Aktualności SEiRP Oddział Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

Zawody strzeleckie o Puchar Starosty Słubickiego

Data publikacji 02.11.2012

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych koło w Słubicach zorganizowało po raz drugi zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o Puchar Przechodni Starosty Słubickiego dla organizacji pozarządowych.

W zawodach wzięło udział pięć trzyosobowych drużyn:

1. Związek Emerytów i Rencistów Straży Granicznej - Region Słubice.
  2. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Oddział Miejsko-Powiatowy w Słubicach.
  3. Związek Nauczycielstwa Polskiego - Sekcja Emerytów w Słubicach.
  4. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział Rejonowy Słubice.
  5. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Słubicach.

Zawodnicy wykonywali strzelanie do tarcz w dwóch konkurencjach drużynowych, w pozycji z podpórką i bez podpórki. Łączna liczba punktów do uzyskania wynosiła na drużynę 180 pkt, a indywidualnie 60pkt.

Zwycięzcą została drużyna Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej (123 pkt), której dyplom i puchar przechodni wręczył Prezes SEiRP - Ryszard Bujak. Drugie miejsce zajęła drużyna Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych (121 pkt), a trzecie miejsce zajął Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów , który uzyskał 111 pkt .

W ubiegłym roku I miejsce zdobyła drużyna z SEiRP w Słubicach, a zgodnie z regulaminem puchar będzie własnością tej drużyny, która dwukrotnie zwycięży. Tak, że musimy jeszcze poczekać kto go zdobędzie.

Wyróżniono również uczestników zawodów za uzyskanie największej liczby punktów w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszy wynik osiągnął Wojciech LITWINIEC z ZEiRSG uzyskując 47 pkt. Kolejni zawodnicy to:

- Franciszek Fila         - SEiRP - 44 pkt.

- Włodzimierz Tiszuk - ZEiRSG - 41 pkt.

- Hubert Kosicki         -SEiRP - 39 pkt.

- Dariusz Jankowski   -SEiRP - 38 pkt.

Zawodom dopisała słoneczna pogoda oraz humory zawodników. Uczestnicy zostali poczęstowani grochówką oraz kawą.