Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci niosą pomoc
Lubuscy policjanci codziennie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Cel jest jeden – pomoc i namówienie napotkane osoby na skorzystanie z ciepłych miejsc noclegowych. Ostatniej doby z tego rozwiązania skorzystało kilkunastu bezdomnych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Szkolenie z ochrony zabytków przed kradzieżą i zniszczeniem
W Archiwum Państwowe w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się szkolenie z udziałem policjantów wydziałów prewencji i kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji, komend miejskich Policji oraz komend powiatowych Policji woj. lubuskiego pn. „Ochrona dziedzictwa archeologicznego i zwalczania przestępczości w tym zakresie”.
KWP Gorzów Wlkp. -
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2016
Od początku stycznia lubuscy policjanci przygotowują dzieci i młodzież do bezpiecznych ferii, które zaczynają się już w najbliższy poniedziałek. Funkcjonariusze przeprowadzają w szkołach spotkania profilaktyczne, a w przyszłym tygodniu odwiedzą zimowiska i półkolonie na terenie województwa.
KWP Gorzów Wlkp. -
Piesi i rowerzyści pod szczególnym nadzorem
Lubuscy policjanci przeprowadzili kolejne działania związane z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. Z uwagi na trudne warunki na drogach, właśnie ci uczestnicy ruchu drogowego znaleźli się pod szczególnym nadzorem. Efekt – kilkaset ujawnionych wykroczeń popełnionych zarówno przez pieszych, jak i zmotoryzowanych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Szkolenie pracowników socjalnych na temat postępowania w sytuacjach kryzysowych
18 stycznia 2016 r. w godz. 9.00 – 14.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp., odbędzie się szkolenie dla pracowników socjalnych z terenu powiatu gorzowskiego pn. „Sposoby postępowania w sytuacji kryzysowej”. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp., Nieetatowego Zespołu Negocjatorów Policyjnych KWP Gorzów Wlkp. oraz psycholog policyjny.
KWP Gorzów Wlkp. -
Pomijanie problemu = pomijanie człowieka
Na początku na sali kinowej nikt z młodzieży nie zgłosił znajomości problemu związanego z anoreksją i bulimią. Kwestia samobójstw wśród młodzieży – sprawa znana. Po debacie młodzi ludzie stwierdzili, że dzięki debacie poznali mechanizmy rządzące w/w problemami. Pierwsza debata VI edycji Projektu pn. „Obejrzałem Problem” za nami.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci wciąż pomagają bezdomnym
Nie maleje uwaga lubuskich policjantów skupiona na osoby bezdomne. Tylko konsekwentne sprawdzanie miejsc, w których mogą przebywać i bezpośrednia pomoc może ratować im życie. Takie działanie to podstawa w codziennych służbach mundurowych. Prognozy pogody na najbliższe dni sprawiają że zagadnienie to jest wciąż aktualne.
KWP Gorzów Wlkp. -
Rozbita zorganizowana grupa przestępcza
102 samochody o łącznej wartości 10 milionów złotych stały się przedmiotem przestępstw, które popełnił szef grupy przestępczej rozbitej przez lubuskich policjantów. Sprawa prowadzona przez śledczych i kryminalnych lubuskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. ma swój finał w sądzie. Akt oskarżenia liczy ponad 200 stron.
KWP Gorzów Wlkp. -
Rusza VI edycja Projektu Działań Profilaktycznych „OBEJRZAŁEM problem"
VI edycja - wyjątkowa bo poświęcona BUDOWANIU TOŻSAMOŚCI MŁODEGO CZŁOWIEKA – rusza od 14 stycznia 2016 r. Czas na kolejne spotkania z ekspertami i policjantami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Myśl przewodnia VI edycji Projektu to „BEZPIECZNA TOŻSAMOŚĆ”.
KWP Gorzów Wlkp. -
Aktywne służby policjantów na drogach
Blisko 6,5 tysiąca kontroli trzeźwości w ramach działań „Trzeźwy kierowca”, 40 kierowców zatrzymanych pod wpływem alkoholu, blisko tysiąc kontroli i 343 mandaty w działaniach „Niechronieni” to bilans służby lubuskich policjantów w niecały tydzień.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci podsumowują 24. Finał WOŚP- było bezpiecznie
Bez wydarzeń związanych z łamaniem prawa przebiegł w województwie lubuskim 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci skupiali się na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. Dzięki ich pracy impreza odbyła się spokojnie i zgodnie z jej przesłaniem.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kolejne działania na rzecz bezdomnych
Lubuscy policjanci wciąż kontynuują działania, które mają pomóc bezdomnym przetrwać sytuację związaną z niskimi temperaturami. Mundurowi sprawdzają miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać i w razie potrzeby nieść im pomoc. Tylko minionej doby blisko 200. takich punktów było doglądanych przez mundurowych, a 21. osobom zapewniono stosowną pomoc.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników WOŚP
Już dziś /10 stycznia/ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 24. Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom tego przedsięwzięcia to podstawowe zadanie lubuskich policjantów. Będziemy zatem dbać, aby impreza ta mogła się odbyć bez żadnych zakłóceń i nieprzewidzianych zdarzeń. Mundurowi prowadzić będą także działania profilaktyczne, dedykowane szczególnie osobom starszym.
KWP Gorzów Wlkp. -
Bezpieczeństwo podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
10 stycznia już po raz dwudziesty czwarty policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kolejni bezdomni uzyskali pomoc
Lubuscy policjanci kontynuują działania związane ze sprawdzaniem miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Utrzymująca się od kilku dni niska temperatura powoduje, że osoby bez dachu nad głową są szczególnie narażone na odmrożenia, a nawet zamarznięcie. Pod szczególnym nadzorem są pustostany, ogrody działkowe i dworce. Apelujemy również, aby w przypadku, kiedy widzimy osoby potrzebujące pomocy o powiadomienie służb. Nie jest przesadą stwierdzenie, że jeden telefon może uratować ludzkie życie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci pomogli bezdomnym
Nawet kilkanaście stopni mrozu, to temperatura jaką termometry notują przez ostatnie kilka dni. Przy takiej temperaturze szczególnie narażone na wychłodzenie, a nawet zamarznięcie są osoby bezdomne. Dlatego lubuscy policjanci konsekwentnie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Tylko ostatniej doby mundurowi skontrolowali prawie 150 takich miejsc. Najbardziej potrzebujących pomocy odwieziono do noclegowni.
KWP Gorzów Wlkp. -
Królewskie orszaki pod okiem lubuskich policjantów
Lubuscy policjanci w związku z odbywającymi się na terenie całego regionu przemarszami orszaków czuwali nad bezpieczeństwem osób biorących w nich udział. Mundurowi dbali, aby wszyscy czuli się bezpiecznie. Ważnym elementem policyjnych działań była pomoc zmotoryzowanym, którzy przejeżdżali przez miejscowości, w których przechodziły orszaki.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci kierowali ruchem
Gorzowscy policjanci w czasie trwającego Ingresu bp. Tadeusza Lityńskiego czuwali nad bezpieczeństwem osób biorących udział w uroczystościach. Mundurowi swoją uwagę skupili przede wszystkim na pieszych oraz kierowcach parkujących przy katedrze. W związku ze zmianami organizacyjnymi w ruchu mundurowi chętnie służyli pomocą zmotoryzowanym.
KWP Gorzów Wlkp. -
Z początkiem roku słowa Roty
…Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. M.in. taka fraza była dziś wyraźnie akcentowana w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. To sygnał, że garnizon lubuski został wzmocniony nowymi policjantami. 21. z nich za kilka miesięcy będzie w pełni gotowych do tego, aby realizować zadania, do których zostali powołani. Tymczasem czeka ich szkolenie i adaptacja z dala od domu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Pracowity weekend lubuskich policjantów
Sporo pracy mieli lubuscy policjanci w minione dni, podczas których świętowaliśmy Nowy Rok. Aktywność policjantów wynikała nie tylko ze zdarzeń, podczas których musieli nieść pomoc potrzebującym, ale także z ich własnej inicjatywy, aby każdy mógł ten czas spędzić w spokoju i poczuciu bezpieczeństwa.
KWP Gorzów Wlkp.
