Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nie uciekamy od problemu UCIECZEK
140 osób zebranych na sali Kina Helios w Gorzowie Wlkp. rozmawiało na temat ucieczek z domów i zakładów poprawczych. Projekcja filmu „Królowie Lata” w reż. Jordana Vogt - Robertsa okazała się dobrym punktem wyjścia do ciekawej debaty z młodzieżą o jej problemach.
-
Konsekwentni w zapewnianiu bezpieczeństwa na drodze
Lubuscy policjanci, korzystając z dostępnych narzędzi prawnych, konsekwentnie realizują oczekiwania społeczeństwa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednym z głównych elementów spełnienia tego postulatu jest eliminowanie z dróg wszystkich tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy. Tylko w ciągu minionego tygodnia /19-25 maja/ 28. kierujących za swe zachowanie na drodze odpowie przed Sądem. Wobec 18. z nich wnioskowano o orzeczenie zakazu kierowania pojazdami.
-
Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani na autostradzie
Lubuscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drogach bezustannie sprawdzają czy wszyscy przestrzegają przepisów prawa. Dlatego w dalszym ciągu eliminują z dróg tych, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Tym razem prawo jazdy stracili Ci, którzy poruszali się na odcinku autostrady przebiegającym przez teren województwa lubuskiego.
-
Dzień dziecka zaginionego
25 maja 2014 roku przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Dzień później (26 maja 2014 r.) rusza kampania medialna Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz działania profilaktyczne jednostek terenowych Policji woj. lubuskiego, które mają na celu przybliżenie problemu ucieczek i zaginięć małoletnich. Wydział Prewencji KWP Gorzów szykuje również specjalne seanse tematyczne w kinie Helios w Gorzowie Wlkp. dla młodzieży i rodziców.
-
Pijany dalej nie pojedzie
Pijany kierowca dalej nie pojedzie. Tylko w ciągu minionego tygodnia lubuscy policjanci przeprowadzili niemal 13,3 tys. kontroli trzeźwości. Dzięki ich pracy zatrzymanych zostało w tym czasie zostało 37 pijanych kierowców. Co istotne, tam gdzie kontrole prowadzone są systematycznie, przypadków takich jest coraz mniej.
-
Policjant, który mi pomógł
Przypominamy o trwającej VII edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.
-
Piraci drogowi tracą prawa jazdy
Lubuska Policja podejmuje zdecydowane działania wobec kierowców, którzy w rażący sposób łamią przepisy. Spowodowanie zagrożenia w ruchu, wyprzedzanie „na trzeciego” czy drastyczne przekroczenie prędkości już dziś skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Tylko podczas minionego weekendu z uprawnieniami pożegnało się 6 piratów drogowych, a w 14 przypadkach nieskuteczne dotąd mandaty zamieniono na wnioski kierowane do sądu.
-
Bezpieczna trasa S3 z lubuską Policją
Odcinek trasy S3 łączący Międzyrzecz z Gorzowem Wlkp. został udostępniony dla kierowców. Policjanci od samego początku dbają o bezpieczeństwo podróżujących podpowiadając w jaki sposób sprawnie i bezproblemowo pokonać nową drogę.
-
Pomoc przyszła ze Świecka
Mężczyzna ulega wypadkowi w domu, zdenerwowana kobieta dzwoni na numer alarmowy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że w telefonie słyszy niemieckiego operatora, z którym nie jest w stanie się porozumieć. Dzięki sprawnie przekazywanym informacjom przez służby polskie i niemieckie udało się uratować rannego mężczyznę.
-
Walczyli o prymat najlepszego
15 policjantów ruchu drogowego, którzy okazali się bezkonkurencyjni w swoich jednostkach, zmagało się w środę /14 maja/ o prymat najlepszego w województwie. Dwóch najwyżej sklasyfikowanych, reprezentować będzie garnizon lubuski w zmaganiach krajowych, które pod koniec czerwca rozegrane zostaną w Gdańsku.
-
Jak to jest być policjantem?
Na te i inne pytania uczniów odpowiadali stróże prawa podczas drzwi otwartych zorganizowanych w Komendzie Wojewódzkiej Policji. W ciągu kilku godzin młodzież mogłą zobaczyć pracę funkcjonariuszy od „kuchni”. Tradycyjnie już największe zainteresowanie wzbudzali antyterroryści.
-
Radiostacje nadawały ze Słowiańskiej
Poznać pracę Policji „od kuchni” pragnie wielu. Nie jeden zainteresowany chciałby zobaczyć, dotknąć czy zadać pytanie na temat sprzętu wykorzystywanego w naszej formacji. Okazję ku temu mieli wszyscy, którzy w minioną sobotę odwiedził CSR ”Słowianka” w Gorzowie Wlkp. Na zaproszenie TVP Gorzów udział w czwartej edycji „Gorzowskich Spotkań Krótkofalowców” wzięli także mundurowi z gorzowskiej KWP.
-
Licealiści szczęśliwie wrócą do domu
Sprawą zaginięcia pary licealistów z Podkarpacia interesowały się media w całym kraju. Zarówno Ania jak i Tomek żyją. Oboje, po sygnale przekazanym przez policjantów z Rzechowa, odnalezieni zostali przez słubicką Policję na terenie tej przygranicznej miejscowości.
-
Kolejne aresztowania pseudokibiców
Dwóch kolejnych pseudokibiców, zatrzymanych przez Policję po sobotnich wydarzeniach podczas przejazdu sympatyków piłkarskiej drużyny „Promień” Żary, aresztowanych zostało przez Sąd. Wszyscy zatrzymani do tej pory mężczyźni odpowiedzą za czynną napaść na policjantów, zniszczenie mienia oraz udział w zbiegowisku mającym na celu dokonanie zamachu.
-
Pseudokibice usłyszeli zarzuty
Do 10 lat więzienia grozi napastnikom, którzy w minioną sobotę zaatakowali samochody kibiców Promienia Żary. Policja wspólnie z prokuraturą zatrzymała już pięciu uczestników zajścia. Wszyscy usłyszeli zarzuty, jeden już został aresztowany, a do sądu kierowane są kolejne wnioski.
-
I Zastępca Komendanta objął stanowisko
Insp. Sebastian Banaszak rozpoczyna pełnienie obowiązków I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Dotychczasowy Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze po ponad dziesięciu latach wraca do północnej stolicy województwa, tym razem by wspólnie kierować lubuskim garnizonem Policji.
-
Majowy weekend na lubuskich drogach
W czasie tegorocznej majówki lubuscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych, którzy wraz z rodzinami wybierali się w góry i do nadmorskich kurortów. W ciągu świątecznych dni policyjne patrole zatrzymały 38 nietrzeźwych kierowców. Niestety tegoroczny długi weekend obfitował również w wypadki. Policjanci wyjaśniają przyczyny 7 takich zdarzeń, w wyniku których 3 osoby poniosły śmierć, a 9 zostało rannych.
-
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
W Gorzowie Wlkp. rozpoczęły się wojewódzkie obchody Święta Konstytucji 3 Maja, w których jak co roku aktywnie uczestniczą policjanci. Prezydent Tadeusz Jędrzejczak podziękował służbom mundurowym za wkład w zapewnienie bezpieczeństwa w mieście.
-
Zakończenie szkoleń z zakresu SWD
29 kwietnia br. w siedzibie KWP w Gorzowie Wlkp. odbyło się ostatnie z serii szkoleń dotyczących funkcjonowania Systemu Wspomagania Dowodzenia. Uczestnikami wtorkowego szkolenia byli policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę na Stanowisku Kierowania KWP.
-
Sprawdzali wiedzę z ruchu drogowego
W Zespole Szkół nr 2 w Żaganiu oraz Zespole Szkół w Wiechlicach i Wężyskach przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W pracach jury turnieju wzięli udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.