Aktualności

Przewoziła dwójkę dzieci na skuterze – niebezpieczną jazdę przerwali policjanci

Data publikacji 24.06.2024

Policjanci ruchu drogowego z Międzyrzecza podjęli interwencję, która miała na celu zapobieżenie potencjalnej tragedii na drodze. Podczas patrolu zatrzymali do kontroli drogowej 32-letnią kobietę, która przewoziła dzieci na motorowerze w sposób rażąco niezgodny z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.

W czwartkowe popołudnie (20 czerwca) funkcjonariusze patrolujący jedną z głównych dróg w Międzyrzeczu zauważyli motorower, który wydał im się przeładowany. Na motorowerze, który zgodnie z konstrukcją jest przeznaczony do przewozu maksymalnie dwóch osób, znajdowała się 32-letnia kobieta wraz z dwójką małych dzieci. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Po zatrzymaniu skutera okazało się, że dzieci nie miały na sobie odpowiedniego wyposażenia ochronnego, bowiem posiadały jedynie kaski rowerowe. Co więcej, dzieci były usadowione na motorowerze w sposób, który zagrażał ich bezpieczeństwu. Ze względu na rażące naruszenie przepisów, funkcjonariusze zdecydowali się na skierowanie wobec kobiety wniosku o ukaranie do sądu. 32-latka została poinformowana o potencjalnych konsekwencjach prawnych oraz finansowych wynikających z jej czynu.

W obliczu rozpoczynających się wakacji, policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów. Dbajmy o bezpieczeństwo naszych dzieci i innych podróżnych. Przestrzeganie przepisów to nie tylko obowiązek, ale także wyraz troski o zdrowie i życie nasze oraz naszych najbliższych.

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.46 MB)

Powrót na górę strony