Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Słubiccy policjanci obchodzili Święto Policji
W piątkowe popołudnie /25 lipca/ słubiccy policjanci obchodzili swoje święto. Zaproszeni goście i obecne rodziny byli świadkami nadania odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.
-
Kolejny kierowca stracił prawo jazdy
44-letni kierowca samochodu ciężarowego stracił prawo jazdy. W poniedziałek / 21 lipca/ mężczyzna prowadząc auto zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie niemalże nie doszło do zderzenia czołowego z innym pojazdem.
-
kolejne zatrzymane prawo jazdy
44-letni kierowca samochodu ciężarowego stracił prawo jazdy. W poniedziałek / 21.07/ mężczyzna prowadząc auto zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie niemalże nie doszło do zderzenia czołowego z innym pojazdem.
-
Debatowaliśmy z mieszkańcami Cybinki
W piątek /18 maj w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince odbyła się debata społeczna poświęcona poprawie bezpieczeństwa. Podczas debaty omówiono sprawy związane z bezpieczeństwem mieszkańców gminy Cybinka.
-
Kolejne kontrole w Słubicach
„Bezpieczne Wakacje 2014” – również w powiecie słubickim od początku wakacji trwa akcja prewencyjna lubuskiej Policji. Mundurowi odwiedzają miejsca w których wypoczywają dzieci i młodzież.
-
"Bezpieczne wakacje" w Słubicach
Od końca czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach włączyli się w tegoroczne działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne wakacje 2014”. Pod policyjnym nadzorem jak co roku znajdują się kąpieliska oraz miejsca letniego wypoczynku.
-
Zatrrzymany z narkotykami
Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Słubice zatrzymali 17-latka, którzy posiadali przy sobie marihuanę. Narkotyki kupili za naszą zachodnią granicą.
-
Uroczyste przekazanie urządzeń Alcoblow
Wczoraj /26.06./ Burmistrz Słubic Pan Tomasz Ciszewicz przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach podinspektora Rafała Wawrzyniaka dwa nowoczesne urządzenia Alcoblow, służące do kontroli stanu trzeźwości. Alkotesty trafiły do funkcjonariuszy Ruchu Drogowego.
-
Sprawca kradzieży portfela zatrzymany
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Słubicach zatrzymali 58-letniego sprawcę kradzieży portfela wraz z jego zawartością.Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowiedzą za kradzież drewna
Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom w wieku 29 i 55 lat, którzy bez stosownego pozwolenia wycieli konary drzew, powodując straty w wysokości 800 złotych na szkodę Nadleśnictwa w Ośnie Lubuskim.
-
O krok od potrącenia
42-letni kierowca opla vectry stracił prawo jazdy. W minioną niedzielę / 22.06/ mężczyzna prowadząc auto przejechał przez przejście dla pieszych na którym znajdowała się kobieta, która na szczęście nie ucierpiała.
-
Zatrzymany za uprawę konopi
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach zatrzymali mężczyznę u którego w mieszkaniu ujawnili uprawę konopi indyjskiej.
-
Odpowie za kradzież
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który dokonał kradzieży telewizora, telefonu komórkowego oraz portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów. Policjanci odzyskali skradzione mienie.
-
Piknik transgraniczny w Ośnie Lubuskim
Policjanci z KPP Słubice uczestniczyli w pikniku pn. „ Poznajmy się – III transgraniczny piknik wolontariuszy i przedstawicieli organizacji pozarządowych”.
-
Z młodzieżą o zapobieganiu handlowi ludźmi
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Słubicach prowadzą spotkania profilaktyczno – ostrzegawcze z młodzieżą ponadgimnazjalną na temat zagrożenia handlem ludźmi. Spotkania mają na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi czy handel narządami.
-
Odpowie za kradzież materiałów budowlanych
Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie, który ukradł materiały budowlane.
-
Działania ukierunkowane na „niechronionych”
W czwartek /29 maja/ słubicka drogówka wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej ponownie przeprowadziła działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Niechroniony uczestnik ruchu drogowego". Czynności te ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz wypracowanie właściwych zachowań tych uczestników na drogach.
-
18 letni wandal zatrzymany
Słubiccy policjanci ustalili i zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu słubickiego, który uszkodził mienie w jednej z słubickich szkół oraz w sklepie spożywczym. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowie za uszkodzenie mienia
Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi słubickiemu wandalowi, który wybił szyby. Sprawca wybijając szybę oraz uszkadzając drzwi spowodował straty w wysokości 1000 zł.
-
Areszt za znęcanie
31-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoją konkubiną, odpowie za swój czyn przed sądem. Za znęcanie się nad osobą najbliższą Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.