Aktualności

Pijany kierujący ciężarówką wjechał w ogrodzenie i budynek – został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Data publikacji 10.07.2024

Kara do trzech lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 55-letniemu obywatelowi Serbii. Nietrzeźwy mężczyzna kierując ciężarówką wjechał w budynek i ogrodzenie. Kierujący za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem. Funkcjonariusze apelują: „Kierowco zachowaj trzeźwy umysł!”

W sobotę (6 lipca) około godziny 7 dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Nowym Miasteczku, gdzie kierujący miał wjechać w ogrodzenie. Na miejsce szybko pojechali policjanci wydziału ruchu drogowego. Okazało się, że do zdarzenia doszło w nocy, a kierujący oddalił się z miejsca. Funkcjonariusze opatrolowali przyległy teren i nieopodal zauważyli pojazd ciężarowy z naczepą, którego kierujący naprawia uszkodzoną oponę. Stróże prawa od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że obywatel Serbii najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego nie opanował pojazdu. Swoją jazdę zakończył dopiero wtedy, gdy wjechał w ogrodzenie, a następnie w budynek firmy w Nowym Miasteczku. Mężczyzna został zatrzymany i pobrano mu krew do dalszych badań. Kierujący został przesłuchany i usłyszał zarzut. 55-latek przyznał się do winy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna na rzecz Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. O jego losie zadecyduje sąd.

Ta sytuacja pokazuje jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

 

aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

 

Powrót na górę strony