Aktualności

Noga z gazu! Kierujący stracił „prawko” za jazdą 120 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 10.07.2024

Prawo jazdy zatrzymane na trzy miesiące, wysoki mandat i punkty karne, to konsekwencje zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym. Jak uciążliwa jest to kara o czym przekonał się o tym 59-latek, który w Dąbiu, jadąc volkswagenem przekroczył prędkość o 70 km/h. Kierowcy, noga z gazu!

Nadmierna prędkość, to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków. Dlatego też policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy, chcąc zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, a tym samym ograniczyć liczbę zdarzeń, usytuowani są miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania tego przepisu. W niedzielę (7 lipca) policjanci kontrolowali zachowanie kierowców w miejscowości Dąbie. W pewnym momencie zauważyli zbliżający się w ich kierunku pojazd, któremu zmierzyli prędkość. Mężczyzna jadąc volkswagenem jechał o 70 km/h szybciej niż powinien. Za popełnione wykroczenie drogowe 59-letni kierowca volkswagena otrzymał 2 tysiące złotych i 14 punktów karnych. Nadto mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność, a także zdjęcie nogi z gazu. Nadmierna prędkość w połączeniu z ostrym, oślepiającym słońcem może przyczynić się do nieprzewidzianych i niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

komisarz Justyna Kulka
Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony