Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Stalking to przestępstwo
Stalking obejmuje złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się, czy prześladowanie, zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu. Najczęściej objawem tego zjawiska jest uporczywe, ciągłe i zamierzone nękanie m.in. za pomocą sms-ów, głuchych telefonów i poczty elektronicznej.
-
Szybka reakcja Policji - wandal odpowie przed Sądem
Zielonogórscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 29-latka, który po wyjściu z nocnego klubu uszkodził zaparkowany w pobliżu lokalu samochód. Wandal trafił do policyjnej izby zatrzymań. Wartość poniesionych przez pokrzywdzonego strat to kwota 1000 złotych.
-
Pijany kierowca trafił do więzienia
Zielonogórscy policjanci w trakcie minionego weekendu zatrzymali 6 kierujących samochodami pod wpływem alkoholu i jednego pod wpływem narkotyków. Dzisiaj rano w czasie „Trzeźwego Poranka” w Przylepie zatrzymano jednego pijanego kierującego.
-
Sprzedawali kradzione bilety bachanaliowe
Zielonogórscy policjanci prowadzą sprawę kradzieży i odsprzedaży po zaniżonej cenie biletów wstępu na imprezy studenckie mające odbyć się w czasie Bachanaliów. Do sprawy zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn. Jeden z nich odpowie za kradzież a drugi za paserstwo. Wartość strat poniesionych przez stowarzyszenie studentów to kwota ponad 10 tys. złotych.
-
Działania alkohol i narkotyki w Zielonej Górze
Zielonogórscy policjanci, podobnie jak we wszystkich powiatach województwa lubuskiego, przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. W wyniku kontroli zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących i 3 prowadzących auta w stanie po użyciu alkoholu.
-
Wykorzystała dziecko by ukraść telefon
Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego w jednym ze sklepów rtv i agd. Okazało się, że wspomniany telefon za linię kas wyniosło 6-letnie dziecko poinstruowane przez matkę, która mu ten aparat przekazała.
-
Chrońmy swoje dane personalne
Dane osobowe każdego z nas przed dostępem postronnych firm i osób chroni Ustawa o ochronie danych osobowych. Jednak niejednokrotnie pokrzywdzeni sami te dane przekazują, przesyłając kserokopie swoich dokumentów, w szczególności dowodu osobistego czy kart płatniczych.
-
Dopalacze nie trafiły na rynek
Zielonogórscy policjanci skutecznie monitorują i sprawdzają miejsca, w których może dochodzić do sprzedaży środków zabronionych przez „Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii”. Mundurowi ponownie skontrolowali jeden ze sklepów w momencie dostarczania do niego ponad 200 opakowań tzw. dopalaczy. W związku z tą sprawą zatrzymano trzech mężczyzn.
-
Byliśmy na festynie
Zielonogórscy policjanci wczoraj byli również na festynie z okazji obchodów 10-lecia Polski w Unii Europejskiej przy zielonogórskiej Palmiarni. Policyjne stoisko z grami i zabawami dla dzieci oraz tygrysem Lupo cieszyło się dużą popularnością. Chętni mogli również oznakować swoje rowery.
-
Bezpieczna podróż w majowy weekend
Przed nami długi majowy weekend. Nad bezpieczeństwem osób podróżujących w tych dniach będzie czuwała większa liczba policjantów. Apelujemy do wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
-
Za handel narkotykami przed oblicze temidy
Policjanci z Wydziału Narkotykowego zielonogórskiej komendy ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków, tzw. haszyszu o łącznej czarnorynkowej wartości 150 tysięcy złotych. Wszyscy zostali aresztowani przez Sąd na okres trzech miesięcy.
-
Zatrzymany za uszkodzenie kilku samochodów
Kara pięciu lat pozbawienia wolności grozi, zatrzymanemu przez sulechowskich policjantów 25-latkowi, który po wypiciu alkoholu wpadł na pomysł, by pobiegać po zaparkowanych samochodach. Uszkodził sześć z nich.
-
Poszukiwania zaginionych ze szczęśliwym zakończeniem
Zielonogórscy policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób przez cały czas prowadzą działania poszukiwawcze osób zaginionych jak i poszukiwanych przez sądy, prokuratury czy inne jednostki policji. Tylko w ostatnich dniach mundurowi przyjęli kilka zgłoszeń o osobach zaginionych.
-
Nie stwarzajmy okazji złodziejom!
Zielonogórscy policjanci w ostatnim czasie przyjmują zgłoszenia o przestępstwach kradzieży i przywłaszczenia mienia, których wspólną cechą jest niestety brak rozwagi pokrzywdzonych. Nikt nie ma prawa nas okradać, ale lepiej liczyć na swój zdrowy rozsądek niż na uczciwość innych i nie stwarzać okazji złodziejom.
-
Zostali zatrzymani z narkotykami
Zielonogórscy policjanci zatrzymali osoby, które złamały przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wszyscy sprawcy usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków. Za tego typu przestępstwo może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Pirat drogowy odpowie przed sądem
Finał w sądzie znajdzie sprawa 25-letniego kierowcy, który w piątek /18.04/ w Zielonej Górze, nie zatrzymał sie do kontroli drogowej. Mężczyzna, starając się uniknąć odpowiedzialności, uciekał przed Policją ulicami miasta. Po jego zatrzymaniu okazało się, że jest pod wpływem narkotyków i przewozi autem 3-letnią dziewczynkę.
-
Zatrzymani w pociągu
W Policyjnej Izbie Zatrzymań spędzili noc dwaj mężczyźni podróżujący pociągiem relacji Wrocław – Zielona Góra, którzy zaczepili dwóch studentów żądając od nich pieniędzy. Ze strony sprawców zajściu towarzyszyła agresja, groźby i wulgaryzmy, które kierowali pod adresem wspomnianych podróżujących.
-
Nie wpuszczaj oszustów do domu
Ostrzegamy!!! W Zielonej Górze po raz kolejny pojawili się oszuści, którzy podając się za pracowników wodociągów lub zakładu gazowniczego wchodzą do mieszkań starszych osób i zajmując ich uwagę okradają z oszczędności. Wczoraj łupem szajki padło 1000 złotych oszczędności 86-letniej mieszkanki Zielonej Góry.
-
Ukradli kable z żurawia budowlanego
Na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem zostali zatrzymani przez policjantów dwaj mieszkańcy gminy Czerwieńsk, którzy z żurawia budowlanego wymontowali 40 metrów kabla pięciożyłowego. Oszacowane przez pokrzywdzoną firmę straty to kwota 2500 złotych.
-
Niespełniona miłość a zarzuty
Zarzuty kradzieży z włamaniem, gróźb karalnych i zniszczenia mienia usłyszał mężczyzna zatrzymany przez sulechowskich policjantów po tym jak zawiadomienie w tej sprawie złożyła strona pokrzywdzona. Wojciechowi D. może grozić kara do 10 lat pobawienia wolności. Wszystko przez niespełnioną miłość.