Aktualności

Trzech pijanych kierujących dalej nie pojedzie – policjanci w walce z nietrzeźwymi za kierownicą

Data publikacji 09.07.2024

Policjanci z żagańskiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwy kierowca”, podczas których skontrolowano 314 kierujących. Niestety trzech z nich nie powinno znaleźć się za kierownicą. Rekordzista wydmuchał ponad dwa promile alkoholu, nie miał również uprawnień do kierowania. Skutecznie eliminujemy nieodpowiedzialnych kierowców, którzy sieją zagrożenie na drodze. Piłeś, nie jedź!

W poniedziałek (8 lipca) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu prowadzili działania „Trzeźwy kierowca”. W ciągu całego dnia policjanci skontrolowali łącznie 314 kierujący. Niestety nie wszyscy okazali się trzeźwi. Kontrole stanu trzeźwości ujawniły trzech kierujących, którzy jechali na „podwójnym gazie” - to o trzech za dużo. Podczas działań policjantów w Gozdnicy, niechlubnym rekordzistą okazał się 49-letni kierujący samochodem osobowym marki Citroen, który w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, jak również w trakcie kontroli nie wykonywał poleceń policjantów. Inny patrol drogówki w Bożnowie zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym marki Mercedes. Podczas badania stanu trzeźwości 44-letniego kierującego urządzenie wskazało, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości - miał ponad 1,5 promila alkoholu. Trzecim nieodpowiedzialnym kierowcą zamykającym tą niechlubną listę jest 55-latek kierujący samochodem ciężarowym marki Man, który w podczas kontroli drogowej znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. Wszystkim zostało zatrzymane prawo jazdy, a o wymiarze kary za jazdę pod wpływem alkoholu zdecyduje sąd.
Apelujemy o rozsądek! Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przypominamy, że nie ma taryfy ulgowej dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu może spowodować zadurzenia wzroku i koncentracji. Piłeś, nie jedź!

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • policjantka kontroluje trzeźwość kierowcy
  • policjantka kontroluje trzeźwość kierowcy
  • policjantka stoi przy drodze
Powrót na górę strony