Aktualności
Rozmiar czcionki
-
200 gram marihuany w pudełku po butach
Zielonogórscy policjanci zatrzymali na terenie Sulechowa dwóch mężczyzn, przy których ujawnili woreczki strunowe z marihuaną. Blisko 200 gramów tego samego narkotyku mundurowi znaleźli podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych. Środki odurzające ukryte były w kartonie po butach.
-
Oszukali na ponad 47 tys. złotych
Ofiarami oszustów padło starsze małżeństwo z Zielonej Góry, które przekazało im ponad 47 tysięcy złotych. Sprawcy dzwoniąc posłużyli się historią o wypadku samochodowym córki. Przykładów opisujących podobne przypadki oszustw dokonanych tą metodą jest dużo, a wszystkie mają wspólny mianownik - zbyt duża łatwowierność i zaufanie do obcych osób.
-
Najmłodsi zdobywali kartę rowerową
Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali egzamin praktyczny na kartę rowerową. O zdobycie tego uprawnienia walczyli pod okiem mundurowych uczniowie klas IV- VI ze Szkoły Podstawowej przy ul. Truskawkowej w Zielonej Górze.
-
Policjanci kontrolują kąpieliska
W związku z nadchodzącymi wakacjami zielonogórscy policjanci rozpoczęli kontrole kąpielisk i innych akwenów wodnych znajdujących się na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Sprawdzali m. in. stan wyposażenia kąpielisk i sprzętu do ratowania ludzi. Kontrole będą prowadzone przez cały okres wakacji.
-
16 osób z zarzutami
Skuteczna praca zielonogórskich policjantów spowodowała skierowanie aktu oskarżenia przeciwko 16 osobom, oskarżonym o popełnienie szeregu przestępstw narkotykowych. Funkcjonariusze z wydziału zajmującego się walką z tym procederem, udowodnili im wprowadzenie do obrotu narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 600 tysięcy złotych.
-
3 autobusy nie odjechały
Zielonogórscy policjanci Ruchu Drogowego każdego dnia kontrolują kilka autobusów wiozących dzieci i młodzież na wycieczki. Także dzisiaj zgłoszono do kontroli 10 autokarów – niestety dwa z nich nie odjechały, bo policjanci nie dopuścili ich do ruchu. Wczoraj również jeden z pojazdów nie przeszedł pozytywnie kontroli.
-
Młody kierowca i skutki brawury
Brawura, brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdów oraz umiejętności przewidywania tego, co może zdarzyć się na drodze doprowadziły do poważnej kolizji drogowej i zniszczenia pięciu samochodów. Jej sprawcą był 18-letni kierowca, który niedawno odebrał prawo jazdy.
-
Włamali się do lodówki z napojami
Na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem zielonogórscy policjanci zatrzymali dwoje sprawców, którzy po sforsowaniu zamka w lodówce z napojami ukradli z niej 43 sztuki różnego rodzaju napojów. Za to przestępstwo podejrzani odpowiedzą w warunkach recydywy, gdyż wcześniej odbywali już karę pozbawienia wolności za tego typu czyny.
-
Długi weekend w Zielonej Górze
Przedłużony weekend Bożego Ciała za nami. Dla policjantów był jak zwykle pracowity. Już od środy po południu do dzisiejszego poranka dbali o bezpieczeństwo nie tylko na drogach powiatu. Policjanci zatrzymali 7 pijanych kierujących i 2 pod wpływem narkotyków.
-
Zatrzymany za kradzież
Policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymali mężczyznę, który w Kargowej ukradł swojemu sąsiadowi rolnikowi sprzęt wartości 4000 złotych. Policjanci odzyskali jedno ze skradzionych urządzeń. Zatrzymany twierdzi, że pozostałe … ktoś mu ukradł.
-
Senior w ruchu drogowym
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem” prowadzili w tym tygodniu zajęcia „Senior w ruchu drogowym”.
-
Wiozła dziecko mając 2,5 promila
Policjanci z krośnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli 42-letnią kobietę, która mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie przewoziła samochodem swoją 4 – letnią córkę. Kobieta zatrzymana została do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Dzieckiem zajęła się rodzina.
-
Zarzuty dla pijanego kierowcy quada
Mężczyzna, który w niedzielę pijany kierował quadem i doprowadził do jego wywrócenia, usłyszał dzisiaj zarzuty popełnienia dwóch przestępstw – kierowania w stanie nietrzeźwości i narażenia córki na utratę życia lub zdrowia. 38-letni mieszkaniec Drągowiny przyznał się, a prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.
-
Pijany wiózł córkę quadem
Zielonogórscy policjanci zatrzymali wczoraj 38-letniego mężczyznę, który w miejscowości Drągowina wiózł swoją 9-letnią córkę niezarejestrowanym quadem. Mężczyzna był pijany – miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Wjechał w ogrodzenie w wyniku czego zarówno dziecko jak i kierujący odnieśli obrażenia. 38-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.
-
Sprawcy włamań zatrzymani
Policjanci z Komisariatu II Policji ustalili sprawców włamań dokonywanych w latach 2012 – 2014 do piwnic, garaży i pomieszczeń gospodarczych na terenie Zielonej Góry. 42-letni Eryk W. i 63-letni Lesław Ł. usłyszeli dotychczas 10 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów ukrytych w jednym z garaży.
-
Zatrzymana za „spontaniczną” kradzież
Policjantka z Komisariatu I Policji ustaliła sprawczynię kradzieży portfela w sklepie. Kobieta zabrała portfel pozostawiony przez klienta, który płacił przed nią w kasie. Dzięki zaangażowaniu policjantki sprawczyni nie pozostała bezkarna – wczoraj usłyszała zarzut kradzieży i przyznała się do winy.
-
Nie ukrywajmy przemocy domowej
Zielonogórscy policjanci zatrzymali w ubiegły wtorek mężczyznę, który brutalnie pobił swoją żonę w jednej z podzielonogórskich miejscowości. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzut znęcania się nad żoną, a prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Ponadto nakazał sprawcy przemocy opuszczenie miejsca zamieszkania.
-
Konferencja przeciw uzależnieniom
Zielonogórscy policjanci zaprosili dzisiaj pedagogów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na Konferencję „Profilaktyka środków odurzających w placówkach oświatowych ”.
-
Dzień Dziecka z Policją na Deptaku
W niedzielę /1 czerwca/ zielonogórscy policjanci byli na festynie z okazji Dnia Dziecka na Deptaku. Policyjne stoisko odwiedziło wielu mieszkańców miasta małych i dużych. Były konkursy z nagrodami, znakowanie rowerów i słodki poczęstunek. Z milusińskimi chętnie fotografował się tygrys LUPO.
-
Zatrzymana za kradzież telefonu
Policjanci z I komisariatu w Zielonej Górze ustalili i zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież telefonu komórkowego. Odpowiedzialność karną poniesie również jej konkubent, który odpowie za paserstwo.