Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpiecznie na zamarzniętych akwenach
Mimo licznych apeli wciąż spotykamy osoby, które zbyt lekceważąco podchodzą do zasad bezpieczeństwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Lekkomyślność spotykana jest nie tylko u nieletnich, lecz także dorosłych, którzy wyraźnie bagatelizując podstawowe zasady bezpieczeństwa, realizują swoje cele związane z wędkarstwem, jazdą na łyżwach czy inną formą rozrywki.
-
Pierwsze ślubowanie w tym roku
„służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia …„- po raz pierwszy w tym roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie 23 młode osoby ślubowały na sztandar lubuskiej Policji. Tym samym w lubuskim garnizonie przybyło 23 nowych funkcjonariuszy.
-
Policjanci zlikwidowali plantację marihuany
Lubuscy policjanci dzięki pracy operacyjnej ujawnili kolejną w naszym regionie uprawę marihuany. Plantacja prowadzona była w jednej z podgorzowskich miejscowości. W sprawie nadzorowanej przez Prokuratora Rejonowego w Gorzowie Wlkp. zatrzymany został 36-letni mężczyzna, który usłyszał łącznie trzy zarzuty.
-
Ferie - czas bezpiecznych wyjazdów
Początek ferii to okres, w których wyrusza w drogę największa ilość autokarów przewożących młodzież na zimowy wypoczynek. Trwająca właśnie akcja policjantów drogówki ma na celu sprawdzenie stanu technicznego tych pojazdów i zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym.
-
WOŚP - Tłumy na stoisku Policji
250 zł z samych licytacji zebrał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Policyjne stoisko w galerii Nova Park w Gorzowie Wlkp. było najbardziej obleganym stoiskiem na 21 Finale WOŚP-u.
-
Orkiestra zagrała !
XXI Finał WOŚP za nami. Lubuska Policja jak każdego roku godnie wspierała tę wyjątkową akcję. Policjanci wspólnie z wojskiem i innymi funkcjonariuszami przede wszystkim czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy. Dzięki naszej pracy nie odnotowano żadnych incydentów, które zagrażałby kwestującym.
-
Jestem młody i wrażliwy…
…czyli coś o walce z rzeczywistością. „…Magik z Paktofoniki był wrażliwy, ale bardzo zamknięty w sobie, trudno było wejść w jego świat…” – tak mówili młodzi ludzie podczas debaty po filmie „Jesteś Bogiem” w reż. Leszka Dawida. Wraz z ekspertami uczestnicy debaty zastanawiali się czy jesteśmy w stanie pomóc człowiekowi, który podjął decyzję o samobójstwie.
-
Bezpieczne kwestowanie
W trosce o bezpieczeństwo podczas kwestowania w ramach 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lubuska Policja szkoli wolontariuszy wskazując im właściwe zachowania i informując o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić podczas wielkiej zbiórki. Policjanci na terenie całego województwa wraz z funkcjonariuszami innych instytucji czuwać będą nad ich bezpieczeństwem.
-
Podziękowania dla policjantów i pracowników Policji KWP od rodziny
Podziekowania od rodziny dla policjantów i pracowników Policji Komendy Wojewódzkiej, którzy właczyli się w swiąteczną zbiórkę żywności, środków czystości i zabawek dla dzieci.
-
Bezpieczne Ferie 2013
Od początku roku lubuscy policjanci przygotowują dzieci i młodzież do bezpiecznych ferii 2013, które zaczynają się już w najbliższy poniedziałek - 14 stycznia br. Funkcjonariusze przeprowadzają aktualnie spotkania w szkołach, a w przyszłym tygodniu odwiedzą zimowiska i półkolonie na terenie naszego województwa.
-
Na drogach coraz bezpieczniej
Początek roku skłania do rzeczowej refleksji. O to w jaki sposób ocenia minione dwanaście miesięcy i czy styczeń bardziej kojarzy mu się z nowym etapem w pracy czy kontynuacją dotychczasowych działań zapytałem mł. insp. Wiesława Wideckiego - naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp.
-
XXI Finał WOŚP z lubuska Policją
Już wkrótce można będzie zlicytować obrazy z Przystanku Woodstock oraz policyjne koszulki i wesprzeć w ten sposób Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stoisko prewencyjne w Nova Park w Gorzowie Wlkp. z gadżetami, sprzętem policyjnym, projekcją spotów telewizyjnych i przedstawień teatralnych zaprezentuje Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. To wszystko w ramach gorzowskiego Finału WOŚP 13 stycznia 2013 r.
-
JESTEŚ BOGIEM, czyli rzecz o byciu człowiekiem
Film o pokoleniu władającym jak nikt inny zbuntowanym słowem tj. „Jesteś Bogiem” zaprezentujemy w ramach rozpoczynającej się właśnie IV edycji Projektu Działań Profilaktycznych pn. „Obejrzałem Problem”. Film Leszka Dawida skłoni nas do rozmowy na temat samobójstw młodych ludzi i szeroko rozumianego zagubienia, a także uzależnień. Obraz zaprezentujemy w kinie HELIOS w Gorzowie Wlkp. i kinie CINEMA CITY w Zielonej Górze.
-
Pracowite święta dla Policji
Gdy jedni spotykali się w gronie bliskich i spędzali czas wolny, w świąteczne dni lubuscy Policjanci mieli ręce pełne pracy. Szczególnie ci w białych czapkach. W lubuskiem wyjeżdżali do 15 wypadków i prawie 120 kolizji.
-
XXI Finał WOŚP z lubuska Policją
Można zlicytować obrazy z Przystanku Woodstock oraz policyjne koszulki i wesprzeć w ten sposób Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stoisko prewencyjne w Nova Park w Gorzowie Wlkp. z gadżetami, sprzętem policyjnym, projekcją spotów telewizyjnych i przedstawień teatralnych zaprezentuje Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. To wszystko w ramach gorzowskiego Finału WOŚP 13 stycznia 2013 r.
-
5 rocznica utworzenia Centrum w Świecku
21 grudnia w Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych uroczyście świętowano 5 rocznicę przystąpienia naszego kraju do układu z Schengen. Ten dzień to zarazem data rozpoczęcia działalności placówki, która w sprawny i skuteczny sposób od pięciu już lat koordynuje przepływ informacji dotyczących bezpieczeństwa po obydwu stronach Odry.
-
Zlikwidowano plantację marihuany
Jedna z największych w kraju upraw marihuany zlikwidowana została wspólnie przez policjantów Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Plantacja kilku tysięcy sadzonek konopi zlokalizowana była w budynkach byłej jednostki wojskowej.
-
Strzelanina w Gubinie - zatrzymana jedna osoba
Adrian R. – podejrzewany o udział w strzelaninie przed barem w Gubinie, jest już w rękach Policji. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, wspólnie z Policją weryfikuje aktualnie jego udział w zajściu. Mężczyzna zatrzymany został w środę w Poznaniu, podczas wspólnej akcji lubuskich i wielkopolskich policjantów.
-
Wzmagamy kontrole podczas świąt
Nadchodzące Święta Bożonarodzeniowe dla wielu osób sa okazją do rodzinnych spotkań, i powodem do podróży. To oznacza wzmożony ruch na drogach, co może powodować utrudnienia w postaci zatorów, czy nawet zdarzeń w postaci kolizji i wypadków.
-
Stylwester bez wypadków
Sylwester bez wypadków – taką nadzieję wyrazili zebrani, biorąc udział w pokazie zorganizowanym z inicjatywy Wojewody Lubuskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Podczas spotkania młodzież i dziennikarze mogli zapoznać się z właściwymi sposobami korzystania z materiałów pirotechnicznych.