Aktualności

Pijana kierująca Audi zatrzymana przez policjantów na granicy – 36-latka miała 1,5 promila

Data publikacji 11.05.2026

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miała kierująca Audi, która została zatrzymana na punkcie granicznym w Gubinie. Jej dalszą jazdę udaremnili policjanci Oddziału Prewencji Policji z Bydgoszczy. 36-letnia kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

W nocy z piątku na sobotę (8/9 maja) funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Bydgoszczy II Kompanii Toruń i Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze – Babimoście, pełniąc służbę na polsko-niemieckiej granicy w Gubinie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą Audi. Podczas rozmowy policjanci zwrócili uwagę na jej zachowanie oraz mowę, które wskazywały, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 36-latka została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy, a auto, którym kierowała zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu. Podczas przesłuchania usłyszała zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat trzech, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na wskazany przez sąd cel. Dodatkowo w takich przypadkach sąd orzeka przepadek pojazdu lub jego równowartość.

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony