Aktualności

O 57 kilometrów na godzinę za szybko w obszarze zabudowanym – kierowca stracił prawo jazdy i otrzymał 1500 złotych mandatu

Data publikacji 08.06.2024

W czwartek (6 czerwca) policjanci zarejestrowali nieodpowiedzialnego kierowcę busa ,który znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Mimo obowiązującego ograniczenia prędkości do 50 kilometrów na godzinę oraz przejścia dla pieszych mężczyzna rozpędził swój pojazd do 107 kilometrów na godzinę, co stanowiło przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 57 kilometry na godzinę. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych a na jego konto zostało przypisanych 13 punktów karnych. Ponadto, jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres trzech miesięcy.

Policjanci  z wydziału ruchu drogowego zauważyli dynamicznie przemieszczającego się kierującego busem w rejonie przejścia dla pieszych. Mundurowi dokonali pomiaru prędkości kierującego, a ma wyświetlaczu urządzenia kontrolno-pomiarowego pokazała się wartość ponad dwukrotnie wyższa niż dozwolona w tym miejscu. Nieodpowiedzialny kierowca mimo obszaru zabudowanego pędził 107 kilometrów na godzinę mimo , ograniczenia prędkości do 50km/h oraz przejścia dla pieszych. Kierujący za swoją jazdę na najbliższe trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem został także ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a do jego konta kierowcy dopisanych zostało 13 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo na drogach to kluczowa sprawa, której znaczenie nie może być bagatelizowane. Odpowiedzialność za własne i cudze życie powinna być priorytetem każdego kierującego.

 

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

 

Powrót na górę strony