Czwarty w Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych

Data publikacji 03.12.2013

Dzielnicowy asp. Bartłomiej Malinowski z Komendy Powiatowej Policji w Żarach pokonał około 8000 dzielnicowych z całej Polski i zajął IV miejsce w VI Finale Ogólnopolskich  Zawodów Policjantów Dzielnicowych  ,,Dzielnicowy Roku” w Katowicach.

W dniach 26-27 listopada 2013 w Szkole Policji w Katowicach odbył się VI Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy Roku”.
Zawody objęte były honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, a ich celem było poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych dzielnicowego oraz wyróżnienie rangi dzielnicowego.

O miano najlepszego dzielnicowego kraju rywalizowało 34 dzielnicowych, po dwóch z każdego garnizonu, wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych , a następnie wojewódzkich. Nasze województwo reprezentował asp. Bartłomiej Malinowski z Komendy Powiatowej Policji w Żarach oraz st. asp. Adam Tomaśko z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.
Dzielnicowy z Żar asp. Bartłomiej Malinowski pokonał około 8000 dzielnicowych i zajął IV miejsce w Polsce. Jak mówi: ,, poziom zawodów był bardzo wysoki, dzielnicowym jestem już ponad 10 lat, moja dzielnica obejmuje  ok. 8000 mieszkańców, wiedzę nabywałem systematycznie podczas całej mojej służby, a jaka jest recepta na sukces? Myślę , że przede wszystkim szacunek do każdego człowieka oraz chęć pomocy ’’. Warto wspomnieć, że nie jest to jedyny sukces jaki osiągnął , 10 listopada 2013r wspólnie z przyjaciółmi z klubu karate ,,Kontra” zajął III miejsce w Pucharze Polski w drużynowym turnieju karate tradycyjnym w Pruszkowie.

Aby zdobyć tytuł ,, Dzielnicowego Roku” , policjanci musieli uzyskać jak najwięcej punktów w każdej z trzech konkurencji. W pierwszym dniu zawodów uczestnicy rozwiązywali test wiedzy policyjnej składający się z 80 pytań oraz zmagali się z zadaniem dotyczącym obsługi interesanta, była to symulacja. W drugim dniu po analizie wypełnionego dokumentu , należało wskazać błędy formalne i merytoryczne.

I miejsce zdobył sierż.Jakub Skrzypiec reprezentujący Komendę Wojewódzką w Szczecinie, II miejsce asp. Robert Klima z KWP w Krakowie, III miejsce sierż. szt. Maciej Kuźma również z KWP Kraków.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom  i życzymy dalszych sukcesów !

Źródło : Szkoła Policji w Katowicach