Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Spokojnie podczas ZNICZ 2013
Trwająca od kilku dni akcja ZNICZ w lubuskiem mija spokojnie. Nasilone patrole policjantów na drogach wojewódzkich, krajowych, a przede wszystkim w okolicach cmentarzy sprawiają że ruch pojazdów jest płynny, i co najważniejsze bezpieczny.
-
O "ZNICZ-u" w lubuskiej telewizji
Rozpoczynająca się właśnie akcja „ZNICZ” spotkała się z dużym zainteresowaniem Lubuszan. Dzięki współpracy z gorzowskim ośrodkiem TVP możemy informować mieszkańców regionu o utrudnieniach i zmianach organizacji ruchu. Aż do poniedziałku za pośrednictwem mediów zmotoryzowani będą mogli dowiedzieć się jak bezpiecznie dojechać w rejon lubuskich cmentarzy.
-
Akcja "Znicz" na lubuskich drogach
Już od czwartku możliwe są zmiany w ruchu w związku ze zbliżającym dniem Wszystkich Świętych. Jak bezpiecznie dotrzeć w rejon gorzowskiego cmentarza, gdzie pozostawić samochód, które z ulic będą zamknięte – przedstawiamy informacje pomocne wszystkim Gorzowianom.
-
Narada polsko-niemieckich służb w sprawie pościgów transgranicznych
W poniedziałek w Słubicach odbyła się narada polsko-niemieckich służb w sprawie stosowania pościgów trans granicznych. W naradzie uczestniczyli przedstawiciele służb ze strony Polski i Niemiec.
-
Konkurs na temat Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na temat Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowanym przez Komendę Główną Policji oraz Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp. Do wygrania atrakcyjne nagrody.
-
Akcja w Urzędzie - ćwiczenia lubuskiej Policji
Agresywny mężczyzna terroryzuje sekretarkę w urzędzie. Wykrzykując obelgi grozi wysadzeniem budynku. Do akcji wkraczają policjanci, których zadaniem jest obezwładnienie napastnika. Działania o tak dynamicznym scenariuszu przeprowadzono dziś w podgorzowskiej Kłodawie. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej, wykazując się skutecznością, zapobiegli tragedii.
-
Odblaski ratują życie
Bezpieczeństwo pieszych jest priorytetem. Gdy do tego wspomnimy, że mowa o bezpieczeństwie dzieci sprawa wydaje się oczywista. Bezpieczny pieszy to ten, który jest widoczny dla kierowcy. Prawidłowość tą rozumie doskonale Wojewoda Lubuski Jerzy Ostrouch, który w podgorzowskiej Kłodawie wraz z gorzowskimi policjantami rozdawał uczniom elementy odblaskowe.
-
Dzielnicowi stanęli w szranki
Skuteczny dzielnicowy to ten, który posiada wiedzę i potrafi ja właściwie wykorzystać. Najlepszego spośród takich właśnie funkcjonariuszy wyłoniono w czwartek w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Lubuski garnizon Policji w rywalizacji krajowej reprezentował będą dzielnicowi ze Słubic i Żar.
-
Kolejne ślubowanie lubuskich policjantów
Już kolejny raz w gorzowskiej Komendzie Wojewódzkiej Policji słowa roty ślubowania wypowiedzieli nowi policjanci. Do końca tego roku, w szeregach lubuskiej Policji, czekają miejsca dla kolejnych funkcjonariuszy. Ich przyjęcia odbywać się będą w listopadzie i grudniu.
-
Pokora daje SENS ŻYCIA
… mnie ten film uczy pokory, KTÓRA DAJE SENS ŻYCIA… to głos ucznia z Zespołu Placówek Oświatowych w Siedlisku. Debata o tolerancji, uzależnieniach i poszukiwaniu własnego JA w otoczeniu „amerykańskiej biedy” wzruszyła młodych ludzi. Sixto Rodriguez czyli przeoczony artysta stał się autorytetem dla ludzi na sali kinowej.
-
Być sobą w trudnym otoczeniu
Otoczenie bardzo często determinuje nasze zachowania. Tylko nieprzeciętne jednostki, które postawią na siebie są w stanie przejść przez uzależnienia i presje otoczenia zostając w zgodzie z własną osobą. Temat ważny i warty debaty, tym razem w Zielonej Górze w kinie Cinema City po filmie „Sugar Man” w reż. Malika Bendjelloul.
-
Podsumowanie projektu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"
Budowa przejścia dla pieszych w Sokólsku, traktu pieszo-rowerowego w Sławnie, czy szykan zwalniającej prędkość pojazdów w Miechowie- to przykłady inwestycji zrealizowanych w ramach szwajcarsko-polskiego projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Podczas czwartkowej konferencji przedstawiciele uczestniczących w projekcie powiatów, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i pozostałych służb podsumowali zrealizowane inwestycje.
-
Lubuscy policjanci uczyli ratować
16 października, punktualnie w południe, na Starym Rynku w Gorzowie Wlkp. została przeprowadzona ogólnopolska akcja pn. Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W inicjatywie Europejskiej Rady Resuscytacji uczestniczyli policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji. Nie tylko stolica regionu była miejscem wspólnej kampanii. Do środowej akcji włączyli się również policjanci z Sulęcina, Krosna Odrzańskiego i Żagania.
-
Gimnazjaliści w Komendzie
Jakie uprawnienia ma policjant podczas kontroli drogowej, jak zabezpiecza się odciski palców, i czym zajmuje się traseolog? Miedzy innymi na takie pytania poznali odpowiedzi uczniowie skwierzyńskiego gimnazjum podczas drzwi otwartych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.
-
112 już dzwoni w Centrum
Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego już przyjmuje połączenia z numeru alarmowego 112. Tuż po godz. 11 wojewoda Jerzy Ostrouch, w towarzystwie przedstawicieli podległych służb, sprawdził funkcjonowanie systemu. Podczas wyjątkowego wydarzenia obecny był również I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Mirosław Domański.
-
O bezpieczeństwie w ruchu drogowym
O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, koniecznych inwestycjach w tym zakresie i wzajemnej współpracy rozmawiali w poniedziałek przedstawiciele Polsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy.
-
Chrońmy „niemodną” niewinność
Główna bohaterka filmu „BROKEN” traci niewinność za sprawą splotu wydarzeń – przyczyna? Niedojrzałość otoczenia i brak kontroli nad emocjami dorosłych oraz młodzieży. O kłamstwie, które przynosi tragedię rozmawialiśmy z młodymi ludźmi i nauczycielami w Dzień Edukacji Narodowej w gorzowskim kinie Helios.
-
Złamanie życia trwa sekundy
Kolejna projekcja w ramach Projektu „Obejrzałem Problem” to rzecz o nakręcającej się spirali przemocy i zła z 11-latką w tle. W gorzowskim kinie Helios będziemy z młodymi ludźmi rozmawiać o chwilach, które mogą zmienić całe ich życie. Debatę przeprowadzą eksperci po filmie „Broken” w reż. Rufusa Norrisa.
-
Dziewczynka w trampkach…
…czyli POZYTYWNY BUNT Nieważne, gdzie mieszkach i jaki masz kolor skóry, ważne są Twoje marzenia – to jedno ze stwierdzeń młodzieży podczas debat w Gorzowie i Zielonej Górze po filmie „Dziewczynka w trampkach” w reż. Haifaa Al-Mansour. Ten film poruszył młodych ludzi, a niektórych zmusił do refleksji nad granicami własnej wolności.
-
Podejrzane zlecenia z Wielkiej Brytanii
Hurtownicy z całej Europy stali się celem przestępców, którzy - podając się za pracowników legalnych firm brytyjskich - zamawiali towar. Sprawcy za pośrednictwem e-maili przesyłali zapotrzebowanie do hurtowni na dostawę produktów na Wyspy Brytyjskie. Kiedy towar został wysłany, nagle okazywało się, że nie ma odbiorcy, który mógłby zapłacić za wystawioną fakturę, a firma, pod którą podszywali się przestępcy, nigdy nie składała żadnego zapotrzebowania i o żadnym tego rodzaju zamówieniu nie ma pojęcia.