Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Czujność pracowników poczty i determinacja policjantów uratowały oszczędności seniorki
Dzięki czujności pracowników jednego z urzędów pocztowych, pewna starsza zielonogórzanka uniknęła utraty dużej sumy pieniędzy - pracownica podejrzewając próbę oszustwa powiadomiła Policję. Po interwencji policjantów, kobieta zrezygnowała z przelania swoich oszczędności na konto nieznanej jej osoby podającej się za policjanta. Dwa miesiące wcześniej, w tej samej placówce pocztowej doszło do podobnej sytuacji.
KMP Zielona Góra -
By stawać się bardziej doskonałym w służbie społeczeństwu - policyjne ćwiczenia sztabowe
Zielonogórscy policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach sztabowych na terenie zielonogórskiej elektrociepłowni. Scenariusz tego przedsięwzięcia zakładał atak napastników na to strategiczne dla miasta przedsiębiorstwo. W tego rodzaju zdarzeniach, gdy liczy się ludzkie życie, szybkość i profesjonalizm działań ratowniczych ma kluczowe znaczenie. W ćwiczeniach oprócz policjantów brali udział funkcjonariusze straży pożarnej oraz pracownicy Elektrociepłowni Spółka Akcyjna w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Życie kobiety było zagrożone. Uratowana dzięki profesjonalizmowi dyżurnych
„…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli…”- zielonogórscy policjanci po raz kolejny udowodnili, że rota ślubowania towarzyszy im w służbie każdego dnia. Dyżurny jednostki - młodszy aspirant Przemysław Dudzik wraz ze swoim zastępcą aspirantem Pawłem Pępkowskim dzięki szybkiej reakcji, zaangażowaniu i właściwej koordynacji służb uratowali życie młodej kobiety.
KMP Zielona Góra -
Mała pomoc o dużym znaczeniu. Policjanci otrzymali podziękowania od kierowcy
„Zawsze marzyłem o takiej Polskiej Policji służącej ludziom” – to słowa mieszkańca, który na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze złożył podziękowania policjantom za zainteresowanie w trudnej sytuacji. Dzięki reakcji funkcjonariuszy, mężczyzna poczuł się lepiej i bezpiecznie dotarł do domu.
KMP Zielona Góra -
Gdy dochodzi do katastrofy lotniczej liczą się sekundy - ćwiczenia sztabowe służb ratowniczych
Na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze - Przylepie odbyły się ćwiczenia z udziałem policjantów, strażaków, ratowników medycznych oraz służb lotniska. Celem takich cyklicznie powtarzanych przedsięwzięć szkoleniowych jest doskonalenie koordynacji służb i działań ratowniczych. Tym razem scenariuszem ćwiczeń była katastrofa lotnicza – w tego rodzaju zdarzeniach, gdy liczy się ludzkie życie, szybkość i profesjonalizm działań ratowniczych ma kluczowe znaczenie.
KMP Zielona Góra -
Ares – funkcjonariusz "na czterech łapach" melduje się do służby
Ares - dwuletni owczarek niemiecki, który od września jest nowym członkiem Zespołu Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Ares jest psem patrolowo - tropiącym, który obecnie pod okiem doświadczonego przewodnika przechodzi szkolenie.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczny wypadek uchwyciła kamera monitoringu. Zawsze zatrzymuj się na czerwonym świetle!
O tym jak ważne jest przestrzeganie przepisów i stosowanie się do sygnalizacji świetlnej przekonał się 62-letni kierujący alfą romeo, który w Zielonej Górze zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z audi. Na szczęście w tym groźnie wyglądającym wypadku nikt nie zginął.
KMP Zielona Góra -
Uwaga na fałszywe sms-y! Nie klikaj w podejrzane linki – tak oszuści okradają konta bankowe
Zielonogórscy policjanci zostali powiadomieni o kolejnej kradzieży z konta bankowego mieszkanki naszego miasta. Zielonogórzanka otrzymała sms o rzekomej niedopłacie za energię. Ostrzegamy: nigdy nie wolno klikać w podejrzane linki i logować się do konta bankowego na nieoryginalnej i sprawdzonej stronie banku.
KMP Zielona Góra -
Kandydaci do Policji sprawdzili swoje umiejętności na torze przeszkód
Kilkunastu kandydatów do służby w Policji sprawdzało swoje umiejętności na torze przeszkód. Tor, który jest jednym z etapów w procesie rekrutacji jest co prawa wymagający, ale dla wielu uczestników nie stanowił żadnego problemu. Zajęcia organizowane na hali akrobatycznej przy ulicy Urszuli 22 w Zielonej Górze cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem!
KMP Zielona Góra -
Policjanci wsparli charytatywną zbiórkę dla chorego Bartosza
Zielonogórscy i sulechowscy policjanci uczestniczyli w festynie charytatywnym, podczas którego zbierano fundusze na leczenie Bartosza Najdka, chłopca cierpiącego na poważną, nieuleczalną chorobę genetyczną. Policjanci zorganizowali stoisko prewencyjne, pokaz policyjnego sprzętu oraz radiowozów i motocykli. Sami też wsparli zbiórkę wrzucając pieniądze do puszek.
KMP Zielona Góra -
Kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o próbę kradzieży katalizatora
Dzięki reakcji świadka oraz szybkiemu działaniu kryminalnych z II komisariatu w Zielonej Górze zatrzymano na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o próbę kradzieży katalizatora. Obaj usłyszeli już zarzuty.
KMP Zielona Góra -
Policyjna para zatrzymała pijanego kierującego
Po raz kolejny policjanci udowodnili, że także po służbie skutecznie reagują na łamanie prawa i zapewniają bezpieczeństwo. Dwoje funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w różnych jednostkach, a prywatnie są parą, podczas swojego wolnego czasu zatrzymało w Głoskowie (powiat piaseczyński) nietrzeźwego kierującego, który miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.
KMP Zielona Góra -
Nietypowy finał interwencji związanej z ratowaniem życia. Policjanci zabezpieczyli ponad ćwierć kilograma narkotyków
Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim pojechali na interwencję, aby uratować młodego człowieka, który chciał targnąć się na swoje życie, a wrócili z workiem pełnym różnych narkotyków – amfetaminy, marihuany i metamfetaminy. Zabezpieczono łącznie ponad ćwierć kilograma substancji odurzających, których wartość czarnorynkowa to ponad 12 tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra -
Pies do zadań specjalnych - Lara żegna się ze służbą
W tym miesiącu Lara - pies patrolowo-tropiący, pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odeszła na emeryturę. Zamieszkała ze swoim przewodnikiem młodszym aspirantem Marcinem Siekanowiczem, któremu była wyjątkowo oddana od początku ich wspólnej służby w 2017 roku.
KMP Zielona Góra -
Bądźmy czujni w internecie - tam również możemy paść ofiarą oszustwa
Z roku na rok coraz częściej i więcej kupujemy w Internecie. Zakupy czy sprzedaż internetowa są dobrym sposobem nie tylko na zaoszczędzenie pieniędzy, a także zdobycie tego, na co mamy ochotę bez wychodzenia z domu lub też pozbycie się zbędnych przedmiotów. Pamiętajmy jednak, że decydując się na takie transakcje przez internet, musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo, aby uniknąć przykrych niespodzianek.
KMP Zielona Góra -
W podziękowaniu za obywatelską postawę – pracownice Poczty Polskiej zapobiegły oszustwu „na policjanta”
Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze, młodszy inspektor Maciej Sipek podziękował pracownikom Poczty Polskiej za czujność, dzięki której pewna seniorka nie straciła oszczędności życia – kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pracownice podejrzewając próbę oszustwa powiadomiły o wszystkim zielonogórskich policjantów
KMP Zielona Góra -
103 kilometry… biegiem – zielonogórscy policjanci ukończyli VII ultra maraton „Nowe Granice”
W sobotę (25 września) na trasę VII ultra maratonu „Nowe Granice” obok innych miłośników biegania wyruszyli również trzej zielonogórscy policjanci. Ten wyjątkowo trudny bieg organizowany jest od 7 lat trasą biegnącą granicami Zielonej Góry, która w 2015 została powiększona o miejscowości gminy – zostając jednym z największych terytorialnie miast w Polsce. Trasa ultra maratonu to ponad 103 km w niejednokrotnie trudnych warunkach - w tym roku na szczęście pogoda sprzyjała biegaczom.
KMP Zielona Góra -
Kandydaci do Policji sprawdzili swoje umiejętności pod okiem instruktorów
Kandydaci przygotowujący się do rekrutacji do służby w Policji mogli pod okiem policyjnych instruktorów sprawdzić swoje przygotowanie do testu sprawności fizycznej. Ćwiczyli oni z pełnym zaangażowaniem, a instruktorzy korygowali błędy i podpowiadali jak technicznie pokonać każdą z przeszkód.
KMP Zielona Góra -
Narazili Skarb Państwa na utratę prawie 24 milionów złotych. Przestępcy zatrzymani przez policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas prowadzonych działań zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 36 lat, mieszkańców Zielonej Góry, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. W wyniku ich działalności Skarb Państwa mógł stracić prawie 24 miliony złotych z tytułu niezapłaconej akcyzy.
KMP Zielona Góra -
Tony na drodze, promile we krwi. Ciężarówka zablokowała ruch na kilkanaście godzin
We wtorek około godziny 15, na drodze ekspresowej numer 3 doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego krajowa „trójka” na odcinku pomiędzy Sulechowem, a Zieloną Górą była zablokowana przez kilkanaście godzin. Za kierownicą siedział 55-letni nietrzeźwy kierujący.
KMP Zielona Góra

