Aktualności

Pasja, realizacja marzeń i pomoc obywatelom – warto zostać jednym z nas!

Data publikacji 07.07.2024

Czy marzy Ci się praca połączona z pasją? Czy chcesz czuć wyjątkowość swojej profesji? Czy lubisz pomagać innym? Czy lubisz wyzwania? Czy chcesz, aby to od Ciebie również zależało bezpieczeństwo społeczeństwa? Jeżeli chcesz z nami pracować - to złóż odpowiednie dokumenty i zostań jednym z nas!

Policjanci całego garnizonu lubuskiego regularnie spotykają się z młodymi ludźmi ze szkół średnich i opowiadają o swoim zawodzie, czyli misji dla społeczeństwa, którą każdy policjant chce wypełnić najlepiej, jak tylko potrafi. Mundurowi również promują służbę w Policji na różnych piknikach i uroczystościach. Na spotkaniach funkcjonariusze zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji. Ten szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym jest przeznaczony dla odpowiedzialnych osób. Złóż odpowiednie dokumenty i sprawdź czy jesteś osobą, która godnie będzie nosić policyjny mundur i chronić obywateli. Tu z pewnością każdy znajdzie miejsce dla siebie wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby realizować nasze główne hasło #POMAGAMYICHRONIMY. Mundurowi cyklicznie prowadzą liczne spotkania, podczas których opowiadają o zawodzie policjanta. Szczegółowo informują zainteresowanych o poszczególnych szczeblach rekrutacji. Omawiają, jakie wymagania muszą spełniać przyszli kandydaci do pracy w Policji oraz czym zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych wydziałach. Dużym zainteresowaniem cieszy się film, przedstawiający policjantów, podczas różnych niebezpiecznych działań służbowych. Zawód policjanta to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli.

Jeżeli jesteś:

obywatelem polskim o nieposzlakowanej opinii,

nie byłeś skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,

korzystasz z pełni praw publicznych,

posiadasz wykształcenie minimum średnie,

masz uregulowany stosunek do służby wojskowej (mężczyźni),

posiadasz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jesteś się podporządkować to służba w szeregach Lubuskiej Policji jest dla Ciebie!

Przygotuj:

dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie;

świadectwa pracy lub służby – (kserokopie-oryginały kandydat przedkłada do wglądu);

książeczkę wojskową (jeżeli kandydat do służby objęty jest ewidencją wojskową) zawierającą wpis potwierdzający odbycie zasadniczej służby wojskowej lub przeniesienie do rezerwy.

 

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz pod numerami telefonów:

47 79 33 270 - Zespół Kadr i Szkolenia  Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli

47 79 11 260, 47 79 11 261, 47 79 11 262 - Zespół do spraw Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Terminy przyjęć do służby w Policji w roku 2024:

- 8 lipca

- 9 Września

- 30 października

- 30 grudnia

Jeśli Ty także chciałbyś wstąpić w szeregi lubuskich stróżów prawa, nie czekaj i złóż odpowiednie dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Policjanci zachęcają również do spróbowania swoich sił na torze przeszkód przygotowującym kandydatów do zdania testu sprawności fizycznej – tor dostępny jest w każdą środę od godziny 12 – 14 w hali akrobatycznej przy ulicy Urszuli w Zielonej Górze. 

 

aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • Policjant na wodzie
  • Policjanci sterują dronem
  • Policjanci na motocyklach służbowych
  • Osoba trzyma broszurę informacyjną
  • Wyposażenie technika kryminalistyki
  • Pobieranie odcisków linii papilarnych
  • Odbicie linii papilarnych na papierze
  • Osoby trzymają broszury informacyjne
Powrót na górę strony