerwca) pogoda zachęcała do wypoczynku nad wodą. Tłumy nad lubuskimi jeziorami sprawiły, że mundurowi byli w pełnej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa. Na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego służbę, z wykorzystaniem łodzi motorowej, pełnili policjant oraz funkcjonariuszka straży pożarnej. Dzięki ich zdecydowanemu działaniu udało się szybko i skutecznie ewakuować osoby zaskoczone załamaniem pogody. Potwierdzeniem profesjonalnej interwencji są podziękowania, które wpłynęły do Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich od jednej z kobiet wypoczywających razem z dziećmi.
KPP Strzelce Kraj. -
Pomaganie ma we krwi – lubuski policjant odznaczony tytułem „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”
Krew jest bezcennym darem, którego nie da się wyprodukować ani zastąpić żadnym innym lekiem. Dzielenie się nią to wyjątkowy przejaw troski o drugiego człowieka i realna pomoc dla osób walczących o zdrowie czy życie. Taką postawą od ponad 30 lat wykazuje się podinspektor Marek Krycki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, który otrzymał odznakę „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” w uznaniu za swoje wieloletnie zaangażowanie w krwiodawstwo.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci kontrolują autokary przed wyjazdem
Do zakończenia roku szkolnego zostało kilka dni. Ten okres wykorzystują nauczyciele organizując dzieciom wycieczki. By dojechały bezpiecznie, proszą policjantów o skontrolowanie autokaru. Ostatnia piątkowa (19 czerwca) kontrola w Dąbiu przebiegła pomyślnie. Policjanci nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości i uczniowie mogli bezpiecznie wyruszyć w drogę.
KPP Krosno Odrzańskie -
Lubuscy policjanci na trasie gravelowego wyścigu łączącego dwie stolice województwa
Policjanci i pracownicy garnizonu lubuskiego, wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektorem Jerzym Czebreszukiem oraz jego zastępcą, wzięli udział w Gravelowych Derbach Lubuskiego – wyjątkowym wydarzeniu rowerowym łączącym Gorzów Wielkopolski i Zieloną Górę. Policyjna grupa wystartowała ze stadionu żużlowego w Gorzowie, skąd wyruszyła w blisko 60 kilometrową trasę prowadzącą przez szutrowe leśne drogi i malownicze tereny regionu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lekceważył sądowe zakazy, usłyszał wyrok w trybie przyspieszonym
Sulęcińscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 33-latka, który kierował samochodem pomimo posiadania sądowych zakazów. Mężczyzna najpierw trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a następnie na salę sądową, gdzie usłyszał wyrok w trybie przyspieszonym. Orzeczono wobec niego dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz karę 10 miesięcy pozbawienia wolności.
KPP Sulęcin -
Uważajmy na oszustów – seniorka straciła 26 tysięcy złotych
Prosimy wszystkich, a w szczególności osoby starsze o ostrożność w kontaktach telefonicznych, zwłaszcza gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy. Pamiętajmy, że nie należy wierzyć w historie, które ktoś opowiada nam przez telefon, zwłaszcza gdy podaje się za funkcjonariusza i prosi o przekazanie pieniędzy. Ofiarą manipulacji oszusta podającego się za policjanta padła ostatnio seniorka z Zielonej Góry, która uwierzyła, że pomaga rozpracować grupę przestępczą i oddała przestępcom, wszystko co miała - 26 tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra -
Włamywacze z centrum miasta zatrzymani przez zielonogórskich policjantów
Kryminalni z komisariatu II zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z domów i budynków gospodarczych w centrum miasta. Łupem złodziei padły laptopy, agregaty od klimatyzatorów i miedziane przewody instalacji elektrycznej. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Obaj są doskonale znani policjantom z wcześniejszych podobnych czynów.
KMP Zielona Góra -
Policjant znalazł 60 tysięcy złotych. Pieniądze szybko wróciły do właściciela
Dyżurny z kostrzyńskiej jednostki w czasie wolnym od służby na zakupach znalazł saszetkę. W środku było około 60 tysięcy złotych. Brak dokumentów nie przeszkodził, by pieniądze szybko wróciły do właściciela. Wraz z patrolem i obsługą sklepu potwierdzono, kto zostawił je w przebieralni.
KMP Gorzów Wlkp. -
Upalnie w Lubuskiem. Pamiętajmy o bezpieczeństwie nad wodą
Rozpoczynający się weekend, który w naszym regonie upłynie pod znakiem wysokich temperatur, to dobra okazja, aby przypomnieć miłośnikom wypoczynku nad wodą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy wybieramy się nad jezioro, rzekę czy nad morze, warto pamiętać, że nieodpowiedzialność, brawura i alkohol mogą prowadzić do tragedii. Nad wodą niezbędne są trzeźwe myślenie, zdrowy rozsądek i poczucie odpowiedzialności. Doświadczenie policjantów dbających o bezpieczeństwo na akwenach pokazuje jednak, że wciąż nie wszystkim towarzyszy odpowiednia rozwaga i pokora wobec żywiołu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Aby być dobrym w tym co robisz, musisz ciągle doskonalić swoje umiejętności!
To hasło przyświecało policjantom, którzy zaplanowali ćwiczenia w ramach współpracy służb ratunkowych: Policji, Straży Pożarnej i Sztabu Ratownictwa Zielona Góra. Scenariusz ćwiczeń zakładał ujawnienie podejrzanej przesyłki, w której co prawda nie było materiałów wybuchowych, ale jej zawartość spowodowała poważne konsekwencje. Dzięki realizacji takich właśnie ćwiczeń służby mogą doskonalić procedury reakcji na poważne zdarzenia kryzysowe.
KMP Zielona Góra -
Działania ratunkowe na polu walki. Ćwiczenia kontrterrorystów i medyków
Lubuscy kontrterroryści po raz kolejny zorganizowali ćwiczenia z udzielania przedszpitalnej pomocy medycznej w trudnych i niebezpiecznych warunkach bojowych. Scenariusze zakładały między innymi ratowanie rannych osób pod ostrzałem wroga, czy udzielanie pomocy nocą z wykorzystaniem noktowizji. W szkoleniu, poza kontrterrorystami z Gorzowa i CPKP "BOA", udział wzięły także jednostki kontrterrorystyczne z Polski, żołnierze z JWK, medycy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i podmiotów prywatnych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Jechał w mieście z prędkością 110 km/h – stracił prawo jazdy
Przekraczanie dozwolonej prędkości to jedno z najczęstszych wykroczeń na polskich drogach oraz główna przyczyna tragicznych wypadków. Przeciwdziałając niebezpiecznym zdarzeniom, funkcjonariusze drogówki stale kontrolują prędkość, z jaką kierujący prowadzą pojazd, a gdy jest to konieczne, wyciągają konsekwencje. Przekonał się o tym kierujący Range Roverem, który w terenie zabudowanym jechał aż 110 km/h. Za popełnione wykroczenie policjant zatrzymał mu prawo jazdy, ukarał mandatem i punktami karnymi.
KPP Krosno Odrzańskie -
Jedno spojrzenie więcej – lusterko ratuje życie
Wraz z trwającym sezonem wiosennym i nadchodzącym okresem letnim, na drogach województwa lubuskiego pojawia się coraz więcej motocyklistów. To czas, w którym prócz przestrzegania przepisów, szczególnie ważny staje się wzajemny szacunek, rozwaga i odpowiedzialność wszystkich uczestników ruchu drogowego. W relacji kierowca auta – kierowca motocykla, kluczowa jest stała obserwacja sytuacji na jezdni. Jedno spojrzenie więcej w lusterko ratuje życie!
KWP Gorzów Wlkp. -
Służby połączyły siły dla bezpieczeństwa dzieci. Ćwiczenia sztabowe połączone z pokazem motorowodnym
Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie, we współpracy z licznymi partnerami, zorganizowała ćwiczenia sztabowe wraz z wyjątkowym festynem profilaktycznym nad wodą. Wydarzenie, które przyciągnęło rzesze dzieci i młodzieży, odbyło się pod hasłem bezpiecznych wakacji i bezpiecznego wypoczynku nad akwenami. Głównym celem było przekazanie młodemu pokoleniu wiedzy o bezpiecznych zachowaniach w czasie letniego wypoczynku.
KPP Sulęcin
Najczęściej czytane
-
Kontrole trzeźwości na A2. Policjanci zatrzymali 12 nieodpowiedzialnych kierowców
Lubuscy policjanci przeprowadzili na autostradzie A2 szeroko zakrojoną akcję kontrolną ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa podróżnych. Funkcjonariusze ustawieni w rejonie punktu poboru opłat w Tarnawie Rzepińskiej prowadzili badania trzeźwości, wykorzystując urządzenia pozwalające kontrolować kierowców bez tamowania ruchu. Podczas działań ujawniono aż 12 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.
-
Najlepsi policyjni „wodniacy” wyłonieni – finał IX Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym
Pływanie, umiejętności ratownicze, manewrowanie łodzią motorowa czy wiedza teoretyczna z zakresu przepisów prawa – w tych konkurencjach wykazywali się policyjni „wodniacy” z całej Polski. W położonej w województwie lubuskim Sławie, nad urokliwym Jeziorem Sławskim rozgrywane były IX Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym. O miano najlepszego „wodniaka” i najlepszej drużyny w kraju rywalizowało 34 funkcjonariuszy. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył młodszy aspirant Przemysław Rosiak reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, a drużynowo również najlepsi okazali się policjanci z województwa kujawsko-pomorskiego – młodszy aspirant Miłosz Bernatajtys i młodszy aspirant Przemysław Rosiak.
-
Policjanci cały czas zaangażowani w poszukiwania zaginionego 20-latka
Słubiccy funkcjonariusze kontynuują intensywne działania w związku z zaginięciem 20-letniego Mariusza Małyszka. Mężczyzna był widziany po raz ostatni w sobotę (17 stycznia) w rejonie miejscowości Pamięcin (powiat słubicki).
-
Rusza ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
Położona w województwie lubuskim Sława stała się miejscem inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem profilaktycznym, podczas którego dzieci, młodzież oraz mieszkańcy regionu mogli poznać zasady bezpiecznego wypoczynku i spotkać się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w innych miejscach letniego wypoczynku. Akcja będzie prowadzona przez policjantów w całym kraju przez cały sezon letni.
-
Nadmierna prędkość i niebezpieczne wyprzedzenie na podwójnej ciągłej zakończone mandatem
Nieostrożna jazda zakończyła się w przydrożnym rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Dlatego zachowajmy rozwagę i respektujmy przepisy.
-
Nietrzeźwy kierowca doprowadził do zderzenia i próbował uciekać pieszo. W aucie narkotyki
Nietrzeźwy kierowca wjechał z dużą prędkością w tył innego auta, a po zdarzeniu, wraz z pasażerem, próbował uciekać z miejsca zdarzenia. Ich zatrzymanie było możliwe dzięki policjantowi po służbie, który był w okolicy oraz osób postronnych. Kierowca nie miał uprawnień, a w aucie zabezpieczono narkotyki. Kierowca, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany.
Ruch drogowy
-
Sezon na jednoślady, sezon na bezpieczeństwo
Policjanci lubuskiej drogówki przez całą środę (17 czerwca) prowadzili intensywne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa kierujących jednośladami. Motocykliści, rowerzyści czy użytkownicy hulajnóg to szczególna grupa uczestników ruchu – w przeciwieństwie do kierowców nie chronią ich rozwiązania techniczne, takie jak poduszki powietrzne czy elementy konstrukcyjne auta, dlatego tak ważną kwestią jest ich bezpieczeństwo na drogach. Mundurowi prowadzili kontrole prędkości, stanu technicznego pojazdów czy uprawnień do kierowania, zwracając szczególną uwagę na przypadki łamania przepisów czy niebezpiecznego zachowania się za kierownicą.
-
Autokar sprawny, kierowca trzeźwy, dzieci bezpieczne
Nowosolska drogówka sprawdza autokary, którymi dzieci jeżdżą na wycieczki szkolne. O to, by pociechy mogły bezpiecznie dojechać do celu, dbają nie tylko rodzice, ale także organizatorzy wypoczynków. Taki stan rzeczy bardzo cieszy, ponieważ świadczy o poczuciu odpowiedzialności zarówno ze strony organizatorów, jak i samych rodziców. Przy tego typu kontrolach policjanci sprawdzają czy wszystko jest zgodne z wymogami bezpieczeństwa.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będę prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
Na przejściu dla pieszych wyprzedzał nieoznakowany radiowozów i busa - poważne konsekwencje dla 56-latka
Wysoki mandat zapłaci kierujący Fiatem, który w Gorzowie Wielkopolskim na przejściu dla pieszych wyprzedzał nieoznakowany radiowozów i busa. Ta sytuacja została nagrana przez videorejestrator. Wyprzedzanie w takich miejscach jest niebezpieczne. Pieszy przy zderzeniu z autem może odnieść poważne obrażenia.
-
Skuteczny pościg za podejrzanym o kradzieże paliwa. Jego pasażerka była poszukiwana
Świebodzińscy policjanci, w wyniku dynamicznych działań pościgowych zatrzymali kierującego, który uciekał przed mundurowymi i doprowadził do kolizji z radiowozem. 33-latek jest podejrzany o kradzieże paliwa. Z mężczyzną podróżowała 19-letnia pasażerka, która posiadała narkotyki i była poszukiwana.
Materiały wideo
-
Działania ratunkowe na polu walki. Ćwiczenia kontrterrorystów i medyków
-
Najlepsi policyjni „wodniacy” wyłonieni – finał IX Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym
-
Policyjny rajd rowerowy dla uczczenia 100-lecia sportu w Policji i wsparcia akcji „Wiosna na sportowo”
-
„Gdy służba spotyka sport – rodzi się historia” – lubuska gala z okazji 100-lecia sportu w Policji
Galerie zdjęć
-
Kontrole trzeźwości na A2. Policjanci zatrzymali 12 nieodpowiedzialnych kierowców
-
Rusza ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
-
Sport, wiedza i pasja – uczniowie rywalizowali o puchar komendanta
-
„Forma w mundurze – krew w życiu” – lubuscy policjanci podzielili się darem ratującym życie


































