Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Areszt za nielegalny handel tytoniem
Zielonogórscy policjanci w miniony poniedziałek /17 lutego 2014 roku/ zatrzymali mężczyznę, który handlował tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Skarb Państwa na tej przestępczej działalności stracił ponad 46 milionów złotych. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze, decyzją Sądu mężczyzna ten najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
-
Profilaktycznie o narkotykach
Zielonogórscy policjanci, w ramach swoich działań profilaktycznych w przeciwdziałaniu uzależnieniom, od wielu lat organizują spotkania z uczniami, ich rodzicami, a także kadrą dydaktyczno-wychowawczą. W ostatnim okresie policjanci odwiedzili uczniów i nauczycieli kilku kolejnych placówek.
-
Okradał swego pracodawcę
Policjanci Komisariatu I Policji zatrzymali wczoraj 25-latka z Sulechowa, który pracując jako kasjer w jednym z zielonogórskich marketów okradał swego pracodawcę zabierając pieniądze z utargu. Mężczyzna kradł pieniądze robiąc fikcyjny „zwrot towaru”. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
-
Z promilami na egzamin prawa jazdy
W środę w zielonogórskim WORD-zie nietrzeźwy 25-latek zamierzał zdawać egzamin praktyczny na prawo jazdy. Egzaminator zorientował się, że mężczyzna jest pijany i powiadomił Policję. Nietrzeźwy kursant usłyszał dziś zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – miał w organizmie prawie 0,8 promila.
-
Kradli i myśleli, że są bezkarni
Policjanci z Komisariatu II Policji w Zielonej Górze zatrzymali sprawców włamań na konto bankowe mężczyzny, którego portfel ukradziono w lipcu 2013 roku. Dzięki swojej pracy operacyjnej policjanci odnaleźli parę, która 30 razy wypłacała lub usiłowała wypłacać z bankomatów pieniądze za pomocą kart ze skradzionego portfela. Ukradzione ponad 300 złotych wykorzystali głównie na alkohol.
-
Zgłosił kradzież, której nie było
Zielonogórscy policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu mężczyznę, który zgłosił fikcyjną kradzież samochodu Peugeot Boxer. Policjanci jednak mieli wiele wątpliwości co do okoliczności zdarzenia. 39-letni mieszkaniec Zielonej Góry wypożyczył samochód, a potem porzucił go w Niemczech i zgłosił kradzież. Mężczyzna przyznał się do fałszywego zawiadomienia – grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.
-
Działania zielonogórskiej drogówki
Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w środę (12.02) prowadzili na terenie miasta działania „PIESZY”. W czwartek(13.02) natomiast w całym powiecie działania „BUS” i „TRUCK”. Ponadto wczoraj i dzisiaj funkcjonariusze kontrolowali kierowców w ramach akci „Trzeźwy kierowca”.
-
Areszt za napady na sklepy
Policjanci z Sulechowa zatrzymali w poniedziałek (11.02) sprawcę czterech napadów na sklepy. 25-letni mieszkaniec Kargowej, który już jest sprawcą rozboju w grudniu ub.r., przyjechał do Sulechowa zgłosić się na dozór policyjny, a potem poszedł napaść na kolejne sklepy. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Świebodzinie aresztował mężczyznę na 3 miesiące.
-
Przestrzegamy przed oszustami
Wczoraj w Zielonej Górze mężczyzna podający się za inkasenta z firmy energetycznej okradł 80-letnią kobietę. Wpuściła złodzieja do mieszkania bo powiedział, że ma „nadpłatę za prąd”. APELUJEMY DO STARSZYCH OSÓB! NIGDY POD ŻADNYM POZOREM NIE WPUSZCZAJCIE OBCYCH DO DOMÓW!
-
Uprawiał marihuanę w mieszkaniu
W minioną sobotę (08.02) Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na dwa miesiące 22-letniego mieszkańca Zielonej Góry u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli uprawę marihuany. Mężczyzna miał również w mieszkaniu ponad 3 gramy gotowego suszu. Zielonogórscy policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury rejonowej.
-
Działania "Pieszy"
Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dzisiaj w godzinach 12.00 – 20.00 po raz drugi w tym roku prowadzą w mieście działania „PIESZY”. Do działań wykorzystane będą samochody z videorejestratorami.
-
Zatrzymani z narkotykami
Zielonogórscy policjanci niemal codziennie zatrzymują kierujących pod wpływem środków odurzających. W ubiegły weekend narkotyki znaleziono także w 2 samochodach i mieszkaniu mężczyzny kierującego pod ich wpływem.
-
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzisiaj, 11 lutego 2014 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Zielonogórscy policjanci omawiają zasady bezpiecznego korzystania z sieci podczas zajęć edukacyjnych z dziećmi, także w trakcie trwania ferii z dziećmi wypoczywającymi na zimowiskach.
-
Był poszukiwany od 8 lat
Policjanci Komisariatu Policji w Sulechowie w miniony weekend zatrzymali mężczyznę, który od 2006 roku był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie. 32-letni mieszkaniec Sulechowa pracował i mieszkał poza granicami Polski, nie spodziewał się, że wciąż jest poszukiwany. Sulechowianin trafił do aresztu.
-
Policjanci na zimowiskach
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podczas ferii odwiedzają dzieci wypoczywające na zimowiskach. W trakcie spotkań przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku i zabawy w okresie zimowym, mówią także o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu oraz cyberprzemocy.
-
Zamieszkał w domu bez zgody właścicielki
Dzielnicowi z Babimostu zatrzymali w ubiegły poniedziałek (03.02) 50-letniego mężczyznę, który zamieszkał w domu swojej byłej konkubiny podczas jej nieobecności i bez zgody właścicielki. Ponieważ brakowało mu pieniędzy na alkohol, sprzedał jej odtwarzacz DVD, węgiel i drobne przedmioty z domu. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem.
-
Ukradli bo szli „na imprezę”
Zielonogórscy policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w niedzielę (02.02) po południu zatrzymali czterech mężczyzn, którzy okradli sklep spożywczy przy ul.Jaskółczej. Mężczyźni ukradli artykuły spożywcze, bo „szli na imprezę” i oprócz alkoholu potrzebowali coś do jedzenia. Zostali zatrzymani kilkanaście minut po kradzieży.
-
Zatrzymany z kradzionym łupem
Sulechowscy policjanci w nocy z niedzieli na poniedziałek zostali powiadomieni o włamaniu do salonu sprzedaży telewizji satelitarnej na jednej z ulic w centrum miasta. Patrol pojawił się na miejscu bardzo szybko i w jednej z bocznych ulic zatrzymał sprawcę ze skradzionymi przedmiotami. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, wczoraj prokurator zdecydował oddać go pod dozór Policji.
-
Wózek inwalidzki „przykrywką” złodziei
Zielonogórscy policjanci z I Komisariatu Policji zatrzymali w ubiegły piątek /31 stycznia) trzy osoby podejrzane o kradzież kinkietów oświetleniowych i taśm LED na kwotę ponad 4.800 zł z jednego z marketów budowlanych. Sprawcy pojawiali się w sklepie kilkukrotnie – raz w „towarzystwie” niepełnosprawnego na wózku inwalidzkim. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i poręczenie majątkowe.
-
Nośmy odblaski!
Bezpieczeństwo pieszych na drodze, zwłaszcza drodze poza terenem zabudowanym, zależy od ich dobrej widoczności. Wczoraj zielonogórscy policjanci ruchu drogowego odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kijach przypominając o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie dostali również odblaskowe kamizelki.