Aktualności

112 km/h przez miejscowość - niebezpieczna jazda przerwana przez policjantów

Data publikacji 27.05.2024

Zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące, wysoki mandat i punkty karne, to konsekwencje przekroczenia prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Jak uciążliwa jest to kara, przekonał się o tym kierujący volkswagenem, który jechał o 62 km/h szybciej niż powinien. Pamiętaj, że dociskając pedał gazu zagrażasz sobie, pasażerom podróżującym z tobą oraz innym uczestnikom ruchu, którzy w tym czasie znajdują się na drodze.

Nadmierna prędkość, to jedna z przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Niejednokrotnie zapominamy, że dociskając pedał gazu tracimy możliwość szybkiej reakcji na zagrożenie, co wiąże się ze zwiększeniem ryzyka utraty kontroli nad samochodem.  Do tego dochodzą zmienne warunki pogodowe, które nie zawsze ułatwiają podróżowanie.  Przeciwdziałając  takim zachowaniom policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy każdego dnia prowadzą kontrole prędkości, w trakcie których obserwują zachowanie kierowców na drodze, a gdy jest taka konieczność eliminują z ruchu.  Podczas niedzielnych (26 maja) kontroli, które prowadzili w miejscowości Dzikowo, na policyjny radar wpadł 44-latek. Kierujący volkswagenem jechał z prędkością 112 kilometrów na godzinę. Zbyt szybka jazda kosztowała go utratą na trzy miesiące prawa jazdy. Ponadto otrzymał on  2 tysiące złotych mandatu karnego oraz 14 punktów karnych.

Przekraczając prędkość na drodze, musisz być świadomy konsekwencji jakie ci grożą. Czasami mandat i punkty karne to może być najniższa kara jaka cię spotka. Pamiętaj, że za każdym zdarzeniem stoi czyjaś tragedia, a traumatyczne przeżycia mogą pozostać na długo. Zwolnij, życie masz tyko jedno.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony