Aktualności

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej - służby w gotowości, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas dojazdu do Niemiec

Data publikacji 10.06.2024

W poniedziałek /10 czerwca/ w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się narada poświęcona zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy zdecydują się na wyjazd do Niemiec. Już w najbliższą niedzielę pierwszy mecz biało-czerwonych w Hamburgu. Dlatego wszystkie służby są w gotowości, aby zapewnić bezpieczny przejazd i powrót kibiców.

Kibice piłki nożnej za kilka dni rozpoczynają prawdziwą ucztę. Rozpoczynają się bowiem Mistrzostwa „Starego Kontynentu”. Większość te wydarzenia śledzić będzie przed telewizorem. Niemniej są i tacy, którzy są szczęśliwymi posiadaczami biletów i na żywo będą śledzić zmagania biało-czerwonych. Pierwszy mecz naszej reprezentacji już w najbliższą niedzielę /16 czerwca/. To wtedy zmierzymy się z reprezentacją Holandii w Hamburgu. Pięć dni później podopieczni Michała Probierza przeniosą się do Berlina, aby stawić czoła reprezentacji Austrii. Na zakończenie grupowych rozgrywek zmierzymy się z ekipą trójkolorowych w Dortmundzie.

Czasu coraz mniej ale służby już po raz kolejny wypracowują najbardziej optymalne rozwiązania, aby zapewnić bezpieczeństwo wyjeżdżającym do Niemiec kibicom. Stąd narada służb, aby praca ta była najbardziej efektywna. Dlatego lubuscy policjanci na czele z pełniącym obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji – inspektorem Tomaszem Zgirskim, wspólnie z przedstawicielami Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Ochrony Kolei, spotkali się, aby dopracować wcześniejsze plany i organizację zabezpieczenia. Każda instytucja w ramach swoich kompetencji, wykorzysta najbardziej profesjonalne formy i metody swej służby, aby kibice swobodnie, komfortowo ale przede wszystkim bezpiecznie dotarli za naszą zachodnią granicę, bez względu na wybór środka transportu. Czy to będzie samochód czy kolej zapewnimy bezpieczeństwo. Jesteśmy przygotowani na to wyzwanie.

Warto wsłuchiwać się i czytać komunikaty Lubuskiej Policji, które będą pojawiały się na bieżąco. Każda istotna informacja przydatna dla kibiców będzie pojawiała się na stronie Lubuskiej Policji, jej social mediach i wysyłana do przedstawicieli środków masowego przekazu. W przypadku zdarzenia drogowego czy utrudnień wynikających z natężenia ruchu, będziemy informować o wyborze najbardziej optymalnych tras alternatywnych, na które kierować będą policjanci.

 

Opracował: podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 • służby oglądają prezentację
 • służby oglądają prezentację
 • naszywka na mundurze
 • slajd na prezentacji
 • kobiety robiące notatki
 • służby oglądają prezentację
 • osoby robiące notatki
 • policjanci na odprawie
 • policjanci w sali sztabowej
 • służby oglądają prezentację
 • dokument na biurku
 • policjanci na spotkaniu
Powrót na górę strony