Aktualności

Życie młodej kobiety było w niebezpieczeństwie. Pomoc przyszła w samą porę, dzięki wzorowej współpracy pomiędzy jednostkami Lubuskiej Policji

Data publikacji 03.07.2024

Nie było ani chwili do stracenia po tym, jak dyżurny strzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia młodej kobiety. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ z zebranych informacji wynikało, że kobieta może znajdować się w sytuacji zagrażającej jej życiu. Dlatego policyjne służby na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, ale również policjanci z innych części województwa lubuskiego z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku włącznie, zostały postawione na nogi. Intensywne i skoordynowane działania na terenie kilku powiatów pozwoliły na szczęśliwe odnalezienie zaginionej.

Poszukiwania osób zaginionych, to bardzo ważna część policyjnej służby. W takich przypadkach nie ma czasu i miejsca na najmniejszy błąd, czy chwilę zawahania. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu policjantów udaje się zapobiec wielu tragediom. Równie istotne jest sprawne koordynowanie policyjnych działań, w które bardzo często angażowane są pozostałe służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. W wielu sytuacjach niezbędne jest również działanie o zasięgu transgranicznym. Tutaj kluczową rolę pełni Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb w Świecku, które funkcjonuje specjalnie dla potrzeb skutecznego przekazu informacji pomiędzy służbami z terenu Polski i Niemiec. Właśnie te czynniki okazały się kluczowe, kiedy policjanci ze Strzelec Krajeńskich dostali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która poinformowała, że nie ma kontaktu ze swoją córką. Sytuacja była bardzo poważna, bo z informacji jakie policjanci zebrali wynikało, że kobieta może znajdować się w sytuacji zagrażającej jej życiu. W poszukiwania zaangażowano wszystkie policyjne patrole na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Kryminalni równolegle prowadzili ustalenia dotyczące sytuacji, kiedy zaginiona miałaby się znajdować poza granicami powiatu. W poszukiwania zaangażowano jednostki z pozostałych powiatów województwa lubuskiego z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb w Świecku włącznie. Już około północy kobieta została odnaleziona przez dzielnicowych ze Strzelec Krajeńskich. Trafiła pod opiekę służb medycznych.   

 

starszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Powrót na górę strony