Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Posiadał ponad 1 tys. tabletek ecstasy. 25-latek aresztowany na 3 miesiące
Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych, w tym ponad 1000 tabletek ecstasy. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
KMP Zielona Góra -
Komendant podziękował uczniom za ich postawę i odwagę w działaniu
Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinsp. Piotr Fabijański spotkał się z pięciorgiem uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Liceum nr IV aby podziękować za ich postawę i odwagę w działaniu. Młodzi ludzie zatrzymali sprawcę przestępstwa drogowego, blokując swoim samochodem trasę przejazdu nietrzeźwego kierującego.
KMP Zielona Góra -
Kurs samoobrony dla niewidomych i niedowidzących zorganizowany przez policjantów
Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, wspólnie z Urzędem Miasta w Zielonej Górze oraz Polską Akademią JU JITSU zorganizowała kurs samoobrony dla osób niewidomych i niedowidzących, podopiecznych Fundacji „Szansa dla Niewidomych” z oddziałem w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
26 zarzutów za okradanie pacjentów w szpitalu - Skuteczna praca policjantów
Policjanci z Komisariatu I Policji w Zielonej Górze ustalili i zatrzymali mężczyznę, który m.in. okradał pacjentów w szpitalu. Sprawca usłyszał 26 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował go na trzy miesiące. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy.
KMP Zielona Góra -
Klasa policyjna pierwszym krokiem do służby w Policji
Uczniowie pierwszej klasy o profilu policyjno-prawnym w Liceum Ogólnokształcącym w Czerwieńsku złożyli uroczyste ślubowanie. Na apelu obecny był Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze podinsp. Marcin Sapun, który wręczył nowym kadetom pagony klasy mundurowej. Być może wśród tej młodzieży, będą osoby, które za kilka lat zwiążą się z policyjnym mundurem, czuwając nad bezpieczeństwem obywateli.
KMP Zielona Góra -
Policjanci odznaczeni za wieloletnie oddawanie krwi
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymali odznaczenia honorowych dawców krwi z rąk Wojewody Lubuskiego oraz prezesa Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród nagrodzonych jest funkcjonariusz, który dotychczas oddał ponad 18 litrów krwi.
KMP Zielona Góra -
Bezkonkurencyjna w stylu grzbietowym – dwa złota i brąz zielonogórskiej policjantki
Sierż. szt. Agnieszka Jabłonka z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze na basenie czuje się jak ryba w wodzie. Z ostatnich Ogólnopolskich Zawodów Służb Mundurowych w Pływaniu, które niedawno odbyły się w Warszawie przywiozła aż trzy medale. Dwukrotnie była najlepsza w stylu grzbietowym, a w stylu dowolnym udało jej się zdobyć brązowy medal. Swoją przygodę z pływaniem zaczęła już w dzieciństwie, którą kontynuuje do dziś, również jako instruktor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
KMP Zielona Góra -
Zielonogórscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wprowadzającą do obrotu narkotyki
Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową pod nadzorem Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze prowadzą sprawę dotyczącą wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Przy udziale Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Gorzowie Wlkp. , Nieetatowej Grupy Realizacyjnej i Wydziału Kryminalnego KMP w Zielonej Górze, do sprawy zatrzymanych zostało 5 osób. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował tymczasowo wszystkie osoby na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Oszukiwał "na wnuczka". Został zatrzymany przez policjantów
Zielonogórscy kryminalni ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę zamieszanego w co najmniej kilka oszustw metodą „na wnuczka”. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Poznania. Przyznał się także do innych oszustw na terenie kraju. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował go na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Oszukał swoją firmę na prawie pół miliona złotych
Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który oszukał firmę w której pracował na prawie pół miliona złotych. Wykorzystując swoje stanowisko i możliwości mężczyzna postanowił sobie „dorobić” oszukując swojego pracodawcę.
KMP Zielona Góra -
Pomóżmy bezdomnym przetrwać trudny czas
Zbliża się okres zimowy, który jest czasem szczególnie trudnym dla osób bezdomnych i potrzebujących. Jednak już teraz, szczególnie w nocy, temperatury są bardzo niskie, a takie trudne warunki pogodowe mogą być niebezpieczne dla osób, które nie mają odpowiedniego schronienia. Zielonogórscy policjanci regularnie sprawdzają miejsca, w których przebywają bezdomni, aby upewnić się, że warunki w jakich mieszkają, nie zagrażają ich życiu.
KMP Zielona Góra -
Zielonogórscy policjanci promowali swój zawód wśród młodzieży
W komisariacie Policji w Sulechowie odbyło się spotkanie promujące zawód policjanta jako alternatywę dla młodych ludzi. Policjanci opowiadali o swojej ciekawej i pełnej wyzwań pracy, ale także stabilnych warunkach zatrudnienia i możliwościach rozwoju.
KMP Zielona Góra -
Szybkie działanie policjantów i zarzuty za kilkanaście włamań
Policjanci z komisariatu II w Zielonej Górze dzięki ogromnemu doświadczeniu i wiedzy zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem w niecałe dwie godziny po zdarzeniu. Okazało się, że mężczyzna ten ma na swoim koncie także kilkanaście innych podobnych czynów. Łączna suma strat przez niego spowodowanych to co najmniej 6500 zł.
KMP Zielona Góra -
Chciał skoczyć z komina. Policjanci nie dopuścili do tragedii
Policjantem jest się nawet w czasie wolnym, co udowodnili dwaj zielonogórscy policjanci, którzy w czasie wolnym od służby bez wahania wsparli działania kolegów będących w służbie. Dzięki ich zaangażowaniu i szybkości działania desperat, który próbował popełnić samobójstwo został zatrzymany i trafił pod opiekę lekarzy.
KMP Zielona Góra -
Ćwiczenia służb w Areszcie Śledczym
Zielonogórscy policjanci brali udział w ćwiczeniach sztabowych na terenie Aresztu Śledczego w Zielonej Górze z użyciem sił własnych oraz sił pozapolicyjnych - funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Działania dotyczyły sytuacji kryzysowej w areszcie śledczym.
KMP Zielona Góra -
Ustaleni i zatrzymani za porwanie oraz uszkodzenie ciała mężczyzny
Zielonogórscy policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mają związek z pozbawieniem wolności oraz uszkodzeniem ciała 51-letniego mężczyzny. Prowadzone postępowanie ustali udział poszczególnych osób w zdarzeniu, w wyniku którego pokrzywdzony stracił palec u nogi.
KMP Zielona Góra -
Uciekał, taranując policyjny radiowóz. Zatrzymany i aresztowany
Zielonogórscy policjanci przedstawili zarzuty mężczyźnie, który nie zatrzymał się kontroli drogowej. 27-latek uciekając przed policjantami, zajeżdżał im drogę, a próbując ominąć policyjną blokadę staranował radiowóz. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Zatrzymany za kradzieże w szpitalu
Policjanci z I Komisariatu Policji w Zielonej Górze zatrzymali w ubiegły piątek 34-latka., który ukradł portfele z dokumentami i pieniędzmi pacjentom zielonogórskiego szpitala. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, prokurator oddał go pod policyjny dozór.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zapobiegli utracie 50 tysięcy złotych – podziękowania od bliskich
Zielonogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego dzięki informacji od pracowników banku i swojej determinacji zapobiegli oszustwu oraz przekazaniu przez zielonogórzankę 50.000 zł. przestępcom. Dzisiaj, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze podinsp. Marcin Sapun odebrał w imieniu policjantów podziękowania od córki niedoszłej ofiary.
KMP Zielona Góra -
Zatrzymany recydywista przyznał się do kradzieży ośmiu samochodów
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymali w ubiegłym tygodniu 25-latka, który przyznał się do kradzieży ośmiu samochodów marki Volkswagen Golf na terenie Zielonej Góry i Sulechowa. Mężczyzna był wcześniej karany za kradzieże samochodów, za które odbywał karę więzienia.
KMP Zielona Góra
