Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Przerwana niebezpieczna jazda z prędkością ponad 250 km/h
Lubuscy policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy, który pędził autostradą A2 ponad 250 km/h. 43-latek został ukarany mandatem, a jego konto „wzbogaciło” się o 10 pkt karnych. Wszystko zostało nagrane przez policyjny videorejestrator.
KWP Gorzów Wlkp. -
Posterunki ponownie służą mieszkańcom
W poniedziałek /4 lipca/ został przywrócony i otwarty dla mieszkańców Posterunek Policji w Dobiegniewie. To potrzeba, płynąca wprost od społeczeństwa, które sygnalizowało taką potrzebę podczas licznych konsultacji i debat społecznych. Posterunek reaktywowano w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Głównego Policji, nadinsp. dr Jarosława Szymczyka.
KWP Gorzów Wlkp. -
Festyn dla dzieci i przekazanie łodzi lubuskim policjantom
Konkursy, przymiarki policyjnego munduru, rejsy motorówką po jeziorze – to tylko niektóre atrakcje festynu zorganizowanego przez policjantów Wydziału Prewencji KWP dla dzieci wypoczywających w Lubniewicach. Podczas festynu, Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak przekazał Lubuskiej Policji nowoczesną łódź patrolową. Dzięki niej policjanci pełniący służbę nad rzekami i jeziorami będą mogli jeszcze skuteczniej czuwać nad bezpieczeństwem Lubuszan.
KWP Gorzów Wlkp. -
Pirat drogowy stracił prawo jazdy. Grozi mu wysoka grzywna.
Lubuscy policjanci z zespołu ds. zwalczania agresywnych zachowań na drogach kolejny raz potwierdzili swoją skuteczność. Tym razem w ich ręce wpadł 23-latek, który pomimo zakazu wyprzedzał inne samochody. Dodatkowo kierowca spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie zważając na jadące z naprzeciwka inne auta. Niestety dla niego, wszystko odbyło się pod czujnym okiem kamery zamontowanej w nieoznakowanym radiowozie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Dzielnicowy z Iłowej laureatem konkursu „Policjant, który mi pomógł”
W listopadzie ubiegłego roku dzielnicowy z Komisariatu Policji w Iłowej st. sierż. Adam Florczak uratował siedmioosobową rodzinę przed zatruciem. Bohaterski czyn komentowany był przez media ogólnopolskie. Policjant już wcześniej został doceniony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Wojewodę Lubuskiego. Tym razem wzorowa postawa funkcjonariusza znalazła uznanie w kolejnej odsłonie prestiżowego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego został laureatem.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci docenieni przez wojewodę
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wyróżnił policjantów z Międzyrzecza, którzy przed kilkoma dniami uratowali życie młodym chłopcom. Natychmiastowa reakcja na sygnał, błyskawiczny dojazd na miejsce połączony z profesjonalnie przeprowadzonymi działaniami ratującymi życie, pozwoliło uniknąć tragedii, która była właściwie o krok.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci z Oddziałów Prewencji odwiedzili przedszkolaków
Mundurowi z SPPP w Gorzowie Wlkp., którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo w czasie meczów, czy imprez masowych, odwiedzili dzieci z zielonogórskiego przedszkola. Maluchy z dużym zainteresowaniem oglądały sprzęt, którego mundurowi używają w codziennej służbie oraz zadawały dożo pytań dotyczących pracy policjantów. Spotkanie było również świetną okazją do przypomnienia o zasadach bezpieczeństwa.
KWP Gorzów Wlkp. -
Wakacyjne wyjazdy z lubuską drogówką
W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek, a z nieba leje się żar. Takie okoliczności sprzyjają wakacyjnym wyjazdom. Na głównych trasach województwa lubuskiego już widać wzmożony ruch pojazdów, na dachach których zamontowane są rowery. Lubuscy policjanci z uwagą przyglądają się zachowaniom zmotoryzowanych wychodząc im naprzeciw. Apelujemy o rozwagę aby dotrzeć do celu, a później bezpiecznie powrócić do swych domów.
KWP Gorzów Wlkp. -
Przed wakacjami - co warto wiedzieć
O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży, o zabezpieczenie mieszkania podczas naszej nieobecności, zwracają uwagę na współczesną formę niewolnictwa jaką jest handel ludźmi i przestrzegają przed kradzieżą tożsamości. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
KWP Gorzów Wlkp. -
Szefowie lubuskiej i brandenburskiej Policji podpisali porozumienie o współpracy
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Jarosław Janiak oraz reprezentujący Policję w Brandenburgii, Hans-Jürgen Mörke podpisali porozumienie dotyczące zwalczania przestępczości transgranicznej. Podpisany dokument jest potwierdzeniem bardzo dobrej, trwającej już wiele lat współpracy policjantów z Niemiec i Polski. Dzięki niemu wspólne działania będą jeszcze bardziej skuteczne i efektywne.
KWP Gorzów Wlkp. -
Wypadek na drodze S-3 – wspólne ćwiczenia służb
Zderzenia kilku pojazdu - w tym autobusu z dziećmi i ciężarówki – zabici i ranni, blokada drogi, ratowanie życia i zdrowia poszkodowanych. Tak wyglądał scenariusz wspólnych ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej, Policji, służb ratunkowych i GDDKiA. Wszystko po to, aby w sytuacji prawdziwego zagrożenia, wspólnymi siłami uratować jak najwięcej osób.
KWP Gorzów Wlkp. -
„Policjant Ruchu Drogowego 2016” – najlepsi w lubuskim
W Zielonej Górze rywalizowali policjanci drogówki o miano najlepszego w województwie lubuskim. Mundurowi musieli wykazać się na strzelnicy, udzieleniu pierwszej pomocy, teście wiedzy, torze przeszkód oraz regulacji ruchem na skrzyżowaniu. Trzeci rok z rzędu bezkonkurencyjny okazał się st. asp. Dariusz Sztylka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjanci CBŚP zlikwidowali dwie dotychczas największe w Polsce pod względem produkcyjnym nielegalnie działające fabryki papierosów
Dwie duże nielegalne fabryki papierosów zlikwidowali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji. Pierwsza zlokalizowana była w Zielonej Górze, druga w podwarszawskim Kostowcu (pow. pruszkowski). Jak dotychczas są to dwie największe fabryki pod względem produkcyjnym zlikwidowane w tym roku. W obu, w ciągu minuty produkowano do 5 tysięcy papierosów. W tym roku policjanci CBŚP zlikwidowali już 13 fabryk, podczas gdy w całym 2015 roku - 9.
KWP Gorzów Wlkp. -
„Bezpieczne wakacje z Lupo” – turniej wojewódzki rozstrzygnięty
Finał XVII Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo” rozstrzygnięty. Młodzi ludzie z całego województwa zmierzyli się z trudnymi konkurencjami, ale zwyciężyli tak naprawdę wszyscy.
KWP Gorzów Wlkp. -
Poznaliśmy najlepszych policjantów służby patrolowej
W czwartek /16 czerwca/ odbył się FINAŁ XXIII WOJEWÓDZKICH ZAWODÓW POLICJANTÓW PREWENCJI Turniej Par Patrolowych „Patrol roku”. Po kilkugodzinnej, zaciętej rywalizacji poznaliśmy najlepszych policjantów, którzy będą reprezentować lubuską Policję w podobnych zawodach na szczeblu krajowym.
KWP Gorzów Wlkp. -
Rowerowe patrole w lubuskim - od niedawna również w Strzelcach
Przekazane kilka dni temu strzeleckiej Policji rowery nie czekały zbyt długo na debiut na ulicach Strzelec. Już wczoraj /16.06/ mieszkańcy mogli zobaczyć policjantów patrolujących miasto na rowerach. Policyjne jednoślady cieszą się dużym uznaniem wśród mundurowych w całym województwie lubuskim i pozostaną z nami aż do jesieni.
KWP Gorzów Wlkp. -
Nagroda za najciekawszy „Dzień Bezpiecznego Internetu” w kraju
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zgłaszając inicjatywę działań profilaktycznych do Fundacji Dzieci Niczyje (obecnie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę) w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2016, zdobył uznanie w oczach organizatorów ogólnopolskich obchodów DBI i otrzymał nagrodę – Dyplom oraz projektor multimedialny i ekran.
KWP Gorzów Wlkp. -
Komendant Wojewódzki na spotkaniu z Prezydentem Policji Federalnej
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., mł. insp. Jarosław Janiak spotkał się z Prezydentem Dyrekcji Policji Federalnej w Berlinie Thomasem Striethörster. Głównym tematem była stała współpraca obu formacji, dbanie o bezpieczeństwo naterenach przygranicznych, a także wspólne służby podczas Przystanku Woodstock. Niemieckie służby to ważny partner lubuskich policjantów.
KWP Gorzów Wlkp. -
12 najlepszych na wojewódzkim finale
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją „Contra Crimen” i Regionalnych Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze reprezentującym Województwo Lubuskie organizuje Finał XVII Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”. Do Gorzowa przyjedzie 12 zawodników reprezentujących powiaty naszego województwa. Uczniowie klas V-VI szkół podstawowych pokonali w eliminacjach powiatowych blisko 17 000 uczestników Turnieju.
KWP Gorzów Wlkp. -
29 funkcjonariuszy zasiliło lubuską Policję
29 młodych Lubuszan złożyło dziś ślubowanie. W obecności Dyrektora Biura Wojewody, Komendanta Wojewódzkiego Policji, rodzin oraz zaproszonych gości wypowiedzieli słowa roty. Już niebawem przejdą półroczne szkolenie, gdzie będą poznawać policyjne rzemiosło.
KWP Gorzów Wlkp.
