Kradzieże paliwa, fałszywe tablice i narkotyki. Sprawa 18-latka trafiła do sądu
Skuteczna praca policjantów z Komisariatu Policji w Gubinie i zgromadzony przez nich materiał dowodowy pozwoliły na skierowanie do sądu aktu oskarżenia przeciwko 18-latkowi. Mężczyźnie zarzuca się między innymi kradzieże, posiadanie narkotyków i paserstwo. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Sprawa, nad którą pracowali gubińscy śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, znalazła finał w sądzie. Dzięki zabezpieczonym śladom, analizie zebranego materiału, oraz współpracy z innymi wydziałami, policjanci zgromadzili dowody, które pozwoliły przedstawić 18-latkowi zarzuty, a następnie skierować akt oskarżenia.
Mężczyźnie zarzuca się, że prowadząc pojazdy różnych marek, kilkukrotnie używał tablic rejestracyjnych pochodzących od innych aut, wielokrotnie dokonywał kradzieży paliwa na stacjach paliw na terenie miasta i gminy Gubin na łączną kwotę blisko 4300 złotych, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, posiadał amfetaminę i metamfetaminę oraz nabył lub przyjął pochodzącego z kradzieży Mercedesa Sprinter o wartości 14 000 złotych.
Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 18-latka zdecyduje teraz Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim.
komisarz Justyna Kulka
Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.32 MB)
