Aktualności
Rozmiar czcionki
-
NARKOTYKI – rozmazane życie
Sześć najciekawszych ujęć zagrożeń związanych z narkomanią zaprezentuje Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundacja Contra Crimen w ramach Finału Konkursu na spot telewizyjny „NARKOTYKI – rozmazane życie”. Finaliści pojawią się w gorzowskim Kinie Helios 10 grudnia 2014 r.
-
Finał "Bezpiecznej Zerówki"
Lubuscy policjanci przygotowali uczestników i przeprowadzili eliminacje powiatowe do VIII edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka”. W sumie funkcjonariusze odwiedzili ponad 13 000 przedszkolaków.
-
Cyberprzemoc oczami młodzieży
Sześć najlepszych spotów dot. zjawiska cyberprzemocy pokaże na dużym ekranie kina Helios w Gorzowie Wlkp. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundacja Contra Crimen w ramach Finału Konkursu na Spot Telewizyjny pn. „Jestem e-ambasadorem w Sieci”. Komisja oceni spoty telewizyjne gimnazjalistów 11 grudnia 2014 r.
-
Brak jakiegokolwiek zagrożenia w związku z incydentem w elektrowni jądrowej na Ukrainie
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.
-
Blisko 260 km/h na łysych oponach
Wyjątkowym brakiem rozwagi wykazał się 29-letni mieszkaniec Krosna Odrzańskiego, który pędził osobowym bmw blisko 260 km/h. Policjanci autostradówki w rezultacie zatrzymali pirata drogowego, którego nieodpowiedzialność potęgują zupełnie łyse i letnie opony jego samochodu. Podobnego wyczynu z pewnością nie powtórzy w najbliższym czasie ponieważ funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy. Wyjątkowym brakiem rozwagi wykazał się 29-letni mieszkaniec Krosna Odrzańskiego, który pędził osobowym bmw blisko 260 km/h. Policjanci autostradówki w rezultacie zatrzymali pirata drogowego, którego nieodpowiedzialność potęgują zupełnie łyse i letnie opony jego samochodu. Podobnego wyczynu z pewnością nie powtórzy w najbliższym czasie ponieważ funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy.
-
Impreza profilaktyczna „Szalik służy do noszenia”
Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów woj. lubuskiego wraz z opiekunami wzięła udział imprezie profilaktycznej pn. „Szalik służy do noszenia”, która odbyła się dzisiaj (4 grudnia 2014 r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
-
„NIE dla przemocy – TAK dla mocy” – forum w Zielonej Górze
Przedstawiciele służb i instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie z terenu powiatu zielonogórskiego spotkają się podczas Powiatowego Forum pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy” pod patronatem Wojewody Lubuskiego, które odbędzie się 5 grudnia 2014 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Al. Wojska Polskiego 9 w Zielonej Górze.
-
„NIE dla przemocy – TAK dla mocy” – forum w Gorzowie Wlkp.
Przedstawiciele służb i instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie z terenu powiatu gorzowskiego spotkali się podczas Powiatowego Forum pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy” pod patronatem Wojewody Lubuskiego, które odbyło się 2 grudnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
-
PIERWSZE SPOTKANIA ZA NAMI
Ruszył cykl spotkań z młodzieżą w ramach programu prewencyjnego „Kieruję, nie piję”. W poniedziałek policjanci z Komendy Wojewódzkiej rozmawiali z kursantami szkoły kierowców „GALAXY”, a we wtorek z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie. Świadomość, odpowiedzialność, bezpieczeństwo – to hasła, które najbardziej oddają idee programu.
-
„NIE dla przemocy – TAK dla mocy” – forum w Gorzowie Wlkp.
Przedstawiciele służb i instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie z terenu powiatu gorzowskiego spotkają się podczas Powiatowego Forum pod nazwą „NIE dla przemocy – TAK dla mocy” pod patronatem Wojewody Lubuskiego, które odbędzie się 2 grudnia 2014 r. w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzów Wlkp.
-
ZIMA ATAKUJE BEZBRONNYCH - NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!
Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, kiedy pada śnieg, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Od października br. do chwili obecnej 15 osób zmarło z powodu wychłodzenia. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.
-
Kampania społeczna „Kieruję. Nie piję”
W drugiej połowie listopada rozpoczęła się realizacja Kampanii Społecznej pod nazwą „KIERUJĘ. NIE PIJĘ” skierowana do uczestników kursów na prawo jazdy oraz uczniów klas III szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego. Do 20 grudnia 2014 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. przeprowadzą spotkania edukacyjno-informacyjne, których tematem będą skutki prawne i konsekwencje społeczne spożywania alkoholu przez kierującego samochodem.
-
Andrzejki bezpieczne i spokojne
Andrzejkowa noc - noc wróżb i zabawy. Puby i lokale tętnią muzyką, a ulice do późnych godzin przemierzają samochody. Lubuscy policjanci pracowali na wyznaczonych posterunkach. Kontrolowali trzeźwość kierowców i dbali o bezpieczeństwo powracających z sobotniej zabawy. Andrzejkowa noc w województwie lubuskim minęła bezpiecznie i spokojnie.
-
Finał konkursu na monodramy
Młodzież z lubuskich szkół ponadgimnazjalnych stworzyła pełne wzruszeń i przejmujących historii scenariusze monodramów profilaktycznych. 16 grudnia 2014 roku na dużej sali Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. młodzi ludzie tchną życie w swoje historie na teatralnych deskach.
-
Najciekawsze spoty o narkomanii
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Komisja obejrzała 35 spotów przysłanych na Konkurs na spot telewizyjny „NARKOTYKI – rozmazane życie”. Wybraliśmy sześć najciekawszych prac. Finalistów zapraszamy na Finał 10 grudnia 2014 r. do gorzowskiego Kina Helios w Galerii Askana.
-
Pokażemy cyberprzemoc oczami młodzieży
Sześć ujęć zjawiska cyberprzemocy pokaże na dużym ekranie kina Helios w Gorzowie Wlkp. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundacja Contra Crimen w ramach Finału Konkursu na Spot Telewizyjny pn. „Jestem e-ambasadorem w Sieci”. Komisja oceni spoty telewizyjne gimnazjalistów 11 grudnia 2014 roku.
-
Nowoczesne radiowozy dla gorzowskiej Policji
22 nowoczesne radiowozy trafią niebawem do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Każdy z samochodów wyposażono w system rejestrujący obraz na zewnątrz i w środku pojazdu. To nowa jakość w działaniach Policji. Gorzowska jednostka jako jedna z pierwszych kraju korzystać będzie z takiego rozwiązania.
-
„NIE dla przemocy – TAK dla mocy” w Żaganiu
Przedstawiciele służb i instytucji działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie z terenu powiatu żagańskiego spotkali się podczas Powiatowego Forum pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy” pod patronatem Wojewody Lubuskiego, które odbyło się 26 listopada 2014 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu.
-
Spektakl „ONY” z debatą w gorzowskim teatrze
15 grudnia 2014 r. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. i Lubuskim Kuratorem Oświaty organizuje przedstawienie w gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. pt. „ONY” połączone z debatą o wartościach. Przedsięwzięcie realizowane jest przy pomocy finansowej Lubuskiego Kuratora Oświaty w ramach rządowego programu pn. „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.
-
Cyberbezpieczeństwo tematem Seminarium
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. i Lubuskim Kuratorem Oświaty zorganizował 24 listopada br. Seminarium szkoleniowe pn. „Zagrożenia w Internecie – jak edukować dzieci i młodzież? Nowe zjawiska, nowe zagrożenia i sposoby reagowania”. Przedsięwzięcie realizowane było przy pomocy finansowej Lubuskiego Kuratora Oświaty w ramach rządowego programu pn. „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.