Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kolejne spotkanie o bezpieczeństwie na K-27
W czwartek (24 listopada) w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się kolejne spotkanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 27 z Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzańskiego. Do końca tego roku pojawią się pierwsze korekty organizacji ruchu na tej drodze. Już wykonano pierwsze inwestycje poprawiające bezpieczeństwo podróżujących tą drogą.
KMP Zielona Góra -
" Czy można przejść na drugą stronę kiedy światło jest czerwone ?"
Policjanci ruchu drogowego wiedzą jak ważna jest edukacja i tworzenie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat dlatego często i chętnie spotykają się z dziećmi w szkołach, przedszkolach, a nawet żłobkach. W dniu 22 listopada 2016 roku, mundurowi przeprowadzili zajęcia z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci z oddziału "0" Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Próbował rzucić się w płomienie - pomoc policjantów uratowała mu życie
Zielonogórscy policjanci w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który postanowił odebrać sobie życie. Desperat zagroził, że się podpali. Tylko dzięki świetnie przeprowadzonej akcji, szybkości działania i zaangażowaniu, policjanci zdążyli na cza
KMP Zielona Góra -
Policjanci odznaczeni za wieloletnie oddawanie krwi
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymali odznaczenia honorowego krwiodawstwa z rąk prezesa Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Wicewojewody Lubuskiego. W uroczystości wziął udział także Komendant Miejski Policji nadkom. Piotr Fabijański.
KMP Zielona Góra -
Zielonogórscy policjanci odnaleźli zaginionego 85-latka
Dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu zielonogórskich policjantów oraz sprawnej koordynacji i przeprowadzeniu akcji poszukiwawczej, uratowano 85-letniego schorowanego mężczyznę, który wyszedł z domu i nie był w stanie sam do niego powrócić. W odnalezieniu pomógł też zegarek zaginionego z nadajnikiem GPS.
KMP Zielona Góra -
Policjanci kontrolują taksówki
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny pojawili się w okolicach postoju taxi. Mundurowi kontroluj kierujących taksówkami pod kątem różnych nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób.
KMP Zielona Góra -
Zatrzymana pod zarzutem kradzieży biżuterii
Policjanci z komisariatu I w Zielonej Górze ustalili dane kobiety, która podczas Winobrania okradła stoisko z biżuterią. Kobieta usłyszała już zarzuty. Jak się okazało, będzie odpowiadać w warunkach recydywy.
KMP Zielona Góra -
Kolejna osoba aresztowana w związku z przestępstwami narkotykowymi
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających marihuany i amfetaminy. Policyjny patrol zatrzymał go w centrum miasta. 26-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Kto zna tego mężczynę?
Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP w Zielonej Górze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka, którego czaszkę ujawniono w dniu 27.08.2006r w kompleksie leśnym w miejscowości Buchałów. Na podstawie zabezpieczonego kośćca wykonano rekonstrukcję wyglądu twarzy. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby mogące zidentyfikować przedstawiony wizerunek mężczyzny o kontakt lub zgłoszenie się do KMP w Zielonej Górze ul. Partyzantów 40 p.217 lub kontakt telefoniczny pod nr (68) 4762173, (68) 4762150 lub 997.
KMP Zielona Góra -
Kolejny cios w narkotykowy biznes. Trzymiesięczny areszt dla 29-latka
Zielonogórscy policjanci zlikwidowali kolejną plantację konopi. Tym razem uprawa prowadzona była w wynajmowanym mieszkaniu w bloku na zielonogórskim osiedlu. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące właściciela plantacji. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Stracili prawa jazdy...
W ciągu niecałej godziny policjanci ruchu drogowego zatrzymali na jednej z zielonogórskich ulic dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy. Obaj otrzymali też mandaty i punkty karne.
KMP Zielona Góra -
Pilotaż, który uratował życie
Zielonogórscy policjanci kolejny raz pomogli osobie, której życie wisiało na włosku. Tym razem wraz z policjantami z Nowej Soli przeprowadzili wyjątkowo trudny pilotaż karetki pogotowia. Dzięki temu pacjentka, która znajdowała się w ciężkim stanie szybko i bezpiecznie dojechała na miejsce. To wszystko było możliwe dzięki dynamicznym działaniom, świetnej koordynacji służb oraz współpracy pomiędzy dyżurnymi jednostek Policji
KMP Zielona Góra -
Policjanci kontrolowali gimbusy i taksówki
We wtorek (8 listopada) zielonogórscy policjanci ruchu drogowego od rana prowadzili działania pn. ,,Gimbus” i ,,TAXI”, podczas których kontrolowali autobusy przewożące dzieci do szkoły. Pod lupą mundurowych znalazły się również taksówki – sprawdzane były uprawnienia, zezwolenia i stan techniczny pojazdów.
KMP Zielona Góra -
Jedna noc, dwa uratowane życia
Dzięki zaangażowaniu zielonogórskich policjantów służby kryminalnej, patrolowej i dzielnicowych, a także dzięki świetnej koordynacji działań przez dyżurnego jednostki, w sobotnią noc uratowano życie dwóm mężczyznom.
KMP Zielona Góra -
PAMIĘTAJMY O BEZDOMNYCH I POTRZEBUJĄCYCH !
Minionej nocy temperatury spadły poniżej zera, a takie trudne warunki pogodowe dają się we znaki w szczególności bezdomnym. Zdarzają się także sytuacje, gdy osoby nietrzeźwe nie są w stanie dojść do domu i zasypiają na ulicy, dlatego policjanci robią wszystko, aby zapewnić bezdomnym schronienie przed mrozem.
KMP Zielona Góra -
Działania „Znicz” w powiecie zielonogórskim
Od piątku /28.10/ trwają policyjne działania „ZNICZ”. Już tego dnia dwaj kierujący stracili prawa jazdy za niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominamy o zmianach organizacji ruchu w rejonie cmentarzy i ograniczeniach prędkości, a także przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu.
KMP Zielona Góra -
Znicz 2016: powiat zielonogórski
W okresie Święta Zmarłych w okolicy cmentarzy nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego, a ruchem kierować będą policjanci ruchu drogowego i w pierwszej kolejności należy się stosować do ich poleceń! Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących i osób odwiedzających groby najbliższych.
KMP Zielona Góra -
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych
Jesień to czas, gdy w szczególny sposób trzeba zadbać o bezpieczeństwo dzieci poruszających się w pobliżu dróg. Dlatego zielonogórscy policjanci prowadzą spotkania z dziećmi i przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drodze.
KMP Zielona Góra -
Działania ,,Truck & Bus” zielonogórskiej drogówki
W środę, od samego rana policjanci ruchu drogowego prowadzą działania ,,Truck & Bus” podczas których kontrolują samochody ciężarowe, autobusy i busy pod kątem wykroczeń drogowych. Policjantów w działaniach wspierają funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.
KMP Zielona Góra -
Nie dajmy się oszukać
W poniedziałek na terenie Zielonej Góry usiłowano oszukać trzy osoby metodą ,,na funkcjonariusza CBŚP”. Na szczęście nikt nie dał się okraść i natychmiast poinformowano policję o przestępczych zamiarach oszustów.
KMP Zielona Góra
