Aktualności

Areszt dla 33-latka strzelającego z wiatrówki do innego samochodu, którym podróżowali dwaj młodzi mężczyźni

Data publikacji 29.05.2024

Policjanci żarskiego ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który strzelał z przedmiotu przypominającego broń w kierunku poruszającego się samochodu osobowego. Na szczęście pasażerowi i kierowcy nic się nie stało. Teraz 33-latek odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Sąd przychylił się do wniosku żarskiej Prokuratury oraz Policji i aresztował go na trzy miesiące.

W minionym tygodniu (21/22 maja 2024 r) dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żarach otrzymał zgłoszenie i na interwencję pilnie wysłał policjantów ruchu drogowego do jednej z miejscowości pod Żarami. Według informacji mężczyzna, który poruszał się samochodem marki Peugeot miał strzelać do innego pojazdu z wiatrówki.  Policjanci szybko przyjechali na miejsce. Zastali tam pokrzywdzonych, którzy wskazali,  gdzie znajduje się pasażer Peugeota, który miał ostrzelać ich samochód. Wskazany mężczyzna to 33-latek mieszkaniec powiatu żarskiego. Został natychmiast zatrzymany. Funkcjonariusze do dalszych badań zabezpieczyli także pistolet pneumatyczny, który znaleźli nieopodal w zaroślach. Podejrzany przebadany został na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwał  na dalsze czynności.

W toku prowadzonych działań funkcjonariusze ustalili, że podejrzany miał również uderzyć innego mężczyznę, który przyjechał na miejsce zdarzenia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić 33-latkowi zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku  na zdrowiu, uszkodzenia pojazdu i naruszenia nietykalności cielesnej. Podejrzany został przesłuchany w Prokuraturze. W piątek  (24 maja) Sąd przychylił się do wniosku żarskiej Prokuratury i Policji i aresztował go na trzy miesiące. Na szczęście mężczyznom podróżującym ostrzelanym samochodem  nic się nie stało. 33-latek natomiast odpowie teraz za swoje postępowanie przed Sądem. 

  • Wiatrówka
  • Przestrzeliny w szybie samochodu
  • Policjant prowadzi zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.63 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony