Aktualności

Lubuscy Policjanci egzaminowali uczniów na kartę rowerową

Data publikacji 09.06.2024

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rzepinie. To będzie pierwszy dokument, uprawniający ich do poruszania się po drogach. Świeżo upieczonym rowerzystom życzymy samych bezpiecznie przebytych kilometrów.

Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta.  Aby jednak mogły bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Rzepinie egzamin na kartę rowerową. Funkcjonariusze sprawdzali umiejętności jazdy po placu manewrowym zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Do egzaminu praktycznego przystąpiło łącznie 50 dzieci. Policjanci zwracali uwagę na to jak cykliści radzą sobie z przeszkodami oraz w jaki sposób pokonują trasę, brali też pod uwagę czy właściwie interpretują znaki drogowe oraz sygnalizują wykonywane manewry. Funkcjonariusze bowiem muszą mieć pewność, że przyszły pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego nie stworzy zagrożenia ani dla siebie, ani też innych uczestników w ruchu drogowym. Ponadto policjanci udzielali młodym rowerzystom informacji na temat bezpiecznego poruszania się zarówno rowerem jaki i pieszo, w szczególności przed zbliżającymi się wakacjami.

Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze i solidna wiedza teoretyczna, pozwoliły prawie wszystkim uczniom zdać egzamin z wynikiem pozytywnym. Już za kilka dni odbiorą oni swój pierwszy dokument uprawniający do poruszania się po drogach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskania pierwszych uprawnień, życząc udanych wycieczek rowerowych i aby zawsze bezpiecznie dotarli do celu. 

 

starszy aspirant Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • Policjant rozmawia z dziećmi
  • Dziecko na rowerze
  • Egzamin na kartę rowerową
Powrót na górę strony