Aktualności

Uszkodził pięć zaparkowanych pojazdów – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 10.06.2024

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który dokonał uszkodzenia pięciu pojazdów, których właściciele wycenili straty na łączną kwotę 15 tysięcy złotych. W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym 40-latkiem policjanci ujawnili przy nim susz marihuany. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek wieczorem (6 czerwca) policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który dokonał uszkodzenia zaparkowanych pojazdów. Chwilę wcześniej wszczął awanturę przed jednym ze sklepów, który został zamknięty przez właściciela z obawy na agresywne zachowanie mężczyzny. Mężczyzna, idąc przez parking, kopał zaparkowane pojazdy, co spowodowało ich uszkodzenie. Są to szkody w postaci wgnieceń i zarysowania karoserii. Uszkodzonych zostało pięć samochodów osobowych. Ich właściciele wycenili straty na łączną kwotę 15 tysięcy złotych. W trakcie interwencji agresywny mężczyzna stawiał opór i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Został zatrzymany przez policjantów oraz funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, którzy pełnili wspólnie służbę z policjantami. W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym 40-letnim mieszkańcem Żagania policjanci ujawnili przy nim susz rośliny w postaci marihuany oraz małą wagę cyfrową.


Następnego dnia 40-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, który zgodnie z kodeksem karnym jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5 oraz zarzut posiadania środków odurzających, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

 

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony