Aktualności

42-latek z 4 zakazami kierowania zatrzymany na skradzionym skuterze z tablicami z innego pojazdu

Data publikacji 17.06.2024

Policjanci żagańskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem, który jak się okazało był skradziony, a tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych funkcjonariusze ustalili, że 42-letni kierujący posiada cztery aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (13 czerwca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki w Gościszowicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. W trakcie wykonywania czynności, policjanci ustalili, że motorower został skradziony we wrześniu 2020 roku na terenie województwa dolnośląskiego, a tablice rejestracyjne zamontowane na motorowerze, były przypisane do innego pojazdu. Funkcjonariusze ustali, że 42-letni mężczyzna nie powinien kierować pojazdem, ponieważ posiada aż cztery aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez sądy. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym zakładanie tablic rejestracyjnych na pojazdy, do których nie są one przypisane, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Motorower oraz tablice rejestracyjne zostały zabezpieczone, a kierujący zatrzymany w celu wykonania z nim czynności.
42-letni mieszkaniec gminy Niegosławice usłyszał zarzut paserstwa, kierowania pojazdem, który posiadał zamontowane tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu, a także kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo orzeczonemu sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony