Aktualności

125 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 24.05.2024

Przekroczył prędkość o 75 kilometrów. Szybką i nieodpowiedzialną jazdę 59-letniego kierującego samochodem osobowym marki Citroen przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki. Za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. To nie jedyna dotkliwa kara, mężczyzna otrzymał również mandat karny w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

W czwartek (23 maja ) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego żagańskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Citroen, który poruszał się z nadmierną prędkością, czym stwarzał zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W Iłowej w obszarze zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę kierujący 59-letni mężczyzna na liczniku miał aż 125, przekraczając dozwoloną prędkość o 75 kilometrów na godzinę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Nieodpowiedzialny kierujący otrzymał również mandat karny w kwocie 2500 złotych i 14 punktów karnych.   


Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego. Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto za mocno trzyma nogę na gazie, musi liczyć się z konsekwencjami.

sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Powrót na górę strony