Aktualności

Razem możemy bardzo wiele. Pomóżmy Laurce, córeczce zielonogórskiego policjanta

Data publikacji 09.07.2024

Laura jest córeczką zielonogórskiego policjanta sierżanta Marcina Wolniewicza, który pełni służbę Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. Dziewczynka ma teraz dwa latka, w ubiegłym roku zdiagnozowano u niej bardzo ciężką chorobę – Zespół Retta. Terapia, która może zahamować rozwój choroby nie jest refundowana, a miesięczna dawka leku kosztuje 40 000 dolarów. Pomóżmy małej Laurze się rozwijać i zawalczyć o lepszą przyszłość. Możecie wspomóc prowadzoną zbiórkę lub przekazać 1,5% swojego podatku.

Dla każdego rodzica choroba dziecka to bardzo trudne wyzwanie – szczególnie kiedy choroba jest nieuleczalna i wymaga stałej terapii oraz rehabilitacji. Dziecko mierzyć się będzie ze swoim schorzeniem całe życie, co dla rodziców jest szczególnie ciężkim emocjonalnym obciążeniem i wymaga przeorganizowania życia całej rodziny. Diagnoza, którą w 2023 roku usłyszeli rodzice 2-letniej Laury to był dramatyczny moment w ich życiu. Zespół Retta – choroba „milczących aniołów” to ciężka, postępująca choroba neurorozwojowa o podłożu genetycznym. Niestety nie da się jej wyleczyć. Rozwój choroby można spowolnić podając lek, który jest dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych i nie jest w Polsce refundowany. Terapia przynosi widoczne rezultaty, opóźnia rozwój choroby i daje nadzieję. Dlatego warto ze wszystkich sił wspomóc leczenie Laury. Niestety koszt leczenia to ponad 10.000 dolarów tygodniowo. To koszt butelki syropu specjalnie sprowadzanego zza oceanu.

Laura jest również rehabilitowana 5 razy w tygodniu. Niestety koszt leczenia i rehabilitacji przekracza możliwości finansowe rodziców. Najważniejsze jest również to, że terapii po jej rozpoczęciu nie można przerwać. Dlatego tak istotne jest wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli i pomoc w finansowaniu leczenia małej Laury.  

Tata Laury, sierżant Marcin Wolniewicz służy w Policji od 2019 roku. Był policjantem w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie, a od 2021 roku służy w zielonogórskiej komendzie w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. Jest sumiennym funkcjonariuszem, z prawdziwym zaangażowaniem wykonującym swoją pracę. Jest także lubiany przez koleżanki i kolegów oraz doceniany przez swoich przełożonych. Sierżant Wolniewicz w swojej codziennej służbie pomaga innym – teraz my wszyscy pomóżmy Laurze, aby jej tata mógł chociaż trochę mniej martwić się o jej przyszłość i dalej z równym zaangażowaniem służyć społeczeństwu jako funkcjonariusz Policji.

Pamiętajcie - każda złotówka się liczy! Możemy wesprzeć zbiórkę prowadzoną na: https://www.siepomaga.pl/laura-wolniewicz lub przekazać 1,5% swojego podatku: numer KRS 0000396361, cel szczegółowy: 0508499 Laura.

  • Ogłoszenie
  • Zdjęcie policjanta ojca laury
  • Zdjęcie laury
  • Zdjęcie laury
  • Zdjęcie laury razem z ojcem
  • Laura na ćwiczeniach
Powrót na górę strony