Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Poszukujemy świadków kradzieży
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach publikuje wizerunki sprawców kradzieży papierosów z magazynu stacji paliw PKN Orlen w Cybince przy ul. Słubickiej.
-
Zatrzymany za próbę kradzieży samochodu
Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Rzepinie zatrzymali 23 letniego mężczyznę za usiłowanie kradzieży samochodu.
-
Zatrzymany za brutalny rozbój
Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o napad w salonie gier w Słubicach. 23-latek brutalnie pobił pracownicę salonu i zabrał pieniądze. Pokrzywdzona z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Słubicach.
-
Areszt i dozór za paserstwo
Sąd Rejonowy w Słubicach tymczasowo aresztował 31-latka oraz zastosował dozór wobec 24-letniego mężczyzny, którzy są podejrzani o pomoc w ukryciu samochodu pochodzącego z kradzieży na terenie Niemiec.
-
Areszt za paserstwo
Sąd Rejonowy w Sulęcinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 35 letniego mężczyzny, który pomagał w ukryciu samochodu pochodzącego z kradzieży na terenie Niemiec.
-
Wytypowany i zatrzymany za kradzieże
Policjanci z Posterunku Policji w Cybince zatrzymali mężczyznę, który dokonał kilku kradzieży na stacji paliw w Cybince.
-
Areszt za rozbój
Słubiccy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o dokonanie rozboju na 70 letnim mężczyźnie. Łupem mężczyzny padł portfel z pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowie za kradzież prądu
Przed sądem odpowie mężczyzna, który działając na szkodę dostawcy energii od dłuższego czasu nielegalnie pobierał energię elektryczną. 50-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Kierował po narkotykach. Pasażer miał je w młynku.
Zatrzymanie 26-letniego kierowcy znajdującego się pod wpływem narkotyków i jego 30-letni pasażer z marihuaną – to efekt skutecznych działań policjantów rzepińskiego komisariatu.
-
„Reaguj na przemoc”
Słubiccy policjanci włączyli się w kampanię profilaktyczną, która mówi o najmłodszych świadkach przemocy. Badacze są zgodni: obserwowanie scen bicia, słuchanie wyzwisk i przekleństw w dzieciństwie negatywnie wpływa na dalsze życie człowieka.
-
Zabłądził w lesie. Pomogła Policja.
Odpowiednio skoordynowane działania i znajomość podległego terenu spowodowała, że rzepińscy funkcjonariusze uratowali mężczyznę, który zabłądził w lesie. Policjanci wraz ze strażakami i Strażą Leśną szukali mieszkańca Rzepina, który wyszedł z domu i nie wiedział jak wrócić.
-
Bezprawna próba legalizacji pojazdu
Policjanci z Posterunku Policji w Cybince ujawnili w gminie Cybinka bezprawna próbę legalizacji pojazdy. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.
-
Odpowiedzą za rozbój
Policjanci Wydziały Kryminalnego słubickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy zaatakowali dwie kobiety i ukradli plecaki. Grozi im do 12 lat więzienia.
-
Policja zabezpieczyła papierosy o wartości 70 tys.
Niemal 6 tys. paczek nielegalnych papierosów znaleźli w skontrolowanym samochodzie policjanci słubickiej drogówki. Wartość kontrabandy to około 70 tysięcy złotych. Ustawa karno-skarbowa przewiduje za ten czyn wysokie kary finansowe.
-
Przewoził pasażerów na ławkach i krześle
Policjanci z Cybinki zatrzymali kierowcę busa, który przewoził pasażerów na ławkach ustawionych na skrzyni ładunkowej pojazdu. To sytuacje, które powinny być bezwzględnie eliminowane z ruchu drogowego. Nieodpowiedzialna podróż mogła przecież zakończyć się tragicznie.
-
Zatrzymani za kradzieże z włamaniem
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP Słubice zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonywali kradzieży z altanek ogrodowych. Łączna wartość skradzionych przez nich rzeczy to około 1000 złotych.
-
Narkotyki schowane w młynku
Policjanci z komisariatu w Rzepinie zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu słubickiego, który posiadał przy sobie marihuanę. Narkotyki mężczyzna miał schowane w młynku do mielenia suszu roślinnego.
-
"Trzeźwy kierowca" w powiecie słubickim
Policjanci słubickiej drogówki przeprowadzili działania w ramach akcji „Trzeźwy kierowca”. Działania są prowadzone cyklicznie, a ich celem jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych osób kierujących pojazdami oraz zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drogach.
-
Policjanci na Targach Edukacji i Pracy
W Słubicach w Collegium Polonicum zostały zorganizowane Targi Edukacji i Pracy. Były one okazją do zapoznania się z lokalnym rynkiem pracy. Punkt informacyjny mieli również policjanci z komendy w Słubicach.
-
Policjanci uczą samoobrony
Od października rozpoczął się kurs samoobrony dla Kobiet w Cybince – prowadzony przez Policjantów z Posterunku Policji w Cybince oraz Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.