ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOBUSU

Zielona szkoła, a może zorganizowana wycieczka?

Jak dojechać sprawnym autobusem do ...

 

            Zbliża się koniec roku szkolnego, młodzież rusza na wymarzone wycieczki szkolne, zasłużony odpoczynek połączony z nauką historii i zwiedzaniem ciekawych miejsc. Żeby naszym dzieciom podróż przebiegła bezpiecznie, możemy sprawdzić stan techniczny autobusu i stan trzeźwości kierowcy.

            Na terenie województwa lubuskiego Policja wyznaczyła miejsca kontroli autobusów. Kontrole autokarów przeprowadzają policjanci ruchu drogowego bezpłatnie jednak po wcześniejszym zgłoszeniu.

            Zasady zgłoszenia kontroli autobusu:

  • zgłoszenie powinno nastąpić co najmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem,
  • zgłoszenie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej, numer telefonu, datę i godzinę wyjazdu oraz miejsce z jakiego ma on nastąpić.

            Zgłoszenia można dokonać w każdej Komendzie Miejskiej i Powiatowej Policji na terenie województwa lubuskiego dane teleadresowe dostępne są w załączonej tabeli.

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło serwis w którym każdy z nas może sprawdzić autobus jakim będzie jechał na wycieczkę szkolną trzeba tylko posiadać jego numer rejestracyjny.

Na stronie internetowej serwisu www.bezpecznyautobus.gov.pl organizator wycieczki może uzyskać dane takie jak :

- ważność ubezpieczenie OC,

- termin ważności badań technicznych,

- dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc, czy masa pojazdu,

- stan licznika,

- status rejestracji pojazdu,

W każdym przypadku po przeprowadzonej kontroli autobusu, kierowca otrzyma od kontrolujących go funkcjonariuszy protokół z przeprowadzonej kontroli.

 

podkom. Łukasz Zalewski

WRD KWP w Gorzowie Wlkp.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony