Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ucieczka od siebie
Blisko 300 młodych ludzi spędziło pierwszy dzień wiosny wraz z policjantami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W ramach „Dnia Wagarowicza” młodzież ze szkół gimnazjalnych z Gorzowa i okolic rozmawiała na temat ucieczek i zagrożeń z nimi związanych.
-
Wiosna przyszła
Piątkowy poranek dla wielu uczniów nieformalnie był pierwszym dniem wiosny. Z tego powodu, zgodnie z duchem tradycji, młodzież zamiast na zajęciach wolała przebywać poza szkołą. Lubuscy policjanci czuwali, aby każdy nastolatek mógł spędzić ten dzień bezpiecznie. Mundurowi mieli również baczenie by żaden z nastolatków nie naruszał prawa.
-
Sezon się rozpoczyna
Wystarczy jeden słoneczny dzień by na drogach pojawili się motocykliści. Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić zdrowie czy życie. W środę w województwie lubuskim doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. Kierujący Harleyem przez długie tygodnie leczył będzie urazy miednicy, prowadzący Kawasaki nie przeżył upadku.
-
Areszt za ucieczkę kradzionym autem
Decyzją Sądu 31-letni mieszkaniec Trójmiasta dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie. To konsekwencja zdarzenia z minionego piątku, kiedy nie zatrzymując się do kontroli drogowej, podjął ucieczkę kradzionym pojazdem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty udziału w kradzieży, posiadania narkotyków oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy.
-
Za szybko o 106 km/h i bez uprawnień
Funkcjonariusze lubuskiej komendy zatrzymali kierowcę mercedesa, który na drodze S3 przekroczył dozwoloną prędkość aż o 106 km/h. Mieszkaniec Strzelec Krajeńskich wsiadł za kierownicę mimo tego, że nie posiadał prawa jazdy. Policjanci skierowali sprawę do sądu.
-
Skradzione BMW odzyskane przez Policję
Kolejny samochód odzyskany przez lubuską Policję. Tym razem policjanci z Sulęcina i Gorzowa zatrzymali w pościgu kradzione na terenie Niemiec BMW. Kierowca auta odpowie za udział w kradzieży, próbę najechania na policjantów i posiadanie narkotyków.
-
Ruszyły przygotowania do turnieju
Rozpoczęły się przygotowania do XVI edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”. Tegoroczna edycja obejmie swoimi działaniami blisko 18 000 uczniów klas V-VI szkół podstawowych województwa lubuskiego.
-
Świętowały panie, a pili panowie
Ponad 40 nietrzeźwych zatrzymanych przez lubuską Policję podczas weekendu. Pijany kierowca autobusu przewoził dzieci do szkoły. Dwa wypadki z udziałem nietrzeźwych kierowców. Wyniki policyjnych badań potwierdzają, że z okazji Dnia Kobiet toasty wznosili przede wszystkim panowie.
-
Widoczny znaczy bezpieczny
Wiosna zbliża się dużymi krokami. Na drogach niebawem pojawią się jednoślady. Bezpieczeństwo rowerzystów zwiększa korzystanie przez nich z kamizelek odblaskowych. Na czwartkowym spotkaniu w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim mł. insp. Wiesław Widecki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp. poparł inicjatywę Wojewody Katarzyny Osos, która zachęcała wszystkich cyklistów do korzystania odblasków.
-
Stanowisko w sprawie publikacji w mediach
Odnosząc się do publikacji z dnia 3 marca 2015 r. na portalu „niezalezna.pl” oraz pytań dziennikarzy informuję, że działania podjęte przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. wynikały z konieczności ustalenia sprawców naruszenie art. 83§1 Kodeksu Wykroczeń.
-
Człowiekiem się nie handluje
Zjawisko handlu ludźmi, niewolnictwa przetrwały od starożytności do czasów współczesnych. O zaistnieniu wspomnianego zjawiska wiedzą sprawcy i ofiary – choć te ostatnie często dowiadują po fakcie. Osoba, która jest najczęściej jedynym i najważniejszym świadkiem przestępstwa, milczy z powodu niewiedzy, wstydu i strachu. Młodzi ludzie wyjeżdżający poza granice naszego kraju, często do pracy, powinni wiedzieć więcej o niebezpieczeństwach związanych z handlem ludźmi.
-
Uciekam! Bo nie mam innego wyjścia…?
Dzień wagarowicza kojarzy nam się z ucieczkami z lekcji. A co się dzieje w momencie gdy młody człowiek decyduje się na ucieczkę z domu? Co musiało się stać, że młoda osoba pozostawia wszystko i rusza w Polskę? O niebezpieczeństwach związanych z opuszczeniem domu i decyzją o byciu na tzw. „gigancie” porozmawiamy z młodzieżą podczas debaty po filmie pt. „Serce, serduszko” w ramach „Kina na temat”. Debatę poprowadzą eksperci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
-
Ferie na lubuskich drogach
Tegoroczne ferie różniły się od wcześniejszych aurą. Zupełnie nie zimowe warunki na drogach powodowały, że natężenie ruchu było większe, a kierowcy śmielej poczynali sobie za kierownicą. Podczas minionych dwóch tygodni lubuscy policjanci odnotowali jednak podobną ilość zdarzeń drogowych jak rok wcześniej.
-
Policjanci pomagają w punktach konsultacyjnych
W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” lubuska policja organizuje w każdej jednostce policji punkty konsultacyjne oraz uruchamia telefony zaufania.
-
Zatrzymane uprawnienia za niebezpieczną jazdę
Policjanci drogówki zatrzymali uprawnienia kierowcy ciężarówki po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość, a także wyprzedzał na łuku drogi i zmusił pojazd jadący z naprzeciwka do zjazdu na pobocze. Za niebezpieczną jazdę odpowie przed sądem.
-
Kamizelki trafiły do pieszych
Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego na terenach wiejskich to główny cel działań pn. „Widoczni na drodze” przygotowanych przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W miniony piątek policjanci z WP KWP wspólnie z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Bogdańcu patrolowali teren tej gminy.
-
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
W związku z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne.
-
Aby alkohol nie trafiał do nieletnich
W województwie lubuskim ferie trwają na dobre. Każdego dnia policjanci dbają o to, aby ten wolny czas był wykorzystany rozsądnie i bezpiecznie. Ograniczając liczne zagrożenia, sprawdzamy m.in. czy alkohol nie trafia do nieletnich i czy nie jest przez nich spożywany.
-
Półkolonia z wizytą w Komendzie Wojewódzkiej Policji
30 uczniów biorących udział w półkoloniach zorganizowanych przez Klub Sportowy „Admira” w Gorzowie Wlkp., wzięło udział w zajęciach w ramach drzwi otwartych KWP. Młodzi ludzie podczas zajęć usłyszeli o zagrożeniach w Internecie, roli Policji polskiej w misjach międzynarodowych, a także poznali uzbrojenie antyterrorystów i specyfikę pracy Laboratorium Kryminalistycznego.
-
Bezpieczne ferie w sieci z lubuską Policją
Popularność Internetu wzrasta w szybkim tempie. Sieć jest liderem w komunikowaniu się, poszukiwaniu rozrywki czy informacji. Dla dzieci i młodzieży jest kopalnią wiedzy. Jednak oprócz zalet trzeba znać również zagrożenia. O tym przypominają w czasie ferii lubuscy policjanci.