Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Areszt za znęcanie nad dzieckiem
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali Pawła B., który złamał nóżkę swojej 3 tygodniowej córeczce. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.
-
Uważajmy na drogach
W minioną sobotę, na skrzyżowaniu ulic Dąbrówki i Łużyckiej doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Przyczyną zdarzenia było nierespektowanie sygnalizacji świetlnej.
-
Zderzył się z koparką
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło wczoraj w Zawadzie. Kierujący audi zderzył się z koparką. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.
-
Uderzył kierowcę w twarz
Policjanci służby patrolowej zatrzymali młodego mężczyznę, który uderzył w twarz kierowcę autobusu, gdy ten zwrócił mu uwagę. Powodem agresji pasażera okazała się prośba o założeniu psu kagańca.
-
Pomagając innym ryzykujesz własnym zdrowiem
W miniony piątek późnym wieczorem zielonogórscy policjanci zostali wezwani na interwencję do mieszkania przy ul.Ruczajowej w Zielonej Górze, gdzie pijany pacjent zaatakował lekarza pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został odwieziony do Izby Wytrzeźwień.
-
Włamali się do piwnicy
W wyniku działań operacyjnych prowadzonych przez policjantów z komisariatu I w Zielonej Górze i komisariatu w Sulechowie, zatrzymali zostali trzej sprawcy włamania do piwnicy. Włamywacze trafili do policyjnej izby zatrzymań.
-
Uczmy dzieci zasad bezpieczeństwa
Przywilejem dzieciństwa jest zabawa, ale my dorośli musimy zrobić wszystko żeby ta zabawa była bezpieczna. Pamiętajmy, że dziecku zasady bezpieczeństwa trzeba powtarzać wielokrotnie i uczyć je również przez własny przykład.
-
Włamywacz zatrzymany
Policjanci z Sulechowa w wyniku działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę, który w nocy z 30 na 31 października włamał się do pomieszczenia gospodarczego, z którego ukradł 4 koła wartości 500 złotych. W trakcie czynności procesowych policjanci ustalili, że ten sam sprawca dokonał jeszcze 12 innych włamań.
-
Chciał „naprawić” uszkodzoną szlifierkę
Pewien mieszkaniec Głogowa postanowił „naprawić” uszkodzoną przez siebie w miejscu pracy szlifierkę. W tym celu wybrał się do jednego z zielonogórskich marketów budowlanych, gdzie postanowił ukraść taką samą. Realizację planu uniemożliwili mu pracownicy ochrony.
-
Zatrzymany z kradzionym samochodem
Dzielnicowi z komisariatu Policji w Sulechowie podczas prowadzonych działań przeciwko kradzieżom samochodów, zatrzymali mężczyznę, który przewoził demontowany samochód marki VW Transporter. Jak się okazało, pojazd został skradziony na terenie Niemiec.
-
Działania "ZNICZ 2012"
W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, zielonogórscy policjanci po raz kolejny organizują akcję „Znicz” i będą dbać o nasze bezpieczeństwo w tych dniach. Codziennie nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób odwiedzających groby najbliższych będzie czuwało kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego, służb patrolowych i kryminalnych.
-
Rozmawiali o bezpieczeństwie
Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta Zielona Góra.
-
Dni Otwarte KMP w Zielonej Górze
Zielonogórscy policjanci po raz kolejny zorganizowali „Dni Otwarte” komendy. Tym razem zaprosili do jednostki uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
-
Ukradł rower…przez pomyłkę
Policjanci z I Komisariatu Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który ukradł wyczynowy rower górski sprzed sklepu rowerowego w Zielonej Górze. Rower marki GIANT wartości 8500 złotych jako prototypowy model miał być reklamą w sklepie.
-
Nieletnie zatrzymane za kradzież
Zielonogórscy policjanci zatrzymali wczoraj dwie nieletnie, które w jednym z zielonogórskich supermarketów ukradły kosmetyki warte ponad 230 złotych. Towar został odzyskany, a materiały z postępowania trafią do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.
-
„Bezpieczny powrót ze szkoły”
W dniu 20 października policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze brali udział w imprezie dla dzieci pod nazwą „Bezpieczny powrót ze szkoły”, która odbyła się w markecie „Tesco” w Zielonej Górze przy ul. Energetyków.
-
Pijany wandal zatrzymany
W miniony weekend zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wskoczył na maskę samochodu i zniszczył karoserię oraz dach. Pijany wandal zatrzymywał również inne samochody, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.
-
Czujny sąsiad najlepszą ochroną
W miniony weekend sulechowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanym mężczyźnie kręcącym się na osiedlu domów jednorodzinnych. Patrol wysłany na miejsce zastał tam mężczyznę, który kilkadziesiąt minut wcześniej ukradł rower z garażu jednego z domów.
-
Kiedy włączyć światła przeciwmgłowe?
Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących aktualnie na drogach. Utrzymujące się mgły znacznie utrudniają jazdę po drogach powiatu zielonogórskiego. Pamiętajmy także o zgodnym z przepisami stosowaniu świateł przeciwmgłowych.
-
Weekend zakończyli w policyjnym areszcie
Policjanci z Sulechowa zatrzymali podczas minionego weekendu dwóch młodych mężczyzn, którzy pobili 23-latka. Jeden ze sprawców znieważył także policjantów i próbował pobić jednego z nich. Obaj sprawcy trafili do policyjnej izby zatrzymań.