Aktualności

Dzielnicowi zaopiekowali się porzuconymi psami – czworonogi są już bezpieczne

Data publikacji 09.07.2024

Dwa porzucone psy błąkały się po miejscowości Kłodnica. Ich losem zainteresowali się dzielnicowi z Łagowa, którym udało się zdobyć zaufanie czworonogów i później wspólnie z pracownikami urzędu doprowadzić zwierzęta w bezpieczne miejsce. Policjanci szukają właścicieli psów, którym być może one uciekły. Niestety istnieje także możliwość, że zostały one porzucone. Pamiętajmy, że osoby, które nie dają sobie rady z opieką nad zwierzętami mogą przekazać je do specjalnych placówek. Porzucenie ich, nie jest rozwiązaniem!

Dzielnicowi z Łagowa dostali informację od urzędników z tamtejszej Gminy, że w miejscowości Kłodnica znajdują się dwa psy bez opieki. Zwierzęta nie należą do nikogo z mieszkańców, nie wiadomo czy uciekły, czy zostały porzucone. Miały one nikogo do siebie nie dopuszczać i warczeć na ludzi. Policjanci wraz z pracownikami Gminy Łagów udali się na miejsce, gdzie ujawnili zwierzęta. Były one bardzo nieufne i nie chciały do nikogo podejść. Policjanci spokojnie i powoli zdobyli zaufanie psów. W międzyczasie dotarły na miejsce służby, którym je przekazano. Aktualnie Gmina Łagów poszukuje informacji o właścicielach zwierząt – komunikat o czworonogach znajduje się na ich stronie internetowej oraz profilu społecznościowym. Jeżeli nie odnajdą się właściciele, wystąpią z informacją o możliwości ich adopcji. W przypadku jeśli nie znajdą się osoby chętne, zwierzęta będą musiały trafić do schroniska.

Pamiętajmy, że zwierzę to nie zabawka. One także mają uczucia i swoje prawa. Zawsze można znaleźć rozwiązanie, by ich nie porzucać. Jeśli nie jesteśmy w stanie się nimi opiekować, warto przekazać je do schroniska, poszukać w Internecie rodziny zastępczej, czy czasowo poprosić rodzinę lub znajomych, aby się nimi zaopiekowali.

aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

  • policjant przywołuje psy
  • policjant przywołuje psy
  • psy leżą na drodze
Powrót na górę strony