Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kolizja z pociągiem
Wczorajszego dnia nie zapomni 62-letni uczestnik kolizji. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, ale niecodziennie zdarza się uczestniczyć w kolizji z pociągiem.
-
Zawiadomił o niepopełnionym przestępstwie
22-letni mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wjechał w drzewo, oddalił się z miejsca zdarzenia, a następnie zadzwonił na policję, zgłaszając dyżurnemu kradzież pojazdu. Zatrzymany mężczyzna, po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie.
-
Odzyskana nawigacja
Nawet kilkuminutowa nieuwaga może spowodować, iż staniemy się ofiarą przestępstwa. Przekonał się o tym mieszkaniec Rzepina, któremu nieznana osoba z samochodu ukradła nawigację. Dzięki skutecznej pracy krośnieńskich policjantów ustalono sprawcę oraz odzyskano utracone mienie.
-
Ukradli szyny kolejowe
Dobre rozpoznanie i szybkie podjęcie działań policjantów z Komisariatu Policji w Gubinie doprowadziło do zatrzymania na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy ukradli tory kolejowe z nieczynnego szlaku kolejowego w gminie Gubin. Straty oszacowane są na ponad 5000 złotych.
-
Znaleźli narkotyki w samochodzie
Pół grama amfetaminy ujawnili policjanci z gubińskiego komisariatu podczas kontroli samochodu Opel Vectra w Gubinie. Kierowca, a zarazem właściciel narkotyków zatrzymany. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim wobec mężczyzny uzgodniono karę pięciu miesięcy pozbawiania wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres trzech lat próby oraz przepadek środków odurzających.
-
Odzyskali auto warte 33 tys. złotych
Wspólnie działania policji i straży granicznej, kolejny raz przyniosły efekt. Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadł 34-latek poruszający się po drogach naszego powiatu, skradzionym z terenu Niemiec, vw golf wartości 33 tys. zł. Postanowieniem Sądu, zastosowano wobec niego tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.
-
Kierowali z promilami
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 32-letni kierowca vw polo zatrzymany w niedzielę /11 maja/. To nie jedyny pijany kierowca, zatrzymany w miniony weekend.
-
Kłótnia z nożem w tle
Policjanci z Gubina zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który podczas awantury zranił nożem 25-letniego klienta lokalu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło po kłótni obu mężczyzn. Decyzją Prokuratora Rejonowego wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny.
-
Hodował w szklarni konopie
Zatrzymany ze skradzionym motorowerem, 18-letni mieszkaniec gminy Krosno Odrzańskie, usłyszał już zarzut kradzieży. Ponadto okazało się, że na terenie swojej posesji, w szklarni ogrodowej, hoduje on krzak konopi. Mężczyzna zatrzymany do wyjaśnienia.
-
Rozmawiali o bezpieczeństwie
W zeszłym tygodniu policjanci z Krosna Odrzańskiego zakończyli spotkania w klasach V I VI szkół podstawowych powiatu krośnieńskiego, przygotowujące uczniów do Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczne wakacje z LUPO”.
-
Nieodpowiedzialni na drogach
Podczas minionego tygodnia policjanci zatrzymali sześciu kierowców. Dwóch z nich kierowało po spożyciu alkoholu, dwóch „siadło za kółko” wbrew zakazowi, a kolejni kierowali samochodem nie posiadając do tego uprawnień.
-
Zatrzymał sprawcę po służbie
Policjant z krośnieńskiej drogówki po zakończonej służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, poruszającego się skradzionym z terenu Niemiec samochodem Audi A4, wartości 30 000 zł. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.
-
Zatrzymani z narkotykami
Gubińscy policjanci w minionym tygodniu zatrzymali dwie osoby z narkotykami. 38-latek wpadł z amfetaminą, 20-latek z marihuną. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Motocykliści rozpoczęli sezon
„Kieruj się rozsądkiem” to hasło ogólnopolskiej kampanii dotyczącej bezpieczeństwa na drogach, skierowanej w szczególności do motocyklistów, seniorów oraz pieszych. W tegorocznym rozpoczęciu sezonu motocyklowego organizowanym przez Moto Forum Krosno Odrzańskie, udział wzięło ponad 200 motocyklistów. Krośnieńscy policjanci czynnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.
-
Pijany kierował ciężarówką
Policjanci z krośnieńskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym prowadzą kontrole kierowców sprawdzając ich stan trzeźwości. We wtorek zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który kierował samochodem ciężarowym mając prawie promil alkoholu w organizmie.
-
Interwencja mogła skończyć się inaczej
Ta interwencja mogła skończyć się mandatem, a zakończyła się wyrokiem skazującym. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał cztery zarzuty.
-
Znęcał się nad córką
53-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoją córką, odpowie za swój czyn przed sądem. Za znęcanie się nad osobą najbliższą Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Ukradł w Belgii, złapany w Polsce
Policjanci z krośnieńskiej komendy po bezpośrednim pościgu, zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który jechał samochodem m-ki VW Caddy skradzionym w Belgii. W sobotę /11 kwietnia/ Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim aresztował tego mężczyznę na okres trzech miesięcy.
-
Postawa 12-latka godna pochwały
Postawą godną pochwały wykazał się 12-letni chłopiec. Nie zabrał znalezionego telefonu do domu, ale zadzwonił z niego na policję. Ucieszona właścicielka odzyskała swoją zgubę.
-
Nietrzeźwy jechał kradzionym autem
Gubińscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu. 20-latek poruszał się kradzionym pojazdem, był nietrzeźwy a także posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Decyzją sądu na dwa miesiące trafił do aresztu.