Aktualności

Policyjny dron w akcji - bezpieczeństwo na drogach zapewniamy także z powietrza

Data publikacji 31.03.2025

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego chcąc zapewnić jak największe bezpieczeństwo na terenie powiatu krośnieńskiego, zorganizowali w piątek (28 marca) wzmożone działania „Bezpieczny Powiat”, podczas których reagowali na wszelkie wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. By jeszcze skuteczniej przeciwdziałać nieodpowiedzialnym zachowaniom na drodze, w akcji wspierał ich policyjny dron oraz nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Ograniczenie ilości zdarzeń na terenie powiatu krośnieńskiego, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród użytkowników dróg, jak również wyrobienie u kierujących pojazdami przeświadczenia o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, to główne cele działań „Bezpieczny Powiat” przeprowadzonych w piątek (28 marca ). W akcji wspomagali ich koledzy z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator kontrolowali prędkość z jaką kierujący przemieszczają się po drodze krajowej K-32. Już w pierwszych godzinach trwania działań, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem, który jechał z prędkością 114 kilometrów na godzinę. Jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania i był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Na wideorejestrator wpadł również kierowca volkswagena, który za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 55 kilometrów na godzinę stracił prawo jazdy, otrzymał 1500 złotych mandatu karnego i 11 punktów karnych. 

Zachowanie kierowców i respektowanie przez nich znaków oraz sygnałów drogowych monitorowane było również z powietrza. Tu doskonale sprawdził się policyjny dron obsługiwany przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Informacja o ujawnionych nieprawidłowościach przekazywana była do będących w pobliżu patroli, którzy wyciągali konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców.

Efektem przeprowadzonych w piątek działań było ujawnienie przez funkcjonariuszy ponad 60 wykroczeń drogowych, wśród których znalazł się kierujący bez uprawnień, po spożyciu alkoholu, na zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz kierujący przekraczający prędkość o 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Urządzenia do kontrolowania drona
  • Nieoznakowany radiowóz
  • Policjanci w trakcie kontroli
  • Policjanci w trakcie kontroli drogowej
  • Zatrzymany mężczyzna w samochodzie
  • Policjantka wypisuje mandat

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.03 MB)

Powrót na górę strony