Aktualności

Mając 1,5 promila uszkodził bariery energochłonne i wjechał do rowu. Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci

Data publikacji 04.07.2024

Nowosolscy policjanci zatrzymali 59-letniego kierującego, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie rozbił swój samochód. Swoją brawurową jazdę zakończył dopiero wtedy, gdy wjechał do rowu. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również kary za spowodowanie kolizji - teraz dalsze jego losy są w rękach sądu.

W niedzielę (30 czerwca), gdy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w gminie Kożuchów, natychmiast na miejsce skierował policyjną załogę. Na miejscu funkcjonariusze zastali kierującego citroenem, który wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało mężczyzna wcześniej wjechał w bariery energochłonne, uszkadzając je. Mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i dowód rejestracyjny. 59-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej. W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, kara grzywny na rzecz Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety pomimo wielu apeli Policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy prowadzą pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Efektem końcowym nieprzemyślanego zachowania kierowcy będą poważne konsekwencje karne i finansowe.

Policjanci mając na uwadze wzmożony ruch na drogach i wakacyjne podróże dzieci i młodzieży apelują o zachowanie trzeźwości!


aspirant Justyna Sęczkowska-Sobol

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony