Aktualności

Złamali sądowy zakaz - zatrzymali ich policjanci

Data publikacji 01.09.2025

Świebodzińscy funkcjonariusze zatrzymali w czwartek (28 sierpnia) dwóch kierujących z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. 39-latkowi, który jechał osobowym oplem, grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzekany jest przez sąd w związku z poważnymi naruszeniami przepisów ruchu drogowego. Może on być orzeczony, kiedy osoba kieruje bez uprawnień, ale także w przypadku kierowania pod wpływem alkoholu, stworzenia poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lub poruszaniu się pojazdem pomimo cofniętych uprawień. Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych stosowany jest w bardzo poważnych przypadkach lub przy ignorowaniu wyroków zakazujących czasowo prowadzenia.

Świebodzińscy policjanci ruchu drogowego w czwartek (28 sierpnia) zatrzymali dwóch kierujących, którzy posiadają dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oba wydane przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie. Pierwszym był 39-latek, który kierował pojazdem marki Opel pomimo orzeczonego zakazu. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysokie grzywny. Drugi z zatrzymanych to 40-latek, który kierował motorowerem pomimo orzeczenia dożywotniego zakazu.

 

starszy aspirant Marcin Ruciński
Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Powrót na górę strony