Aktualności
Rozmiar czcionki
-
XXIII Finał już w niedzielę
XXIII Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę. Lubuska Policja, jak każdego roku, wspiera tę wyjątkową akcję. Policjanci, wspólnie z i innymi funkcjonariuszami, czuwać będą nad bezpieczeństwem wolontariuszy. Ich praca zapobiec ma ewentualnym incydentom, które zagrażałby kwestującym.
-
XXIII Finał WOŚP z lubuska Policją
Każdy zainteresowany może wziąć udział w licytacji obrazów wykonanych przez uczestników ubiegłorocznego Przystanku Woodstock oraz maskotki lubuskiej Policji „LUPO” i wesprzeć w ten sposób Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stoisko edukacyjno-informacyjne Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. pojawi się w Zespole Szkół w Bogdańcu wraz ze sprzętem policyjnym i materiałami profilaktycznymi.
-
Ślubuję służyć wiernie Narodowi
Do lubuskiej komendy wciąż wpływają podania o przyjęcie do służby. Wraz z początkiem 2015 roku w szeregi Policji wstąpiły 32 osoby. Zanim jednak rozpoczną służbę w swoich jednostkach, czeka ich półroczny cykl szkoleń w Słupsku.
-
Przeglądy „Dni Ja i Lu PaT” pełen refleksji
Mądra i pełna uznania dla młodych aktorów publiczność oraz niesamowicie mądre teksty – to recepta na ciekawy i pełen emocji przegląd pokonkursowy – przegląd pn. „Dni Ja i Lu PaT”. Przedsięwzięcie realizowane było przez dwa dni w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. i Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze.
-
Bezpiecznie przywitajmy "Nowy Rok"
Bezpiecznie przywitajmy „Nowy Rok” – apelują lubuscy policjanci, którzy już w środę czuwać będą nad przebiegiem imprez organizowanej na terenie całego województwa. Wszędzie tam, gdzie zaplanowano spotkania sylwestrowe z udziałem mieszkańców, obecne będą policyjne patrole, które uczynią wszystko, by uczestnicy zabaw mogli bez przeszkód świętować.
-
Święta na lubuskich drogach
Bezpieczne Święta i pełen pośpiechu okres poprzedzający wolne dni – tymi słowami podsumować można miniony tydzień na lubuskich drogach. Apel Policji o bezpieczną i rozważną jazdę jest nadal aktualny, a działania policjantów ruchu drogowego prowadzone będą do ostatnich dni roku.
-
Dojedźmy bezpiecznie na Święta
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. Wiele osób pokonana samochodami niekiedy duże odległości, żeby do niej dojechać. Dlatego każdy z nas, siadając za kierownicę, powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które wiezie. Apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę – aby te święta były dla nas radosnym czasem i nie skończyły się tragedią.
-
Przemoc domowa – nie bądźmy obojętni!
14 proc. Polaków zadeklarowało, że w przeciągu ostatniego roku było świadkiem przemocy w rodzinie – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie MSW. Tylko dwie na pięć osób postanowiło zgłosić ją odpowiednim instytucjom.
-
Fajerwerki - zachowaj ostrożność !
Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja i Służba Celna przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków.
-
Daj się zauważyć. Noś odblaski!
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom piesi. Od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, poruszający się po zmroku po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Nawet niewielki element odblaskowy może zapobiec tragedii i uratować życie. Spot „Noś odblaski!” powstał przy współpracy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie z firmą Imagine Studio Filmowe.
-
Co z tymi odblaskami?
Lubuscy policjanci aktywnie uczestniczą w zapewnianiu bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Przestrzegania obowiązku noszenia elementów odblaskowych pilnują wszyscy policjanci, którzy patrolują obszary niezabudowane. Choć wielu zdając sobie sprawę z konsekwencji lekceważenia tego przepisu nosi odblaski, tak wciąż odnotowujemy przypadki, które świadczą, że nie wszystkim na bezpieczeństwie własnym specjalnie zależy.
-
Monodramy o pozornym szczęściu
Presja otoczenia, „pozorne szczęście” szukane w alkoholu i narkotykach i wyciągnięta ręka z prośbą o pomoc to elementy, które pojawiły się w czterech monodramach wystawionych przez młodzież podczas Finału Konkursu na monodram „Pomoc w dwóch aktach” na dużej sali Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
-
Polacy czują się bezpiecznie jak nigdy dotąd
Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.
-
Złamała prawo własności
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., zwalczający przestępczość gospodarczą, zabezpieczyli w czwartek (11 grudnia 2014 roku) podrabiane akcesoria samochodowe znanych światowych marek. Blisko 500 takich produktów nie trafi zatem na rynek.
-
Podróż po wartości po Spektaklu „ONY"
Brak ojca, wybory – nie zawsze celne i właściwe, bliskie i dalekie uczucia drugiego człowieka – WARTOŚCI były tematem głównym debaty po spektaklu „ONY” w gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Przedsięwzięcie zrealizowano przy pomocy finansowej Lubuskiego Kuratora Oświaty w ramach rządowego programu pn. „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.
-
Cztery najlepsze monodramy w Finale Konkursu
Młodzież z lubuskich szkół ponadgimnazjalnych stworzyła pełne wzruszeń i przejmujących historii scenariusze monodramów profilaktycznych. 16 grudnia 2014 r. na dużej sali Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. młodzi ludzie tchną życie w swoje historie na teatralnych deskach.
-
Spektakl „ONY” z debatą w gorzowskim teatrze
15 grudnia 2014 r. o godz. 10.00, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją Contra Crimen w Gorzowie Wlkp. i Lubuskim Kuratorem Oświaty organizuje przedstawienie w gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. pt. „ONY” połączone z debatą o wartościach. Przedsięwzięcie realizowane jest przy pomocy finansowej Lubuskiego Kuratora Oświaty w ramach rządowego programu pn. „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.
-
Finał „Bezpiecznej Zerówki” za nami
Ten Finał przejdzie do historii – nagromadzenie emocji wśród dzieci było ogromne ale wszyscy z nagrodami wyjechali uśmiechnięci z Gorzowa. Wielkie emocje dostarczył również gościnny udział dwóch drużyn ze szkół w Niemczech.
-
Cyberprzemoc poznana przez młodzież
Na ekranie gorzowskiego kina Helios zaprezentowaliśmy sześć najlepszych spotów zrobionych przez gimnazjalistów w ramach Finału Konkursu na Spot Telewizyjny pn. „Jestem e-ambasadorem w Sieci”. Publiczność była pod ogromny wrażeniem wiedzy finalistów i ich umiejętności w tworzeniu krótkich form filmowych.
-
Spoty obejrzane, nagrody rozdane
Zakończył się Finał Konkursu na spot telewizyjny „NARKOTYKI – rozmazane życie”. Komisja przyznała poszczególne miejsca i wyróżnienia. I miejsce zostało w Gorzowie Wlkp. Wszystkie prace zrobiły ogromne wrażenia na młodzieży.