Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Właściwa reakcja, szybkie zatrzymanie – 2,5 promila za kierownicą tira
Niebezpieczną jazdę ciężarowego kolosa przerwali słubiccy policjanci. Stało się to dzięki właściwej i natychmiastowej reakcji zgłaszającego, który powiadomił dyżurnego policji, że kierujący tirem może być nietrzeźwy. Kilka minut później był on już w rękach słubickich policjantów – badanie trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu.
KPP Słubice -
„Pokażecie mi proszę jak wygląda Policja. Marzenia 7 – letniego Andrzejka spełniły się dzięki policjantom!
Nowosolscy policjanci i tygrys Lupo spełnili marzenia 7–letniego Andrzejka, podopiecznego Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu. Chwile pełnych wzruszeń, wspólnych zabaw i pamiątkowych zdjęć, to coś, co zostanie w pamięci wszystkich. Najcenniejszym podziękowaniem dla policjantów były szczęście i nieoceniony uśmiech Andrzejka. Życzymy dużo zdrowia!
KPP Nowa Sól -
30 punktów w 30 sekund
Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali w podzielonogórskich Płotach wyjątkowo nieodpowiedzialnego 20-latka, który pędził z szybkością 121 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje 50. Oprócz tego popełnił trzy inne poważne wykroczenia, jak chociażby wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Otrzymał w sumie 30 punktów karnych i pożegnał się ze swoim prawem jazdy.
KMP Zielona Góra -
Jesienne bezpieczeństwo pieszych - zadbajmy o nie wspólnie
Porą jesienno-zimową bardzo dużo mówi się o kierowcach i ich bezpieczeństwie. Nie zapominajmy jednak, że o tej porze roku, gdy szybko zapada zmierzch, a zmienne warunki pogodowe utrudniają widoczność, narażeni na niebezpieczeństwo są w szczególności piesi. Dlatego też, w trosce o nich policjanci krośnieńskiej drogówki kontrolują rejony przejść dla pieszych, miejsca w których doszło do zdarzeń z udziałem pieszego, a także odcinki dróg między miejscowościami, pod kątem przestrzegania przepisów prze kierowców wobec pieszych, a także przez nich samych.
KPP Krosno Odrzańskie -
Policjant wracając ze służby do domu zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym
Doskonałą wiedzą, rozpoznaniem i czujnością wykazał się międzyrzecki policjant, który podczas powrotu ze służby do domu zauważył i zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariusza kryminalnego 37-latek najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym.
KPP Międzyrzecz -
Zawsze pamiętajmy o ostrożności! Tragiczna śmierć 17-latka na motocrossie
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, do którego doszło na leśnej drodze gruntowej. 17-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu. Przypominamy wszystkim miłośnikom jazdy jednośladami o zachowaniu szczególnej ostrożności.
KPP Żary -
List Komendanta Głównego Policji do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych polskiej Policji
Dziękuję za ogromny trud, wysiłek i poświęcenie. Za Wasze zaangażowanie i oddanie służbie mimo częstej krytyki, zarówno politycznej, jak i medialnej, oraz za odporność na płynący w naszą stronę hejt. Dziękuję po prostu za to, że jak zawsze liczyć mogą na Was Polska i Polacy.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kobieta cierpiąca na zaniki pamięci odnaleziona przez policjantów 20 kilometrów od domu
Chora kobieta cierpiąca na zaniki pamięci wyszła z domu i przez wiele godzin nie wracała. W odnalezieniu 70-latki pomogli policjanci z Międzyrzecza. To kolejny przykład profesjonalizmu funkcjonariuszy, który przekłada się na skuteczne dotarcie do osoby zaginionej.
KPP Międzyrzecz -
Policjanci przekazali świąteczne dary najbardziej potrzebującym osobom
To już 3 lata, odkąd jedna z mieszkanek Sulęcina postanowiła zrobić coś dobrego nie tylko od święta, ale coś szczególnego właśnie na święta. Policjanci i pracownicy sulęcińskiej komendy, również w tym roku postanowili dołożyć swoją cegiełkę w pięknej inicjatywie pomagania. Pudło wypełnione prezentami już trafiło do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy.
KPP Sulęcin -
Świąteczne dekoracje z policyjnym akcentem. Bombka XXL od policjantów dla mieszkańców
Na przełomie listopada i grudnia do sulęcińskiej jednostki wpłynęło zaproszenie, a tak właściwie wyzwanie. Sulęciński Ośrodek Kultury zaproponował policjantom udział w projekcie udekorowania miasta poprzez wykonanie bombki w rozmiarze XXL. Rękawica oczywiście została podjęta, a co z tego wszystkiego wyszło można zobaczyć w galerii lub osobiście na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie.
KPP Sulęcin -
Wybierasz się na zakupy? Nigdy nie pozostawiaj swoich rzeczy bez nadzoru
Jak ważne jest pilnowanie swoich rzeczy, przekonał się o tym klient jednego ze sklepów w Krośnie Odrzańskim, który przez nieuwagę pozostawił na ladzie portfel wraz z zawartością. Gdy po chwili wrócił po niego, okazało się, że już go nie ma. Sprawa zgłoszona została policjantom prewencji, którzy szybko ustalili personalia osoby podejrzewanej o ten czyn, a także dokonali jego zatrzymania. W tym szczególnym przedświątecznym okresie, apelujemy o zachowanie czujności i nie pozostawianie bez nadzoru torebek, portfeli, telefonów komórkowych, a także zakupionych rzeczy. Pamiętaj, że okazja czyni złodzieja.
KPP Krosno Odrzańskie -
Skradzione pieniądze były dla pracowników. Zatrzymano podejrzanego. To recydywista
Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wszedł do lokalu gastronomicznego i ukradł pieniądze dla pracowników. Skrzynka stała na ladzie i były w niej napiwki z kilku miesięcy. Mężczyzna wykorzystał moment, w którym pracownicy obsługiwali innego klienta. Podejrzany chwycił skrzynkę i wyszedł. Zdarzenie zarejestrowały kamery. Kryminalni po obejrzeniu zapisu mieli już swoje przypuszczenia co do personaliów sprawcy. Recydywista został zatrzymany po kolejnej kradzieży.
KMP Gorzów Wlkp. -
Mistrz Mowy Polskiej
Niezmiernie miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji "Mistrz Mowy Polskiej 2020" Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk został Mistrzem Mowy Polskiej Vox Populi, ex aequo z Aleksandrą Buszta-Bąk. Jest to wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie dla wszystkich policjantów i pracowników polskiej Policji.
KWP Gorzów Wlkp. -
Ponad pół kilograma narkotyków zabezpieczone w mieszkaniu podejrzanego o kradzieże
Sulęcińscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o dwukrotną kradzież ze sklepu artykułów wartych 900 złotych. To jednak nie koniec jego problemów. W aucie mężczyzny policjanci ujawnili niewielką ilość narkotyków, co dało podstawę do przeszukania miejsca jego zamieszkania. Wynik? Zabezpieczenie ponad pół kilograma suszu roślinnego.
KPP Sulęcin -
Włamywacze zatrzymani, łupy odzyskane – skuteczne działanie policjantów
Policjanci z Żar zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do sklepu, z którego ukradli przedmioty warte prawie dwa tysiące złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za tego typu przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Żary -
SERCA LUBUSKICH POLICJANTÓW OTWARTE NA POTRZEBUJĄCYCH
Z ogromnym zaangażowaniem podeszli lubuscy policjanci do corocznego wyzwania, które jednocześnie stanowi radość i przyjemność. Dlatego kolejna edycja akcji ”Torby pełne miłosierdzia” organizowane przez Caritas ukazała piękną twarz i otwarte serca funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Lubuskiej Policji. Dobra wola przełożyła się w obfitą zbiórkę niezbędnych na święta produktów, które za chwilę trafią do potrzebujących.
KWP Gorzów Wlkp. -
Dzielnicowi wchodzili przez okno by uratować zziębniętego mężczyznę
Wschowscy dzielnicowi, wchodząc przez okno, uratowali mężczyznę, który od kilku dni leżał w wychłodzonym mieszkaniu. Poszkodowany nie mógł się podnieść i miał problemy z mową. Policjanci udzielili mu pierwszej pomóc, okryli kocami termicznymi i wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił do szpitala.
KPP Wschowa -
Konkurs fotograficzny „Bezpieczne ferie”- zapraszamy do udziału
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. realizując program działań prewencyjnych „Bezpieczne Ferie 2021”, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn.: „Bezpiecznie w ferie”. Konkurs kierowany jest do uczniów klas od IV do VIII szkół podstawowych województwa lubuskiego.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci oddali krew by ratować ludzie życie
Krew to dar życia. Jej wartość doceniamy dopiero w sytuacji, gdy dochodzi do tragedii naszych bliskich, znajomych lub gdy sami jej potrzebujemy. W dobie pandemii, gdzie wiele osób ma przeciwwskazania do jej oddania, jest ona jeszcze bardziej potrzebna. Wiedzą o tym doskonale policjanci gubińskiego komisariatu, którzy nie zostawiają potrzebujących bez pomocy i włączają się w organizowane na terenie powiatu zbiórki krwi. Dzięki ich wsparciu, w środę (9 grudnia) zebrano łącznie ponad 20 litrów krwi.
KPP Krosno Odrzańskie -
Sprawa kradzieży sprzętu ze szpitala leczącego pacjentów na COVID-19 wyjaśniona przez kryminalnych
Żmudna, ale jak się okazało skuteczna, praca kryminalnych z Drezdenka doprowadziła do zatrzymania i przedstawienia zarzutów mężczyznom odpowiedzialnym za bulwersującą kradzież sprzętu spod szpitala leczącego pacjentów zakażonych koronawirusem. Dwoje zatrzymanych usłyszało zarzuty dotyczące kradzieży, trzeci odpowie za paserstwo i posiadanie narkotyków. Bardzo istotny jest również fakt, że policjanci w całości odzyskali sprzęt, który już niebawem będzie mógł ponownie być wykorzystywany w szpitalu do obsługi pacjentów cierpiących na COVID-19.
KPP Strzelce Kraj.
