Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zarzuty za uszkodzony samochód
Policjanci służby patrolowej zatrzymali mężczyznę, który uszkodził samochód na jednym z zielonogórskich osiedli. Spowodował straty w wysokości prawie 4 tys. zł. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był nietrzeźwy.
-
Areszt za rozprowadzanie narkotyków
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na dwa miesiące mężczyznę podejrzanego o udzielanie innym osobom narkotyków. Za podobne przestępstwa odpowiedzą także dwaj inni młodzi mężczyźni.
-
Policjanci zaopiekowali się zagubioną kobietą
Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację o nieznanej zagubionej kobiecie w jednej z podzielonogórskich miejscowości. Policjanci zaopiekowali się starszą panią i wyjaśnili sprawę.
-
Zarzuty za kradzież saszetki
Policjanci z Zespołu Kryminalnego komisariatu I w Zielonej Górze ustalili i zatrzymali sprawczynię kradzieży saszetki z pieniędzmi i dokumentami. Kobieta wykorzystała okazję w jednym z zielonogórskich dyskontów.
-
Nie zauważył pieszej
Policjant ruchu drogowego był świadkiem jak kierujący osobową hondą o mało nie potrącił na pasach kobiety. Zdarzenie zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu. Tłumaczenie kierującego zaskoczyło policjantów.
-
Włamywacz zatrzymany
Policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie dzięki pracy operacyjnej zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do dawnego Zajazdu „Podgrodzie” w czerwcu 2014r. Mężczyzna nie spodziewał się zatrzymania i liczył na to, że po siedmiu miesiącach od kradzieży pozostanie bezkarny.
-
Zatrzymani z narkotykami
Zielonogórscy policjanci niemal codziennie zatrzymują kierujących pod wpływem środków odurzających oraz osoby posiadające narkotyki. W ciągu ostatnich trzech dni zatrzymano 4 mężczyzn – 3 posiadało narkotyki, 1 kierował pod ich wpływem.
-
Bezpieczne ferie
Już tylko kilka dni dzieli dzieci i młodzież od długo wyczekiwanej zimowej przerwy w nauce. Ferie to czas relaksu, odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. Policjanci także przygotowują się do działań, aby dzieci spędziły te dwa tygodnie bezpiecznie.
-
Kontrolujemy autobusy
Zbliża się okres zimowych ferii oraz wyjazdów organizowanych dla dzieci i młodzieży. Zielonogórscy policjanci otrzymują w ostatnim czasie bardzo dużo zgłoszeń od rodziców i opiekunów, którzy proszą o sprawdzenie stanu autobusów, które będą wyjeżdżały w najbliższych dniach.
-
Policja ostrzega przed oszustami!
W poniedziałek /9 lutego/ po raz kolejny doszło do oszustwa metodą „na wnuczka”. Tym razem oszust podał się za oficera CBŚ i wyłudził od pokrzywdzonej ponad 35 tysięcy złotych Policja prosi o ostrożność, nie przekazywanie pieniędzy osobom obcym i nie przelewanie na podane konta bankowe!
-
Aresztowany za włamanie
Dzięki działaniom policjantów z komisariatu II w Zielonej Górze, Sąd Rejonowy aresztował tymczasowo na trzy miesiące mężczyznę, który włamał się do sklepu. Okazało się, że działał w warunkach recydywy.
-
W trosce o bezpieczeństwo pieszych
Policjanci ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo pieszych w ruchu ulicznym prowadzą różne działania na drogach Zielonej Góry. Chcąc zapobiec kolejnym potrąceniom, policjanci sprawdzają jak kierujący zachowują się względem pieszych. Od początku 2015 roku doszło już do 18 potrąceń w których rannych zostało 13 osób.
-
Bezpieczny powiat zielonogórski
W ubiegły piątek zielonogórscy policjanci podsumowali swoją pracę w 2014 roku. Był to bardzo dobry rok dla Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze – a co za tym idzie bezpieczny w całym zielonogórskim powiecie. Wyraźnie widoczny jest spadek przestępczości, przy jednoczesnym wzroście wykrywalności. Dobra organizacja pracy jednostki pozwoliła na skierowanie do służby 3 tysiące policjantów więcej, co daje 3 patrole dziennie dodatkowo na terenie miasta i powiatu.
-
Nie spodziewał się zatrzymania
Pewien 19-latek z Babimostu był zaskoczony wizytą policjantów z Sulechowa i zatrzymaniem, ponieważ przestępstwo, które popełnił miało miejsce dwa miesiące wcześniej.
-
Telewizora nie dał rady ukraść
Sulechowscy policjanci zatrzymali podczas weekendu mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania na terenie gminy Kargowa. Sprawca jest znany Policji i był już wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa.
-
Włamywał się do piwnic
Policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do piwnic i komórek. Sprawca jest znany policji i był już wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa.
-
Uwaga na fałszywego wnuczka
Sulechowscy policjanci prowadzą sprawę oszustwa metodą „na wnuczka”. Oszust podał się za siostrzeńca i wyłudził prawie 34 tys. zł. Pokrzywdzona zorientowała się dopiero po dwóch tygodniach
-
Przewoził o 34 osoby za dużo
Zielonogórscy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie obywatela Rumunii kierującego busem, w którym przewożone były jeszcze 42 osoby. Wniosek o ukaranie kierującego w trybie przyspieszonym zostanie skierowany do sądu. Mężczyźnie zatrzymano również prawo jazdy.
-
Zatrzymani z narkotykami
W ostatnim czasie policjanci z Zielonej Góry i Sulechowa zatrzymują osoby z narkotykami i to zarówno mężczyzn jak i kobiety. Jeden z zatrzymanych ostatnio mężczyzn miał przy sobie kokainę. Policjanci sprawdzają skąd wziął tak rzadko spotykany i drogi narkotyk.
-
Włamywacz zatrzymany
Policjanci służby patrolowej zatrzymali młodego mężczyznę, który włamał się do samochodu zaparkowanego na jednym z zielonogórskich osiedli. Tej nocy włamał się także do innych pojazdów, ale na swoim koncie miał jeszcze inne przewinienia.