„Jarmark Michała” przed nami - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

„Jarmark Michała” przed nami

Data publikacji 12.09.2014

W piątek /12 września/ rozpoczyna się w Żaganiu Jarmark Michała. W czasie trzech dni w mieście odbędzie się wiele imprez kulturalnych, sportowych i handlowych. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób przyjezdnych czuwać będą policjanci, strażnicy miejscy, żandarmeria wojskowa i służba porządkowa.

W dniach 12-14 września tego roku w Żaganiu odbędzie się coroczny jarmark Michała. W tym roku, ze względu na remont Placu Słowiańskiego, zmieniła się lokalizacja ten imprezy. Jarmark Michała odbędzie się na Placu gen. Maczka. Oprócz  koncertów, występów i pokazów, odbędą się imprezy sportowe. Na Jarmark Michała przyjadą również kupcy z różnych rejonów Polski. Nad bezpieczeństwem uczestników Jarmarku Michała czuwać będzie przez trzy dni prawie 100 policjantów, oraz strażnicy miejscy, funkcjonariusze żandarmerii wojskowej, oraz  służba ochrony. Policyjne  patrole będą dbały o ład, porządek publiczny i spokój w mieście oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 

W związku z organizacją Jarmarku Michała w Żaganiu w dniach od 11 do 15 września  zostaną wprowadzone ograniczenia w organizacji ruchu na terenie centralnej części miasta. Utrudnienia będą polegały na zamknięciu dla ruchu kołowego:

 •          ul. Jana Pawła II (na odcinku od nr 16 do skrzyżowania z ul. Świętej Cecylii), jednocześnie zostanie wyznaczony objazd ulicami Wojska Polskiego i X-lecia  
 •          ul. Pomorskiej (na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do ul. Keplera),

Powyższe ograniczenie w ruchu kołowym nie będzie dotyczyło mieszkańców ul. Jana Pawła II i ul. Pomorskiej na wyłączonym z ruchu odcinku oraz mieszkańców kamienic ul. Keplera od nr 38 do nr 47.

 •          ul. Keplera (na odcinku od Rynku do skrzyżowania z ul. Długą), ograniczenie to nie będzie dotyczyło mieszkańców ul. Keplera i ul. Rynek na wyłączanym odcinku oraz Taxi
 •          ul. Bracka (na odcinku od skrzyżowania z ul. Keplera do skrzyżowania z ul. Długą),
 •          Rynek jego północna i wschodnia część
 •          Zamknięty zostanie parking na ul. Jana II Sobieskiego,
 •          Dodatkowo zamknięty zostanie postój taxi przy Rynku i przeniesiony na ul. Keplera.

 

W czasie Jarmarku Michała na ulicach Żagania, szczególnie w miejscach koncertów, stoisk handlowych, będą setki osób. W związku z tym prosimy zwracać uwagę na swoje torebki, saszetki, portfele i telefony komórkowe.  Apelujemy również do właścicieli sklepów i stoisk, aby zamykali zaplecza obiektów handlowych i drzwi samochodów dostawczych. Złodzieje mogą wykorzystać fakt zaabsorbowania ekspedientów i z zaplecza lub z samochodu dostawczego ukraść pieniądze, dokumenty oraz inne cenny rzeczy.

 

 Pamiętajmy o kilku zasadach , które mogą uchronić przed kradzieżą kieszonkową!

 • Panowie powinni nosić  portfel w zamkniętej  kieszeni wewnętrznej kurtki, płaszcza, bluzy
 • Panie  powinny nosić torebkę zamkniętą, przed sobą aby ją widzieć – w tłoku najlepiej trzymać ją pod pachą
 • Zabierajmy ze sobą tylko tyle pieniędzy ile potrzebujemy
 • Powinniśmy być szczególnie czujni, gdy znajdziemy się w miejscach mocno zatłoczonych.
 •  

  źródło: podinsp. Sylwia Woroniec

  KPP Żagań

  • „Jarmark Michała” przed nami