Aktualności

Sezon letni to sezon włamań – zabezpiecz dom i chroń swój dobytek!

Data publikacji 14.06.2024

Zbliżający się okres urlopowy to czas, kiedy wiele osób wyjeżdża na wakacje, zostawiając swoje mieszkania puste. Niestety, to także czas, kiedy wzrasta liczba włamań i kradzieży. Aby zminimalizować ryzyko włamania, Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie swoich domów i mieszkań.

Przed wyjazdem upewnij się, że wszystkie drzwi i okna są dokładnie zamknięte. Nie zapominaj o balkonach i oknach dachowych. Upewnij się, że zamki w drzwiach są sprawne i solidne. Warto rozważyć zainstalowanie dodatkowych zabezpieczeń, takich jak zamki wielopunktowe. Unikaj publicznego informowania o swoim wyjeździe w mediach społecznościowych. Takie informacje mogą być łatwo dostępne dla potencjalnych włamywaczy. Zaufany sąsiad może mieć oko na Twoje mieszkanie podczas Twojej nieobecności. Poproś go o regularne sprawdzanie, czy wszystko jest w porządku i odbieranie poczty. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, rozważ zainstalowanie systemu alarmowego. Nowoczesne systemy mogą być sterowane zdalnie, co pozwala na monitorowanie mieszkania z dowolnego miejsca. Zainstaluj oświetlenie zewnętrzne z czujnikami ruchu. Światło zapalające się przy ruchu może odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Przed wyjazdem upewnij się, że Twoje mieszkanie i wartościowe przedmioty są odpowiednio ubezpieczone.

Policja apeluje o rozwagę i odpowiednie zabezpieczenie swojego mienia. Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo i spokój podczas urlopu zależą od odpowiednich przygotowań przed wyjazdem. W razie jakichkolwiek podejrzeń lub informacji o podejrzanych osobach w okolicy, niezwłocznie powiadom o tym policje.

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Powrót na górę strony