Aktualności

Bohaterowie na czterech łapach oraz ich przewodnicy w służbie dla bezpieczeństwa

Data publikacji 12.06.2024

W Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu służbę pełnią nie tylko policjanci, ale także ich wyjątkowi czworonożni partnerzy, których rola w utrzymaniu bezpieczeństwa jest nieoceniona. Peri i Grażyna to psy służbowe, które każdego dnia wspierają swoich przewodników w rozmaitych sytuacjach. Ich odwaga, poświęcenie i profesjonalizm przyczyniają się do budowania silnej i bezpiecznej społeczności.

Psy służbowe w  międzyrzeckiej policji pełnią różnorodne funkcje, które są nieocenione w codziennych wyzwaniach, jakie stoją przed policjantami. Ich zadania obejmują między innymi poszukiwania osób zaginionych: Grażyna oraz Peri, ze swoim spokojem i wytrwałością, specjalizują się w poszukiwaniach osób zaginionych. Ich zdolność do tropienia i śledzenia śladów prowadzi do szybkiego odnalezienia zaginionych, co jest niezwykle ważne w sytuacjach kryzysowych. Poza wyjątkowym węchem psy służbowe pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego. Wspólnie ze swoimi przewodnikami, Peri i Grażyna patrolują ulice, zwiększając poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Ich obecność działa prewencyjnie, zniechęcając potencjalnych przestępców, natomiast w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji, psy służbowe są zawsze gotowe do akcji, a dzięki swojej skuteczności przyczyniają się do zatrzymywania sprawców nawet najpoważniejszych przestępstw.

Policyjne psy przeszły intensywne szkolenia, które przygotowały ich do pełnienia swoich obowiązków. Szkolenie psów służbowych obejmuje naukę posłuszeństwa, wykrywanie substancji, tropienie oraz reagowanie na polecenia w różnych sytuacjach. Każdy pies i jego przewodnik tworzą zespół, który działa w pełnej synchronizacji, co jest kluczowe dla skuteczności ich pracy. Przewodnicy psów służbowych w Międzyrzeczu to doświadczeni policjanci, którzy poświęcają wiele czasu na szkolenie i dbanie o swoich czworonożnych partnerów. Relacja między przewodnikiem a psem opiera się na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu, co jest niezbędne do skutecznej współpracy.

Peri i Grażyna, wraz ze swoimi przewodnikami, stanowią niezastąpiony element w zapewnianiu bezpieczeństwa publicznego. Ich umiejętności, zaangażowanie i determinacja sprawiają, że są prawdziwymi bohaterami, na których zawsze można polegać. Dzięki ich umiejętnościom, mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, wiedząc, że policja ma do dyspozycji tak wyjątkowych partnerów.

 

Zdjęcia: starszy posterunkowy Piotr Maksymiuk, sierżant sztabowy Dariusz Bartoszek

Opracował: młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

 • Policjant wraz z psem służbowym
 • Policjant wraz z psem służbowym
 • Policjant wraz z psem służbowym
 • Policjant wraz z psem służbowym
 • Policjant wraz z psem służbowym
 • Policjant wraz z psem służbowym
 • Policjant wraz z psem służbowym
 • Pies służbowy
 • Pies służbowy
 • Pies służbowy
 • Policjant wraz z psem służbowym
 • Policjanci ćwiczą z psem służbowym
Powrót na górę strony